Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Az lehetséges hogy bár a 21....

Az lehetséges hogy bár a 21. napi progeszteron szintem jó volt nem terhesen,terhesség alatt mégis nagyon lecsökken/nem növekszik megfelelően és emiatt vetélek?

Figyelt kérdés

2 korai spontán vetélésem volt. (6.hét, 8.hét 1 hetes lemaradással, megállt szívműködéssel)

Könnyen teherbe estem mindkétszer ám a szokásos tünetek teljesen elmaradtak mindkét alkalommal vagy csak pár napig tartó nagyon enyhe mellbimbó fájdalmam volt mely hirtelen egyik napról a másikra megszűnt. Ezután nemsokkal megindult a vérzés és nagyon rövid időn belül ultrahangos vizsgálattal igazolva teljesen kitisztultam.

Utalhat ez a kérdésben említett progeszteron hiányra? Van rá esély hogy csak ez a probléma és következő terhesség során progeszteron pótlással megmarad a baba? Az orvosom már előre fel is írta, nagyon bizakodó vagyok hogy ezzel orvosolva lesz a probléma. Természetesen kivizsgálásokba azért ettől függetlenül belekezdtünk.


Van valaki aki hasonló helyzetben volt és kizárólag a pótlással megmaradt a baba?



2022. jan. 13. 00:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Mennyi lett az ertek, amit te jonak talalsz?

Olvastam nem olyan reg, hogy egyre inkabb elhagyjak a progi ertekre valo alapozast. Ennek elvileg az az oka, hogy minden terhessegnek, szervezetnek mas mennyiseg szukseges a megtartashoz. Van aki az also hatarerteken pofog, es semmi baja, van akinek a tokeletes erteket mutatjak ki, megis szuksege lesz potlasra. Esetleg ebben még remenykedhetsz, de sajnos ezer oka lehet, hogy miert nem tudja a szerevzeted megtartani a picit :(

Kitartast!

2022. jan. 13. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Tudom hogy rengeteg oka lehet ezekből amit tudunk ki is vizsgáltatunk.

De előfordulhat az ilyen fajta, terhesség alatt csökkenő progeszteron? Amúgy 49 volt az érték a terhesség nélküli 21.napon.

2022. jan. 13. 08:40
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom. En inkább azt tudom elkepzelni amit irtam is. De ha ezt gondolod, esetleg probald emg, ha ujra terhes leszel, hogy rogton a teszt utan mesz nezetni, aztan 1 het mulva ujra. Azt, hogy mennyivel kell emelkednie nem tudni, szoval ezenajd ne idegeskedj, de a lenyeget latni fogod, hogy csokken e.
2022. jan. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Előfordulhat! Tapasztalatból mondom. 2 vetelesem volt. Nem fejlődött megfelelően, le volt maradva de mind2x dobogott a szivecske. 8 hét körül elmentek a babak. A progeszteronertek jó volt de az ösztrogén nem. Csinaltass egy 21. Napi ösztrogént is. A 2 aranyat kell nézni. Ha 700 vagy afelett van az ösztrogén az nem jo. Kell a progi pótlás. 2 kisfiunk született azota, mind2x kaptam progipotlast
2022. jan. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Igen már ki is van írva a vizsgálat de sajnos majd csak következő ciklusban lehet nézni mert a vetélés most történt nagyon friss még :(
2022. jan. 17. 13:40
 6/6 anonim válasza:
Szia! 2 vetélésem volt.szinten hamar érkeztek de 7.8. héten elmentek sajnos. Megnézettem a progeszteron szintemet a megfelelő napon. Kritikusan alacsony volt sajnos. Az orvos javasolta,hogy ovulacio után kezdjem el szedni a progeszteront és megmarad a baba. Nyilván tesztelni kell a nem várt napja körül ha negatív abba hagyni majd megjön de ha pozitív akkor minden oké .Most itt fekszik mellettem a csodánk! A harmadik terhességem sikerült :)
2022. febr. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!