Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Túlzásba viszem? Vagy alapvető...

Túlzásba viszem? Vagy alapvetően ez így rendben van ? (Babatervezèsi időszak )

Figyelt kérdés

Babatervezès előtt állunk.

Mèg védekezünk ( óvszer ) de 2-3 hónap múlva már szeretnénk élesben is együtt lenni a férjemmel.


Már korábban több mint 1 hónapja elkezdtem a folsavat szedni.

Emelett régóta szedek multivitamint.

Iszok mèregtelenitő teát/ plusz finom gyógynövény teákat mellette ( csak mert szeretem az ízüket)

Mozgok is eleget, bicikli. Plusz most kezdtem el úszni járni( heti 2x) Van 3 kg felesleg rajtam. Szeretném leadni, fittebb lenni.

Nagyon sok zöldséget eszek és gyümölcsöt. Imádok sütni -főzni. Nagyon-nagyon odafigyelek arra ,hogy mindig kerüljön ,minden nap gyümölcs,zöldség az asztalra.

Emellett heti rendszerességgel fogyasztok halat tojást. Tehát tényleg odafigyelek. N


Voltam vérvételen ,hasi ultrahangon , rotgnen-en, kardiológián( egyéb okok miatt ) minden leletem tök rendben volt. Ez tavaly novemberben volt.


Idén februárban a rákszürès eredményem negatív. Minden rendben ott is.


A ciklusomat évek óta írom/figyelem.

Szinte mindig 28 napra jön meg. Tudom mikor van ovulació. Nem kell hozzá semmi teszt ilyesmi.

( Erős ovulacios fájdalmam van olyankor. ) Mindig pontosan a 14.napon.


Tehát kérdésem csak annyi ,hogy szerintetek túlzásba viszek valamit? Teakkal, vitaminokkal ( gondoltam ,hogy elkezdek szedni valamilyen terhesvitamint is.)

Rá feszülős ez így ?


Ti mennyire ,hogyan készültetek mikor még csak terveztètek?

Nincs egészségügyi problèma, gyógyszert sem kellett soha semmire szednem.


Köszönöm a válaszokat.

Nyugodtan írjátok meg ha ezzel át esek a ló másik oldalára.. ☺️


Mondjuk azzal talán igen, hogy csak erre gondolok. Ezt nézem( blog-vlog formában) Itt is sokat olvasgatok gyakorin. ☺️



2022. máj. 26. 13:48
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%

Így leírva eléggé ráfeszülősnek tűnik a dolog, de ha az ember kicsit is jobban belegondol, ez lenne a normális.

A hasi UH meg a kardiológia kicsit erős, ha egyébként semmi betegséged nincs, ilyen vizsgálatok azoknak kellenének, akinek van alapbetegsége.

De ártani nem árt. És néha van, hogy az ember tök egészségesnek gondolja magát, aztán a terhesség alatt derül ki, hogy azért annyira mégse.

Találkoztam már olyannal terhesgondozáson, akinek elvileg semmi betegsége nem volt, aztán az első trimeszteri laborból kiderült, hogy cukorbeteg, alulműködik a pajzsmirigye, tök vérszegény és szar a veséje.

De Magyarországon nem divat a praekoncepcionális gondozás (ez jelentené azt, hogy már a terhesség vállalása előtt tudatosan készülsz a terhességre).

2022. máj. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%
Folsav és az egészséges étkezés, mozgás jó ötlet, a többit én erősnek érzem. A gyógyteákkal kifejezetten óvatosan, terhesen sem lehet fogyasztani többfélét. És figyelj arra is, hogy ne legyenek az együttlétek görcsösen beütemezve. Foglald el magad mindenképp, mert egyelőre ez nekem elég rástresszelősnek hangzik, és nem kell kétségbeesni, ha elsőre nem sikerül!
2022. máj. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
80%

Annyi volt a készülés, hogy letettük mindketten a cigit, és elkezdtem multivitamint szedni.


Amit te csinálsz, számomra exra stresszes lenne.


Amikor pozitív lett a tesztem, arra figyeltem, hogy tízóraira, uzsira is egyek, lehetőleg gyümölcsöt. A multivitamint lecseréltem terhesvitaminra.

2022. máj. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
89%
A multivitamin és a "méregtelenítő tea" teljesen felesleges. A méregtelenítő mindenképp, a multivitamin meg azért, mert elmondásod szerint kiegyensúlyozottan táplálkozol. A többi rendben van, babatervezés nélkül is kellene ezekre figyelni.
2022. máj. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a vitamint szedd,a tea felesleges és a mozgás,egészséges táplálkozás pedig alap.
2022. máj. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
59%

Ráfeszülős??? Ez annál is több szerintem.

Egyébként ne folsavat szedj hanem folátot.

És ne görcsölj rajta ennyit mert ez nem normális.

Szexeljetek és majd össze fog jönni.

2022. máj. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%
Amiket leírtál az étkezések meg hogy figyelsz magadra és jársz szűrésre teljesen normális. Én akkor is így tettem, amikor nem akartam gyereket még. Nem csak akkor kell ezekkel foglalkozni, amikor gyereket akar az ember, jó esetben mindig foglalkozunk magunkkal. Én kicsivel előtte elkezdtem szedni egy komplex vitamint, amiben volt folsav. A ráfeszülés része talán az, hogy blogokat, vlogokat nézel meg az, hogy azon aggódsz, hogy ez rágeszülés-e. Én az ilyen témájú vlogokat amúgy sem szeretem. Furcsa nekem más ovulációját, nyákját, hőmérőzését hallgatni, mert nem igazán érdekel. Arról nem beszélve, hogy csak egymást frusztrálják ezekkel a nők.
2022. máj. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
58%

Sosem értettem egyesek minek készülnek ennyit, terveznek, kész program tervvel készülnek. Már az is előre megtervezve, mikor milyen pózban hány lökés engedélyezett a férjnek.. 🤦‍♀️


Ember.. Csak élvezd az együttléteket..

2022. máj. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
39%
Engem már csak az érdekel, miért vársz még a teherbeeséssel? Nyilvánvaló, hogy testileg és lelkileg már nagyon várod.
2022. máj. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:

Első fiamnál semmi rákészülés, egyetlen próbálkozásból sikerült. Amúgy gumit használtunk, szóval tényleg csak akkor foganhatott.

2.fiammal most vagyok 17 hetes. 3 hónappal a próbálkozás előtt már vitamint szedtem, elmentem fogorvoshoz meg nézettem teljes vérkepet (bár évente amúgyis szoktam). Hiába készültem rá, mégis 8 hónap kellett.

Gyógyteát én is ittam pajzsmirigy miatt, hát, csak rosszabb lett az értékem és gyógyszer kellett rá pedig sose szedtem semmit.

Neked is inkább 5 pontos cukor és inzulin terhelést ajánlok és egy pajzsmirigy (TSH, T3, T4) vizsgálatot ajánlanék, mert jó, ha időben kiderülnek ezek.

2022. máj. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!