Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van olyan, aki oltás hónapjába...

Van olyan, aki oltás hónapjában kíváncsiságból ovu-tesztelt vagy hőmérőzött? Ez alapján okozott zavart a ciklusában?

Figyelt kérdés

Ebben a hónapban kaptam a covid-elleni oltást (egydózisú janssen vakcina). Mivel már hónapok óta hőmérőzök most sem hagytam abba. Hőm alapján és ovulációs mikroszkóp szerint is volt ovum.

Viszont több barátnőmnek és kolléganőmnek, (akik nem szednek fog.gátlót) összezavarta a ciklusát (nem jött meg fél évig, most meg 3 hónapja minden nap menstruál, orvos válasza, hogy nem tud mit tenni, mellékhatás...).

Sajnos mivel egyikőjük sincs jelenleg a babatervezés szakaszában így nyilván senki nem figyelte az ovulációját.

Mivel nekem volt ovum, akkor várhatom, hogy normál időben megjön?



2021. nov. 30. 20:09
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Nem tudom van-e összefüggés, de nekem pfizer oltás után 2-3 hónapra kicsit felborította a ciklusomat, voltam emiatt nőgyógyásznál is, ahol csináltak hormonpanelt is, de minden tökéletes volt :) visszaállt rendesen, mi is babaprojekten vagyunk, úgy jön meg ahogy jönnie kell, akkor van peteérés, amikor eddig :)
2021. nov. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
Igen, sajnos nekem volt emiatt problémám. Kb fél évig nem volt menstruációm.
2021. nov. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem zavart be semmit, pedig van hormonzavarom, IR és PCOS is...

Történt már velem olyan mint a barátnőiddel nem is egyszer, de még évekkel ezelőtt tinikoromban.

Most az oltás után viszont nem változott semmi.

2021. nov. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
pfizert kaptam. első oltás után menses kimaradt. pár nappal hosszabbodott a ciklusom azóta, de hőgörbe,nyák alapján volt peteérés. azóta pedig babát is várok :)
2021. nov. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Mindegyikőjük pfizert kapott amúgy, janssenről még nem hallottam ebből a szempontból rosszat, bár kevesebben kapták.

20 napja kaptam az oltást, 7.ciklusnapomon, 1 napos lázzal megúsztam. Covidon is átestem nagyon enyhe tünetekkel tavasszal. Ovum is volt a szokásos időben, holnap kellene megjönnie, de egyelőre semmi jele. Leghosszabb ciklusommal számolva is péntek.

Köszönöm 4-es, én amúgy nem gondolom azt, hogy meddővé tenne, mint sokan, örülnénk is a babának, csak ha most késne, nem tudom az oltás miatt-e :/

2021. nov. 30. 20:42
 6/9 anonim ***** válasza:

Janssent kaptam, egyáltalán nem zavart be a ciklusomba (követem a hőmet, nyákomat, méhnyakállásomat). Oltás után 3 napra kidőltem. A férjem is, pedig sosem volt még beteg, amióta együtt vagyunk, úgyhogy brutál cucc lehet. :D Nyilván a hőm ott kicsit ugrált, de ennyi.

Azóta átestem a covidon enyhe náthás tünetekkel, már várandósan. (Oltás után 2 hónappal az első próbálkozós ciklusnál összejött a baba.)

Egy volt osztálytársam az osztálytalálkozónkon ecsetelte, hogy ő pfizer után akkor esett teherbe, amikor normál helyzetben a ciklusa alapján nem eshetett volna már, az ő ovuját kitolta... Gondolom naptár módszert használhat, vagy nem tudom.

2021. nov. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

[link]


Ez a hőgörbém. Az 1 napos lázon kívül éppen mint a korábbiak😁 elméletileg holnap reggel kellene leesnie, hát kíváncsi leszek 😕

Párom még májusban és júniusban kapott szputnyikot. Neki sem volt semmi baja.

2021. nov. 30. 21:55
 8/9 anonim ***** válasza:
Egyik oltás sem befolyásolta a ciklusom (Astra Zeneca) , egyiket a luteális szakaszban kaptam, másikat ovu előtt egy héttel. Az ovulációhoz képest normál időben megjött mindkétszer. Egyébként covidos is voltam, akkor sem volt változás.
2021. nov. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

pfizert kaptam azota nincs ciklusom. Ez ugy fel eve tart kb.

Doki nem tud mit tenni, majd helyreall ... 😔

2021. dec. 1. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!