Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Endometriózissal van peteérés?...

Endometriózissal van peteérés?Gátolhatja a tüsző méretének növekedését?

Figyelt kérdés

Kérlek ne nézzétek hülyének nem vagyok jártas a témában.


Szóval a lényeg: a ciklusom 30-33 napos kb, van peteérésem is minden hónapban. Volt már 2 vetélésem korai szakaszban. 7 hetesen, mely méret alapján 6-nak felelt meg. Volt szívhang de nem nőtt tovább. Illetve volt egy mellyel nem jutottam uh-ig, 5+5 hetesen. Mindkettő könnyen sikerült, elsőre. Műtét nélkül távoztak.

A két vetélés óta próbálkozunk viszont hónapok óta nem sikerül. Peteérésem progeszteron érték alapján van.

Viszont ami miatt felmerült bennem az endometriózis gyanú: Előző ciklusban kíváncsiságból középidőben elmentem ultrahangra ahol 10.napon 15mm domináns tüsző volt. 13.napon 16mm 17.napon szintén 16mm mely másnap megrepedt, progeszteron szint igazolta. Miért nem nőtt semmit a tüsző? És hogyhogy ennek ellenére a progeszteron értékem 43nmol/L lett?


Lehet van valami fizikai gát hogy tovább növekedjen a tüsző és így a petesejt ami benne van elkezd öregedni? Lehettek emiatt a vetélések is, hogy az embrió sem tudott tovább növekedni egy bizonyos méretnél? Kérlek segítsetek kétségbe vagyok esve!


Amúgy a menstruáció normális kb 6 napig tart, vérzés erőssége is rendben van, görcsölni pedig első nap szoktam de az is teljesen normális és hamar elmúlik.


2022. jún. 14. 14:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%
Amit leirtal, egyáltalán nem utal endometriozisra. A vetelesek hátterében is inkább más okot keresnék.
2022. jún. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
És a tüszőérés? Mi lehetett ez hogy nem nőtt tovább mégis megrepedt és a progeszteron érték is közepesen de jónak mondható?
2022. jún. 14. 14:44
 3/14 anonim ***** válasza:
84%
Én sem gondolnék endometriozisra, persze nem vagyok orvos. Nekem is volt vetélésem, utána egy időre felborult a ciklusom. Nekem is elsőre sikerült előtte. Ha 30-33 napos a ciklusod, akkor valószínűleg nem a 14. napon van az ovulációd. Azért is lehetett a 23. napon még kisebb a tüsző. Szoktál LH tesztet csinálni?Ez a progi értek egyébként rendben van.
2022. jún. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
13. napon. Elírtam, bocsi.
2022. jún. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Igen de 17.napon is csak 16mm volt és másnap megrepedt. Ovu teszt alapján is illetve rá 14 napra pontosan megjött.
2022. jún. 14. 14:48
 6/14 A kérdező kommentje:
Szóval egészen a 10. naptól mindössze 1mm-t nőtt a 17-18.napig :(
2022. jún. 14. 14:49
 7/14 anonim ***** válasza:
84%
Nem értek hozzá, hogy mekkorának kell lennie a tüszőnek repedéskor. Nekem most a 13. napon 24 mm volt. Aznap volt pozi az LH teszt. Ez meg már talán nagynak számít. A vetélések okát ki kellene deríteni, ha már 2 is volt. Hormonokat néztek a ciklus elején is?
2022. jún. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

A vetéléseknek elvileg megvan az oka, persze ez még nem zárja ki hogy más is lehet :(

Azt nem értem most miért nem sikerül teherbe esni sem, hónapok óta mikor két alkalommal hamar összejött.

2022. jún. 14. 14:56
 9/14 anonim ***** válasza:
83%
Egy teljesen egészséges párnál is kB 20% esély van rá, hogy egy ciklusban osszejojjon a baba, tehát átlag 5 hónap kell hozzá. Így ne légy türelmetlen csak amiatt, hogy előtte 2x pont elsőre sikerült. Tudom, hogy hónapról hónapra nagyon lassan halad az idő, nem bantasbol írom...
2022. jún. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
És mit mondtak oknak a vetélésre?
2022. jún. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!