Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nem a kortól függ, hogy kinek...

Nem a kortól függ, hogy kinek kell a teherbe eséshez orvosi segítség?

Figyelt kérdés
pl:.lombikprogram,beültetés

2022. máj. 23. 10:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen a kornak is van benne szerepe, de általában nem ezért találták ki az asszisztált reprodukciót.
2022. máj. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%

Leginkább meddőségi okokból.

Különböző betegségek, hiányzó petevezetékek, stb..

2022. máj. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
92%

A teherbeesés sikerére nőknél a legerősebb jósló paraméterek a következőek:

1. életkor: fordítottan arányos

2. testtömeg index: ideálisan 20-25 között, ha ennél alacsonyabb, vagy magasabb, az negatív prediktor a teherbeesésre

3. valamilyen nőgyógyászati betegség (méhmióma, endometriózis, PCOS, kismedencei gyulladás, stb.)


A lombikprogram sem garancia a sikerre, a lombikos orvosok is hozott anyagból dolgoznak, csodát nem tudnak tenni. Pl. egy 40 feletti nőnél 5% alatt van a lombikprogram sikerességének az esélye.

2022. máj. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
88%
Jó kérdés. Amikor 40 felett baba projektbe kezdtünk, mondtam is a férjemnek, hogy valószínűleg nem fog sikerülni, mert a statisztikák ezt mutatják. Első próbálkozásra sikerült alacsony testtömeg index, autoimmun pajzsmirigy betegség (kezelt) mellett. Viszont a kromoszóma rendellenesség sajnos bejött. Egyik barátnőm a meddőségi klinikára jár már évek óta, pedig fiatalon kezdtek próbálkozni. Nem tudják az okát a sikertelenségnek. Elmondása szerint nagyon sok a fiatal meddőséggel küzdő pár is.
2022. máj. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Kortol is fugg, de ez nem minden. 42 voltam amikor ugy voltunk vele hogy ha teherbe esek jo lenne (korabban soha nem is probalkoztam), elso honapban volt egy kemiai terhessegem. 3 honapig nem problakoztunk, megijedtem. Utana a 3. probalkozos honapban ujra teherbe estem, komplikacio mentes terhesseg utan egeszseges fiam szuletett.
2022. máj. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!