Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek miért nem emelkedi...

Szerintetek miért nem emelkedik a hőm? ( hőgörbe)

Figyelt kérdés

Mióta leesett a hő hasi fájdalmat érzek. Néha szurkálást de tegnap úgy ébredtem hogy mensi szerűen fáj a hasam. Még mai nap is fájdogál és szúrkáló érzést érzek de már nem csak a petefészeknél hanem középrészen a méhem környéken. 3. Hónapja probálkozunk és középidőbe napokig fájdogál a hasam a fentiek leírása alapján ( elötte fogamzásgátlót szedtem). Előző ciklusom 28 napos volt és az elötte lévő 25. Nem tudom volt e peteérés vagy sem?!


[link]


2021. dec. 18. 07:44
 1/8 A kérdező kommentje:
Ami még érdekes lehet hogy 2 napja magamhoz képest " száraz" vagyok.
2021. dec. 18. 07:46
 2/8 anonim ***** válasza:

Mert nem volt még meg a tüszőrepedés, azért nem emelkedik a hő.

A másik, hogy 3 hónapból ha végig is mérted mind a hármat, akkor sincs jó eséllyel még annyi tapasztalatod, hogy bármi következtetést levonjál. Az irány ettől függetlenül nagyon jo, csak így tovább, de még kevés az a 3 hónap a ciklus megértéséhez.


Én évekig hőmérőztem és első nekifutásra azt mondanám a látott (fél)görbéd alapján, hogy vagy nem egy időben mérsz reggel vagy tényleg nincs peteeresed? Amúgy fizikailag mi van veled? Ciklusod okés? Pajzsmirigy? Tulsuly? Pcos? Valami?

2021. dec. 18. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem egyértelmű, nem volt peteérés a hő alapján. Én ovutesztet használnék.

Nekem fogamzásgátló abbahagyása után 8 hónap kellett, hogy helyreálljon a ciklusom, de akkor azonnal terhes is lettem.

2021. dec. 18. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Sajnos nem lehetséges a pontos mérés . Arra figyelek hogy 4-5 ora alvás után mérjem meg. ( műszakos munka) ezért is inkább csak iranyadó ez az értékelés. Ez a 3. Ciklusom gyogyszer nelkül és a vérzés rendben van. És a közepidős hasfájdalom is jelen volt mind a 3 ciklusnál. Nincs súlyproblémám es semmi egészségügyi problémám. Ezt a hőmérőzést sem azért teszem hogy pontba kedden 18 25 kor legyen szex hanem a testem kiismerése miatt :) tesszük vesszük a dolgainkat és úgy élünk ahogy szeretnénk. Nem időponthoz mérten éljük a házaséletet . Ez csak a saját informálódásom. Elöző kettő ciklusnál jól kivehető volt a hőgörbén az ovuláció. Bár én erre szakosodott weboldalakról olvastam hogy a hő leesését követően 16-24 orán belül történik az ovuláció majd a következő 5 napban kell alaphőtől 0.2 fokkal fentebb kusznia. Az azt jelenti hogy az alaphőm 36.7 és 15 én esett le. Ha 24 orával számolok akkor 16 án lehetett az ovuláció . Laikus szemmel innen számolva 21 re kéne elérnem a 36.7 + 0.2 hőt azaz 21 én reggel az alaphőmnek el kell érnie a 36.9 fokot. A fentebb emlitett 5 napba belefér a leirtak alapján az ingadózás. Na majd kivancsi leszek hogy ez az elmélet igaz lehet e . Szerintetek?
2021. dec. 18. 09:09
 5/8 anonim ***** válasza:
Én délután szoktam ránézni a hőmre, tudom nem nérvadó, de ovu napján 36.2-3ról felugrik 36.6-7 re utána meg 36.4-5 marad mensi előtti napig.
2021. dec. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hővel nem lehet előre jelezni az ovut. Két éve alkalmazom a termékenységtudatot, egyáltalán nem esik le a hőm minden ciklusban, sőt... Amiről fel lehet ismerni, hogy megtörtént az ovu az az, hogy 6 alacsony hőt követ legalább 3 magas. A 6 alacsony közül a legmagasabbon húzol végig egy vonalat és ha a 3 magas közül egyik sem esik vissza a vonal alá, sőt legalább az egyik 0,2 tized fokkal vonal fölé kerül, akkor biztosra veheted, hogy megtörtént az ovu. Persze jó, ha nyákot is figyel hozzá az ember, esetleg méhnyakat is.

Néhány hónap megfigyelése alapján lehet egy átlagot vonni, hogy neked kb. a ciklusod hanyadik napja körül szokott lenni peteérésed.

2021. dec. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

2 vagyok. A komment alapján én is az ovutesztet javasolom neked. Amúgy én is műszakban dolgozom és úgy kalkuláltam, hogy jó 3 tizeddel kevesebb a hőm ha hajnalban megyek,mint amikor delutanosba megyek és mondjuk 9fele kelek. Persze nem kizárt így mérni de ehhez is kell rutin amíg kitapasztaltam.


Oldalakbol a fertlityfriend oldalt vagy appot ajánlom neked. Abban van egy csomó feltöltött görbe is. Kb mindenre van példa. (Lehet kb minden szarrá szűrni stb..)

2021. dec. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Meg csak 14. Napon vagy…. Most kene kb oculacionak lennie, a ho csak utana megy fe…
2021. dec. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!