Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehetséges hogy csak beképzele...

Lehetséges hogy csak beképzelem azt hogy terhes vagyok?

Figyelt kérdés

Még fiatal vagyok és rettegek minden hónapban attól hogy valami úton módon teherbe esek. Már volt egy ilyen baleset, nem akarom részletezni de azóta rettegek hogy megint becsúszik a baba, annak ellenére is hogy szedem a fogamzásgátlót és vagy óvszerrel vagy kihúzós mődszerrel szeretkezünk a párommal emellett. És nem gyakran, max 2-3 alkalommal egy hónapban.

Lényeg hogy már egy fél éve szinte minden hónapban ráparázok a terhességre, rendesen tüneteket is produkálok.

Most is ez van. Nagyobb az étvágyam, gyakran vagyok éhes, olyankor émelygek is és fáradékony vagyok, plusz gyakran ingerült, puffadok is. Egyedül a mellfájdalom nincs meg és a gyakori pisilés.


Egyszerűen nem értem miért csinálja ezt velem a szervezetem vagy az elmém. Plusz ott van bennem a para hogy mi van ha ezúttal nem csak be képzelem, hanem tényleg megtörtént a dolog. Párom szerint kizárt dolog, nem ment el bennem és fogamzásgátlót is szedek, de én akkor is érzem a tüneteket amik nagyon megilyesztenek...

Másik alapja az aggodalmamnak az az hogy előfordult hogy akár 1 órás késéssel vettem csak be a fogamzásgátlót. Nem régóta szedem, nehéz megszokni. Szóval passz, nem tudom hogy védett e akkor vagy sem, de mivel nem ment el bennem és nem hiszem hogy akkor ovuláltam volna így elméletileg nem szabadna babának lennie, igaz?

Pár nap múlva tesztelni fogok, bár nagyon rettegek és nem vagyok biztos benne hogy megmerem csinálni. Nem akarok pozitívat látni, nem tudom mit csinálnék, hogy reagálnék. Az abortusztól is félek...

Más is van aki bebeszéli magának hogy terhes? Egyáltalán ez mennyire normális, mit tudnék ezzel kezdeni?



2022. máj. 29. 13:16
 1/10 anonim ***** válasza:
15%
Én gyógyszert nem szedhetek 25 év alatt megszakítás mellett 1x sem lettem terhes, 3 gyerekünk van, de csak mikor akartam.
2022. máj. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%

1. ami tüneteket észlelsz, millió meg egy dologtól lehetnek, nem terhességspecifikusak. Szóval emiatt ne parázz.

2. az, hogy 1 órával később veszed be a foggátlót, semmit sem befolyásol. Minden nap, nagyjából ugyanabban a napszakban legalább vedd be, de azért nem lényeges, hogy pontosan 08:00-kor minden reggel, és ha esetleg 1 órát késel vele, akkor kész, már nem is véd. Egyébként én azt csináltam, amíg szedtem, hogy ébresztőt állítottam be, a tabletta a párnám alatt volt, ágyam mellett az üveg víz, és csak gyorsan bekaptam, aztán ha kellett kelni, mert hétköznap van, akkor indult a nap, ha nem kellett, akkor aludtam tovább. Sosem hagytam így ki egy szemet sem.

3. havi 2-3 alkalomért mégis minek fogamzásgátlóval mérgezni magad? Akkor már adjatok neki, és legyen napi 2-3, úgy van értelme, ennyit egy doboz óvszer is simán lefed.

4. értem, hogy korábbi negatív tapasztalatok miatt van benned egy extra félelem, de ez a szintű aggodalom nem normális. Pszichológus tud segíteni.

2022. máj. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Olvass utána a pms tünetegyüttesnek.Hát neked az van.Nekem is minden hónapban így van menstruáció előtt 2 héttel kezdődik és elmúlik ha megjött.

Ha normálisan szeded a gyógyszert és óvszert is hasznaltok és emellett is ennyire parázol akkor vagy nem vagy felkészülve a szexuális életre, akkor inkább ne szexelj, vagy nagyon nem vagy tisztában azzal hogy hogyan készül a baba, akkor olvass utána.Vagy menj el pszichológushoz, hátha tud rajtad segíteni.

2022. máj. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Utána néztem és a tüneteim a PMS-el is megegyeznek, viszont elméletileg fogamzásgátló szedése alatt nem szabadna lennie. Itt, gyakori kérdéseken viszont páran írták hogy nekik fogamzásgátló alatt is volt PMS-ük szóval lehetséges hogy nekem is csak az van. Viszont ennyire erősen? Jelenleg is nagyon kimerült vagyok, a fejem is tompán fáj, enyhén fel is vagyok puffadva pedig ma még alig ettem, ráadásul az elmúlt órákban gyakran kellett pisilnem, ami eddig még nem fordult elő...

De az a baj hogy a PMS és a terhesség tünetei szinte teljesen megegyeznek. Mindkettő lehetséges. Már csak 4db fogamzásgátlóm van, szóval a PMS indokolt lenne. De nem zárnám ki még a terhességet sem ettől függetlenül, sőt egyre jobban aggódom. Nem tudom mit csináljak.

Miért ilyen bonyolult nőnek lenni...

2022. máj. 29. 14:21
 5/10 anonim ***** válasza:

Simán lehet, hogy a tablettától vannak amúgy ezek a tüneteid. Mégis csak hormonokat szedsz, még ha kis dózisban is. Nekem is csak az után tűnt fel, hogy már alig fáj a fejem, miután abbahagytam a tabit, pedig addig azért elég sűrűn kellett fejfájáscsillapítót bevennem. Na meg a puffadás és hullámzó étvágy is megszűnt, nem beszélve az állandó gombásodásról (pedig ugyanúgy gumi nélkül szeretkeztem ugyanazzal a pasival). Szóval lehetnek ezek a dolgok a tablettától is.


Annak az esélye, hogy tabletta mellett, gumival és megszakítással kiegészítve terhes legyél, kb annyi, mintha nem is szexeltél volna egyáltalán. Ha meglátogatott a szentlélek álmodban, akkor aggódj, egyébként meg teljesen feleslegesen izgulsz ezen.


#2 voltam.

2022. máj. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Amíg nem jön meg, minden ugyanúgy lehet terhesség mint pms, ezért szokták mondani hogy várd meg, késik-e a mensi és ha igen, tesztelj, mert addig minden ugyanúgy lehet ez is az is.


Ha te ennyire parázol fog.gátlás mellett is, igazán 2 lehetőséged van:1, pszichológus, 2 nem élsz nemi életet, legalábbis a behatolást mellőzöd, mivel a fog.gátlo tabletta mellett sem elveznek beléd és néha még gumi is van..ez nem normális, hogy ennyire rettegsz. Ezen túl már tényleg csak annyi marad, hogy nem szexelsz.

2022. máj. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
82%

"Másik alapja az aggodalmamnak az az hogy előfordult hogy akár 1 órás késéssel vettem csak be a fogamzásgátlót. Nem régóta szedem, nehéz megszokni. Szóval passz, nem tudom hogy védett e akkor vagy sem, de mivel nem ment el bennem és nem hiszem hogy akkor ovuláltam volna így elméletileg nem szabadna babának lennie, igaz? "


Az megvan, hogy fog.gátló mellett nincs peteérés?

2022. máj. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom bárki, bármit írna téged nem nyugtatna meg.NE élj nemi életet.A problémád ezzel 100% orvosolható.Mással nem.Ilyen görcsbe gondolom azt a 2-3 alkalmat se élvezed, akkor meg minek az egész?
2022. máj. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
72%

Borzasztóan kimeritő így aggódni.


Ne haragudj h ezt mondom de itt nem csak arrolvan szó h aggódsz de buta is vagy ha ennyi védekezés mellett így parázol. Egyrészt nem tudod h működik a tested másrészt a pms tüneteket sem érted.


Sajnálom hogy anyukád nem készített fel érdemben a női test szeszélyességére

2022. máj. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, megértem hogy butának tűnök emiatt és tény hogy nem kicsit túlparázom a dolgot. De mint írtam nem régiben volt egy traumám egy nem várt terhesség miatt, így számomra minden apró furcsaságról, amit magamon észlelek ez jut eszembe rögtön. Tényleg beteges ez a félelem nálam, de még nem sikerült leküzdenem. Egyszerűen túlságosan félek hogy mégegyszer megtörténik. Ezért is szedem a fogamzásgátlót de nem bízom abban sem teljesen.

Tényleg az lesz a legjobb ha mellőzöm az együttlétet addig amég jobban megismerem a testem és megértem mikor, mit és miért csinál. Ez igazából nem tudom miért nem jutott még eszembe. Tény hogy a párom nem fog repesni az örömtől, de biztos megfogja érteni.

Mindenkinek szép napot! 😄

2022. máj. 29. 17:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!