Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ez igy mennyire megbizhato...

Ez igy mennyire megbizhato vedekezes?

Figyelt kérdés
Szedek egy eleg eros magzatkarosito hatasu gyogyszert (Medinac), ami mellett minimalisra kell csokkenteni a teherbeeses valoszinuseget. Eddig is szedtem fogamzasgatlot, es emellett a gyogyszer mellett elo is irjak. Mindemellett a parommal megszakitassal vedekezunk, illetve az aktus vege elott ovszert huz. A gyogyszeresz utananezett es a fogamzasgatlo es a Medinac nem mutat semmilyen jellegu gyogyszerkolcsonhatast.
2022. jan. 25. 18:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem túlzàs is


Fogamzásgàtló és megszakítás elégnek kellene legyen


Amúgy a rendesen szedett fogamzásgátló mellett is szinte esélytelen..

A rendesenen van a hangsúly, de èn is megszakítanèk vagy óvszert használnèk de akkor nem szakítanèk meg ez a gyógyszer mellett


Meddig kell szedned?

2022. jan. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Totál felesleges. Ha rendesen szeded a gyógyszert és a gyógyszerész szerint nincsenek egymásra hatással, kb esélytelen, hogy terhes legyél
2022. jan. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Alapjáraton, ha előírtnak megfelelően szeded a fogamzásgátlót, akkor már az önmagában elég kéne, hogy legyen. Ha emellett még simán megszakítjátok, az is csökkenti az esélyt a terhességre. De így, hogy gumit is húz a végén, kb. csoda lenne, ha teherbe esnél.

Persze biztos lesz itt valaki, vagy egy ismerőse, aki így lett terhes. :D

Viccet félretéve, szerintem ez így abszolút, túlon túl is biztonságos módszer, de ha muszáj 100%-ra menni, akkor tökéletes.

2022. jan. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
En is igy gondolom, azonban a betegtajekoztato kiemelte, hogy erdemes ket eltero hatasmechanizmusu vedekezest is alkalmazni, ovszer es tabletta komboval. 30 napig kell szednem, tehat egy dobozzal, seborrheas dermatitiszre irta fel nekem az orvos.
2022. jan. 25. 18:33
 5/8 anonim ***** válasza:
82%

"Persze biztos lesz itt valaki, vagy egy ismerőse, aki így lett terhes."


Ebben a kategóriában kb mindenki így lett terhes 😂 Csak ők még pesszáriumot és spirált is csapnak a történethez, aztán rázzák a jól betanult szöveget,, hogy nincs 100%-os fogamzásgátló 😂😂

2022. jan. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Arra majd figyeljetek, hogy nem ürül ki azonnal a gyógyszer. Kb. 3 hónapig még érdemes abbahagyás után is védekezni.
2022. jan. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Persze, egy darabig meg nem szeretnek gyereket:) 19 eves vagyok, fogamzasgatlot meg egy 6-7 evig tervezek szedni
2022. jan. 25. 18:42
 8/8 anonim ***** válasza:
56%

A fogamzásgátló és az óvszer külön-külön is egész megbízható, ha helyesen használod.

Együtt szerintem 100%, még ha akkor is, ha nincs 100% biztonságos védekezés. ;)

A tabletta ÉS a megszakítás szintén, még ha önmagában csak a megszakítást nem is tartom elegendőnek.

Esetleg a fogamzásgátló és pharmatex kúp vagy óvszer és pharmatex krém is hatékony kombináció.


Azért kell a kétféle a hatásmechanizmus, ha mondjuk a tabletta egy hasmenés miatt rosszul szívódik fel, ott a gumi, ha a gumi kiszakad, ott a tabi.

2022. jan. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!