Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Fogamzásgátló és negatív...

Fogamzásgátló és negatív teszt mellett lehetséges, hogy még is terhes vagyok?

Figyelt kérdés

Utolsó ciklusom 04.19.-én kezdődött és 04.21.-én kezdtem el fogamzásgátlót szedni, tehát nem az 1., hanem csak a 3. napon. Az első levelet már beszettem és most a 7 napos szünetnek a 4. napján tartok, de még nem jött meg a megvonásos vérzésem.


Betegtájékoztató szerint, ha a menstruációnak nem az első napján kezdi el valaki szedni a gyógyszert akkor még kell másképpen is védekezni 7 napig. A férjemmel mi nem védekeztük egyik alkalommal sem így felmerült a terhesség gyanúja, viszont pcos-em van és így amúgy sem tartozom a világ legtermékenyebb női közé. Ma csináltam napközben egy tesztet és negatív lett.


A kérdésem az lenne, hogy ha nem jön meg a megvonásos vérzésem (ami simán lehet az első adag tabi miatt), akkor hihetek a mai negatív tesztnek vagy a biztonság kedvéért még pár nap múlva is teszteljek. A következő levél fogamzásgátlót már 05.18.-án el kell kezdenem, de nem akarom, hogy a babának baja legyen ha esetleg még is összehoztuk.


Még hasznos plusz infó, hogy 05.04.-e óta a mai napig úgy görcsöl az alhasam mint ha mindjárt megakarna jönni.



2022. máj. 14. 17:04
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
ha az utolsó aktus óta eltelt 14 nap, akkor valószínűleg hihetsz a negatív tesztnek
2022. máj. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Utolsó aktus a héten volt, 05.10.-én.


Nem vagyok otthona a témában,de ilyenkor akkor az utolsó alkalom a mérvadó nem pedig pont az első hét amikor még nem védett rendesen a tabletta?

2022. máj. 14. 17:24
 3/22 anonim ***** válasza:
45%
Nekem az az érdekes, hogy nekem annó azt mondta az orvosom amikor elkezdtem szedni, hogy az első hónapban végig kell kiegészítő védekezés és csak a második levéltől véd…
2022. máj. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Akkor még bőven nem érdemes tesztelni.

Várj még 2 hetet legalább.

2022. máj. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
38%

3!


Keress másik orvost.

2022. máj. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

5!


Én már nem szedek, de köszi😂 Az még 8 éve volt, de szerintem csak az én tapasztalatomat mondtam el. És ne aggódj azóta teljesen másik dokim van.

2022. máj. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

3.

A betegtájékoztató szerint, ha a menstruáció 1. napjától szedi valaki akkor már az 1. szem tablettától véd. Lehet óvatosságból mondta az orvos. Biztos ami biztos.


4.

Ez nem akkor lenne működőképes, ha nem szednék fogamzásgátlót? Ha nem szedném akkor hivatalosan csak 05.17.-e körül kéne megjönnie, viszont tablettával már tegnap/tegnap előtt megkellett volna jönnie a megvonásos vérzésemnek.

2 hét múlva ha tesztelek akkor javában a 2. fogamzásgátlós "ciklusomban" leszek.

2022. máj. 14. 18:08
 8/22 anonim ***** válasza:
81%

A tablettaszedés elkezdését a menstruációs ciklushoz kötik. A menstruációs ciklus első napja az a nap mikor a menses jelentkezik. Amennyiben a ciklus első napján kezdjük el szedni a gyógyszert, úgy már az ötödik naptól védettséget ad. Ha a ciklus 2-5 napja között kezdjük el szedni, akkor ez első hónapban végig kiegészítő fogamzásgátló módszer használatára van szükség, 21 napon át, majd 7 nap szünet és a következő levél elkezdésekor lehetünk biztosak a védettségben. A ciklus 5. napja után már ne kezdjük el alkalmazni, várjuk meg a következő vérzést.

- webbeteg -

2022. máj. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
80%
Ilyen helyzetben inkább ne tesztelj, hanem menj el orvoshoz, ha gyors választ szeretnél.
2022. máj. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Nekem egyébként annó amikor szedtem a gyógyszert akkor általában a 3. gyógyszermentes napon jött meg, de olyan is előfordult, hogy a 4. napon, tehát nem vagy semmiről lekésve még, ne stresszelj amiatt is csúszhat.

Illetve nekem volt olyan is, hogy az egyik gyógyszer mellett nem jött meg, szóltam a dokinak és gyógyszerváltás után rendeződött.

3-as voltam :)

2022. máj. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!