Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Magas prolaktin, tökéletes...

Magas prolaktin, tökéletes progeszteron??

Figyelt kérdés

Sziasztok!

8 hónapja próbálkozunk babával. Ebben a hónapban voltam a 3.-5. napi, illetve a 21. napi vérvételen.

Ami kiugró eredményem lett az első vérvételnél az a prolaktin 668 mu/l lett, ami elég magas ugyebár.

Olvastam, hogy ha magas ez a hormon, akkor meg tudja gátolni a tüsző megrepedését.. plusz együtt jár azzal, hogy a progeszteront lecsökkenti.

Ma kaptam meg a 21. napi véreredményemet. A prolaktin még feljebb ment 923 mu/l a progeszteronom viszont tökéletes 45.6 nmol/l, ami mutatja hogy volt tüszőérés és megrepedés is. Ez hogy lehet?? Felejtsem el akkor, hogy ilyen prolaktinnal ebben a hónapban sikerült a baba vagy van esély, ha az összes többi eredmény jó?!



2022. júl. 2. 13:44
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Szia! A múlt ciklusban nekem is kellett a 21. napon prolaktint és progeszteront nézetnem. Progi picit magasabb, mint neked, prolaktin 400. Nem sikerült a baba. Még az orvoshoz nem mentem vissza. Egyik barátnőmnek szintén normális progi értek mellett magas a prolaktin, ő kapott rá gyógyszert, mert 2 éve nem jön a baba. Neki olyan magas volt, mint neked. A többi eredménye jó.
2022. júl. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%
Mi újság veled kérdező? Terhesség lett?
2022. júl. 28. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
Nekem június elején és végén is majdnem pontosan ugyanennyi volt a prolaktinom és a progeszteronom is, mint a kérdezőnek!!! (3. Napi prolaktin 600 körül, 21. napi 987, progi 48) Az endokrinológus szerint lehet, hogy kezdődő terhesség volt, csak nem tudott beágyazódni, ezért lehetett mindkét érték emelkedett. Most fél Bromot szedek minden este lefekvés előtt, a júliusi ciklusom nem volt sikeres.
2022. júl. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Közben elmentem egy másik orvoshoz, aki megnézte az eredményeimet és abban a pillanatban már írta is fel a Bromocriptint a magas prolaktinomra. Normál esetben a prolaktin akkor emelkedett, amikor az ember terhes/szoptat, konkrétan ez akadályozza meg a teherbeesést.. 4 napig negyed szemet vettem be belőle közvetlenül elalvás előtt, aztán most már 2 napja felet szedek, pár nap múlva pedig felemelem egy egészre. Nagyon féltem a mellékhatásoktól de Hála Isten semmit sem érzek!!!☺️ Valószínű, mert nagyon lassan építettem fel az adagot. Talán fáradt voltam az első napokban, de ez lehet ennek a meleg időnek volt köszönhető! Bármi fejlemény van, írok!
2022. aug. 1. 00:40
 5/31 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Kérdező sikerült azóta? :)
2022. okt. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon hasonló értékeim voltak, mint a kérdezőnek (én vagyok a #3as válaszoló), augusztusban lement a Bromotol 373-ra és teherbe is estem, de sajnos nem maradt meg :( azóta nem próbálkoztunk még..
2022. okt. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
Sajnálom:( nekem is hasonló értékem volt most a vervetelen, magas progi+emelkedett prolaktin kb a felsohatar erteke szoval annyira nem veszes de elkezdtem enis napi fel bromot szedni. Egyebkent nekem nyaron volt kemiaim azota nem sikerult meg gyanitom a magas prolaktin miatt
2022. okt. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Sajnos azóta is változatlan a helyzet..Szedem a napi 1 bromot. Novemberben pedig vár rám az “utolsó” vizsgálat, a HyCoSy petevezezék átjárhatósági.
2022. okt. 14. 00:09
 9/31 anonim ***** válasza:
Szuper, azt gyorsan leviszi a Bromo, legalabbis minden forumon ezt olvastam!:) Szurkolok! Én pont ma voltam vérvételen és még mindig 300 fölött van a prolaktinom (334), úgyhogy megyek vissza az endokrinológushoz, hogy nagyobb dózisban írja fel…. Reméljük az majd hatni fog! Mindenképp írd meg ha nálatok van pozitív fejlemény :)
2022. okt. 14. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
Oh majdnem egyszerre írtunk Kérdező, én is átjárhatóságira megyek október legvége/november eleje!
2022. okt. 14. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!