Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Megvastagodott mehnyalkahartya...

Megvastagodott mehnyalkahartya mire utalhat ha nem vagyok terhes?

Figyelt kérdés

15mm doki szerint elegge vastag kert vervetelt nem e vagyok terhes. Csinaltam egy tesztet negativ lett. Nem szeretnek babat 9 honapja szultem!!!

Ha nem vagyok terhes mire utalhat meg?

Egyebkent azert mentem orvoshoz mert egy honap egy hete verezgetek ami most ugynezki elmult elso mentsruaciom volt miota szultem


2022. máj. 23. 13:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ösztrogén dominanciára utal
2022. máj. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Es az pontosan mit jelent?
2022. máj. 23. 19:19
 3/9 anonim ***** válasza:
Tartósan magas az ösztrogén szinted, a progeszteron szint pedig alacsony. Ha túlsúlyos vagy akkor fogynod kell, mivel az ösztrogén elsősorban a zsírban raktározódik.
2022. máj. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem vagyok tulsulyos, 158 cm 60 kh
2022. máj. 23. 21:19
 5/9 Cubina ***** válasza:

Nekem 20 évig volt súlyos ösztrogén dominanciám, ami miatt a méhnyálkahártyám állandóan 20 mm vastagságú volt úgy, hogy közben minden egyes nap véreztem, hol kevésbé, hol pedig ömlött. Egy orvos sem volt hajlandó kivenni a méhemet és a súlyos problémát okozó petefészkeket, mert túl fiatal voltam. Még 45 évesen is.

Azt mondták, hogy ha kivennék a méhet, akkor is maradnának a fészkek, amik egyfolytában termelték az ösztrogént. A kezeletlenség miatt majdnem elvéreztem, miómám és cisztám lett, mellette hájas voltam. Az ösztrogén termeli a hájat, a háj pedig raktározza az ösztrogént, ezért akkor is csak híztam, amikor szinte semmit nem ettem. Csak akkor lettek hajlandók kivenni mindent, amikor egy szövettanon kiderült, hogy elrákosodott, az egész méhem egy nagy tumor volt, közben lett egy nagy miómám, és a petefészkekben ciszták alakultak ki.

Utolsó pillanatban műtöttek meg.

Ezt csak azért írtam le, hogy ne hagyd magad lerázni a dokik által, mert ha hormonzavar van a háttérben, akkor azt minél előbb kezelni kell.

Szerintem is a szülés miatt megborultak a hormonok és sokkal több ösztrogén termelődik, mint régen.

2022. jún. 5. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Kaptam verzescsillapito gyogyszert amitol elmult a verzes!

Jovohonap 7-en kell menjek kontrollra ha akkor is vastagabb lessz tovabbi kezelesek lesznek!

Hat felek remelem nincs baj :(

2022. jún. 5. 13:23
 7/9 A kérdező kommentje:
De ha a szules miatt borultak a hormonok azok nem is jonnek helyre?:(
2022. jún. 5. 13:23
 8/9 anonim ***** válasza:
Milyen kezelések lesznek még?
2022. jún. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Azt nem mondta. Junius 7 en megyek kontrollra es ha meg mindig vastag akkor lessz tovabbi kezeles!
2022. jún. 5. 21:42

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!