Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Egy éjszakás után lettem...

Egy éjszakás után lettem terhes. Joga van az apukájának tudni?

Figyelt kérdés

Kérlek ne ítéljetek el…nem szeretném a teljes story-t elmesélni mert nyilván tudom,hogy hibás vagyok.

Sajnos a “baj” megtörtént és terhes vagyok.

Szívem szerint megtartanám a babát de egyedül nem tudom hogyan tudnám anyagilag finanszírozni.

Senkinek nem mertem még elmondani mert nem tudom,hogy bárki nyakába aggathatok-e egyáltalán ekkora terheket,hogy ebben adjon tanácsot.

Azt sem tudom,hogy az apukának egyáltalán elmondjam-e..nem tudom,hogy joga van-e tudni és elmondani a véleményét vagy pedig vetessem el a babát anélkül,hogy tudna róla?

Úgy érzem,hogy elég ha ez csak nekem lesz egy életre szóló trauma…

Mi a véleményetek?


26/L


2022. jún. 27. 19:41
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
93%
Ha úgy döntesz, hogy elveteted akkor szerintem jobb, ha nem szólsz. Senkinek.
2022. jún. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
81%

Hát őszintén, én csak egy 20 éves srác vagyok, szóval azért az erős lenne, ha én mondanám meg neked a frankót, mellesleg nem vagyok abortusz párti. Tudom nem ez volt a kérdés, de ebből adódóan én nem foglak arra buzdítani, hogy vetesd el. Nyilván nem ismerlek, nem tudok az anyagi helyzetedről, és tudom, hogy egy gyereket nem lehet eltartani a semmiből.

Abban viszont biztos vagyok, hogy érdemes lenne említést tenni erről a dologról az apánál. Azért az nem fer szerintem, hogy csak úgy elvetesd saját döntésed alapján.

2022. jún. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
42%
Ez teljes mértékben attól függ, hogy mennyire vagy ítélőképes, mennyire tudtad megítélni a partner tulajdonságait, egész személyiségét és úgy ítéled-e meg, hogy mindketten örülni fogtok a gyereknek és egymásnak is stb.
2022. jún. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 A kérdező kommentje:
Ő nem szeretné megtartani..ebben biztos vagyok.
2022. jún. 27. 20:01
 5/43 anonim ***** válasza:
81%
Ha elveteted, én nem szólnék róla a helyedben.
2022. jún. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
87%
Véleményem szerint már csak azért is kell, hogy tudjon róla, mert ő is pont akkora gyökér volt, mikor nem védekezett rendesen, mint te. És igen, tudnia kell, hogy a tetteinek következményei vannak, mielőtt más szerencsétlent is akaratlanul teherbe ejt..
2022. jún. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 A kérdező kommentje:
De ilyet tehetek? Hiszen az ő gyerekéről van szó. Nem tudom hogy mi a jó döntés…ez annyira rettenetesen nehéz.
2022. jún. 27. 20:10
 8/43 anonim ***** válasza:
28%
Én megtartottam volna tavaly (hasonló helyzet volt nálam is). De nálam tudta a srác hogy szivesen lennék várandós.
2022. jún. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
94%

Tudod ezekről mindig az jut eszembe, mikor a pasi azzal eteti a nőket, hogy "mindenkivel megszakítással csináltam és sose lett terhes senki"....

Mindig elgondolkodom, hogy vajon hány lett terhes úgy, hogy csak szimplán nem mondta el...

2022. jún. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 A kérdező kommentje:

Én egyszerűen rettegek a tudattól,hogy a saját babámat öljem meg…

Nyilván még “csak” egy magzatról van szó, de mégis egy élet.

Mi jogom van elvenni tőle az életet?

Közben viszont ha reálisan nézem a jelen helyzetet akkor az lenne nagy felelőtlenség, hogy egy keresetből nélkülözve és esetleg apa nélkül, sérülésekkel nőjön fel..azért mert a szülei felelőtlenek voltak.

2022. jún. 27. 20:23
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!