Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mi ad nektek bátorságot egy...

Mi ad nektek bátorságot egy újabb gyerekhez?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy egy kicsit fura a kérdés. Hozzátartozik, hogy van egy nem teljesen egészséges kisfiam (hál'Istennek nem súlyos, de sajnos gyógyíthatatlan),az öcsém kislánya sem egészséges (a két gyerek betegsége közt nincs összefüggés) és az egyik kollégám kislánya szívproblémával fog születni 1-2 héten belül. Ezenkívül nagyon sok ilyenről hallottam már. Szeretnék egy kistestvért a fiamnak, de nagyon félek, hogy beteg lesz. Mellesleg ha beteg lenne sem ölném meg, nincs hozzá szívem.
2010. szept. 8. 10:53
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Kicsi annak az esélye, hogy a második babának is lenne valami baja. Vágj bele, sok sikert! :)
2010. szept. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%

Nálunk is van baj apai ágon vesebetegség

a férjemnek kivették a veséjét gyerekkorában nem ismerték fel és hidronephrozisa-lett.


a lányunk örökölte (neki vesemedence tágulata van) de neki felismerték még magzatként és nagyon is számolni lehet vele de nem igényel kezelést csak megfigyelést.


Mi ad bátorságot? az hogy nem krónikus és ettől még szép élete van és lesz is. Nem kell gyógyszerezni se...

2010. szept. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Kedves Carmen22, hadd kérdezzem meg, hogy ezzel együtt vállalnál-e egy újabb gyereket?

Örülök, hogy konkrétan írtál a betegségről Az öcsém kislánya is a veséjével szenved, csak őt sajnos kezelni is kell. (Átengedi a veséje a sókat), a kisfiamnak is volt egyszer vesemedence tágulat és reflux gyanuja. Eddig még nem igazolódott, de Wilms tumor kialakulás veszélye miatt 3 havonta UH.

2010. szept. 8. 11:17
 4/10 anonim ***** válasza:
53%

Miért ne vállalnék.


Csak akkor nem válllalnánk még egy babát ha rendellenessége lenne ami csak szenvedést okozna neki.

A lánykámat csak ultrahangozzák és semmi gond nem lesz vele csak annyi hogy figyelni kell ne fázzon fel meg ilyesmi.

2010. szept. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Leírom röviden a történetemet, hátha tudok vele segíteni.

Van már 2 egészséges gyerekem. Tavaly besikeredett a 3. babóca is. Végig motoszkált a fejemben, hogy beteg is lehet. Ráadásul abban az időben körülöttem egy csomó ismerősöm elvetélt, halva szült....

Nekem is elment a babám a 20. héten szívfejlődési rendellenessége volt. Így utólag nem kellett volna annyit agyalni a beteg babán.

Most 6 hetes várandós vagyok. Nagyon remegett a láűbam, amikor vissza kellett menni ahhoz a dokihoz, aki a z előző terhességemnél megállapította az elhalást, de túl vagyok rajta. És ott a babám a méhemben. Nem gondolok semmi rosszra, sőt most érzem, hogy egészségesen fog napvilágot látni májusban. Ne sokat gondolkozz, ma már nincsenek olyan betegségek, amire felkészülvén , nem tudnak segíteni!!!

2010. szept. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi...és tudd meg, hogy igazad van. Többet árthatok, ha stresszelem vele magam... Remélem sikerül majd pozitiv legyek. Egészséges, boldog babát és könnyű szülést kívánok neked!
2010. szept. 9. 08:42
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem is hasonló a történetem mint az utolsó válaszolónak.

Volt több terhességem, ebből volt abortusz, missed ab, és egy egészséges babám is született. Amikor ismét terhes lettem, az járt a fejemben, hogy már mindenféle előfordult velem, de az még nem, hogy beteg lett volna a baba. Hát persze, hogy a 12. heti UH-on kiderült, hogy beteg a baba, meg kell szakítani a terhességet.

A gondolatnak tényleg teremtő ereje van!

2010. szept. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy a gondolattól történtek ezek a dolgok. Nem lehet, hogy megérzés, anyai ösztön inkább ez? Megérezted, hogy baj van, úgy, ahogy most egyáltalán nincs rossz érzésed. Ez nem a gondolat teremtő ereje, hanem anyai ösztön. Szerintem.
2010. szept. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
82%
Furcsa, de nekem soha eszembe nem jutott, hogy bármi baja lehetne a fiamnak, mivel a család egészséges, boldogan vártam, és teljesen egészséges is lett, hála az égnek. Persze benne van a pakliban, de valahogy erre nem lehet tervezni. Ha van hajlam a családban, ha idősek vagytok és emiatt nagyobb a kockázat, akkor valószinűleg én is aggódnék, hogy álljak hozzá. Szerintem azt kell végiggondolni, hogy csak az egészségesnek örülnétek-e, fog-e tudni azért szép életet élni, ha esetleg nem lesz teljesen egészséges. Én legalábbis ezt gondoltam már magamban végig. És hogy lenne-e rá kapacitásom, hogy segitsem.
2010. szept. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Az utolsó válaszolónak: örülök szívből, hogy egészséges lett a babád. Én is úgy gondoltam, hogy csak egészséges lehet a fiam, mivel minden orvosi vizsgálatot elvégeztem, teljesen egészségesen vágtam bele, a családomban sem volt semmilyen betegség és a férjemében sem. Szóval NEM örökölte a kisfiam, hanem a terhesség folyamán történt valami...
2010. szept. 13. 11:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!