Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Normális félni a 2. terhessegtol?

Normális félni a 2. terhessegtol?

Figyelt kérdés
Az első gyermekünk rögtön sikerült, zavartalan terhesség, kis pocak, viszonylag könnyű szülés. Tehát nincs rossz tapasztalatom. Most viszont rettegek a terhessegtol és a szulestol is, pedig szeretnék 2. gyermeket. Valószínűleg az is hozzátartozik, hogy azota elég sok babás csoportban benne vagyok, mindenhol feljonnek ijesztő dolgok, én meg még el is olvasom őket, de enélkül is nagyon negatív érzésem van. Ráadásul benne van a pakliban, hogy jön a kistesó, mert az elején nem védekeztünk, és már meg kellett volna jönnie. Tünetem nem igazán van, annyi, hogy napközben vagy délután szédülök, hányingerem van, illetve elképesztő fáradtság van rajtam, de egyrészt ez akkor is szokott lenni mielőtt megjön ,illetve elég kialvatlan is vagyok. Mindenesetre örülnénk a kicsinek, csak ne lenne bennem ilyen félelem.

2022. júl. 25. 16:43
 1/6 anonim ***** válasza:
27%
Akkor mi is a kérdés? Mert saját magad megválaszoltad. Ha nem jött meg, vegyél egy tesztet. Ha pedig nem akarsz gyereket, akkor védekezz megfelelően! Illetve ha a továbbiakban szorongsz, érdemes felkeresni egy pszichológust és nem gyakorin kérdezősködni idegen emberektől!
2022. júl. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Normális. Amúgy miért nem tesztelsz?
2022. júl. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Valószínű mert fél attól hogy pozitív lesz.

Nyugi!

Ha ennyire rettegsz, keress egy szakembert, aki segít ennek a feldolgozásában!

2022. júl. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Őszinte leszek, gyakorlatilag a kérdés közben vettem észre hányadika van. Annyira egyformák a napok, hogy a hetveget is onnan ismerem fel, hogy Apuka itthon van.

Kettős érzés ez, mert örülnék, ha jönne a tesó, de félnék is.

2022. júl. 25. 17:48
 5/6 anonim ***** válasza:
Amikor elmentem tesztet venni, azt gondoltam magamban, hogy úristen, dehogy szeretnék én 2.gyereket... Aztán pozitív lett, rögtön "átkattant" valami. Azóta is várom, úgy vagyok vele hogy legfeljebb lesz egy borzasztó szülésélményem, de utána ott a pici :) mondom ezt úgy, hogy császár lesz, az első is az volt, a császár része nem volt rossz, csak előtte a vajúdás. De azért műtét közben is voltak fura dolgok, nem vágyom annyira rá megint, de már valahogy "ki kell jönnie". :D
2022. júl. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én most várom a második babánkat,én is félek néha,hogy milyen lesz 2 picivel itthon,bár nálunk tervezett baba,úgy vágtunk bele,hogy éreztem már,hogy 100%-osan szeretnék babát.De még így is felmerülnek bennem kételyek.Közben volt a környezetemben egy halva született baba is,nyilván ez is kicsit bennem maradt,szóval megértelek ilyen szempontból.De én igyekszek mindig arra gondolni,hogy több baba születik élve,egészségesen,mint ahány nem.Meg hogy a 12. hét után elég csekély az esélye a vetélésnek.A netet olvasni nem nagyon szabadna,szerintem inkább csak olyanok írnak,akiknél rosszul ment valami.Több pozitív szüléstörténetet kéne leírniuk a kismamáknak.
2022. júl. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!