Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Progeszteron hiány és megszakí...

Progeszteron hiány és megszakításos védekezés mellett mennyi az esélye hogy teherbe essek?

Figyelt kérdés
Ismert progeszteron hiányom van, folyamatos középidős vérzéssel. A nőgyógyász azt mondta hogy amíg nem akarok gyereket addig nem kötelező kezelni. Régebben szedtem fogamzásgátlót de trombózisom lett így senki nem javasolja. A párom tiltakozik az óvszer ellen. Nem lenne belőle olyan nagy tragédia de még 2-3 évig biztos nem tervezünk gyereket. Ha babát szeretnénk es ahhoz rendezni kéne a progeszteron hiányom, akkor most szinte lehetetlen hogy terhes maradjak nem?
2021. dec. 14. 11:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan hogy lehetetlen teherbe esni. Ameddig reproduktív korú egy nő, és van petefészke meg méhe, addig teherbe tud esni. Maximum nagyon kicsi az eselye. Ezekből szoktak lenni a csodaterhességek, meg az "orvos aszondta hogy nem lehet gyerekünk".
2021. dec. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%

Teherbe tudsz esni így is. Legfeljebb nagyobb az esély a vetélésre.

"A párom tiltakozik az óvszer ellen." 😂 Hát ezt felnőtt, értelmes embereknél el nem tudom képzelni. Viszont ebben az esetben ne legyen ilyen "2-3 évig biztos nem tervezünk" kitételetek, mert rendes védekezés (gyógyszer vagy gumi) nélkül nem lehet tervezni. Az csak hazardírozás.

2021. dec. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem nem lett így babám megszakítás mellett. Aztán első hónapban, amikor már élesben ment, teherbe estem. Kellett progeszteron pótlás azonban. Én úgy gondolom, hogy a siker, az inkább csak hihetetlen mázli volt úgy elsőre.
2021. dec. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Ugy birom itt a gumi ajanlgatast,de sajat tapasztalatom is az es tobb baratnomie is az,hogy a gumi eleg gyakran szakad….

Megszakitas nekem sokkal biztonsagosabb volt,soha nem volt belole semmi bajom.Ellenben gumival szinte folyamatosan mehettem anti bebi tabiert…plusz mindig gorcsoltem hogy ahaj mi lesz amikor kihuzza a vegen es megint szanaszet van szakadva..

2021. dec. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
64%

4.

Arról, hogy nem tudjátok használni a gumit, nem mi tehetünk.

Érdekes, hogy 20+ év szexuális élet alatt 2x ha volt ilyen gondunk, akkor is időben észrevettük, mert mondjuk mi szoktunk pózt váltani menet közben.

Az is érdekes, hogy az elég kiterjedt baráti körömben sem igazán panaszkodott még erre senki...

Persze van egy réteg, akiknek mindig kiszakad a gumi... De hát ugye olyan ember is volt már, aki a mikroban akarta megszárítani a macskát...

2021. dec. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
54%
5. Sajnos ez nálunk is elég gyakran előfordult. Bár gondolom ez összefüggésben van azzal ki hányszor szexel így hány guminak van esélye elszakadni. Mi sokszor napi 2szer is együtt voltunk, az 60 gumi havonta és nagy számok törvénye alapján abból el-el szakad, plusz hó végére már valószínű silányabb minőségű gumikat is vásároltunk mert kőgazdagok nem vagyunk. Tablettát nem szedhettem trombosis hajlam miatt én sem. Aztán mikor szinte 2 hetente jártam esemény utáni tablettáért váltottunk intrauterin fogamzásgátló eszközre. Beszélj erről a nőgyógyásszal kérdező.
2021. dec. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

5, jaja persze sose szakad es csak a “bizonyos “ retegnel szakad havi 2x ,mert ez egy okos gumi ..

amugy amit 6 ir is tejesen igaz azert nem olcso ennyi gumit venni.Mi is napi 1-2x szexelunk..de nekem mont irtam megszakitas tokeletesen bevalt.Es rotkan amikor gumit hasznalunk a baratom keresere,hogy ne kellejen megszakitania bizony 50-50%ban szakad. De mar megnodntam neki soha tobbet nem engedem gumival,mert tobb antibebit nem veszek be

2021. dec. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!