Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Aki 40 feletti és vannak már...

Aki 40 feletti és vannak már gyerekei, miért döntött úgy, hogy még szeretne újabb gyereket?

Figyelt kérdés
Inkább több érv szól ellene, mint mellette, nem? Gyakoribb genetikai betegség, terhességi szövődmények, idősebb szülők miatt rövidebb ideig tudják a gyereket támogatni. Akinek még nincs gyermeke, az érthető, hogy vállalja, de akinek már van 1-2 korábbról, az miért vállal még? Köszi a válaszokat!

2022. aug. 5. 18:01
 1/6 anonim ***** válasza:
89%

Gondolom, új házasság, esetleg fiatalabb férj, akinek még nincs gyereke. Vagy esetleg véletlenül jött, és sajnálja elvetetni.

N

2022. aug. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%

Mert ők már felnőttek, és mindig is 3 gyereket szerettem volna, de nem volt adott a lehetőség $.

Még nem voltam 40 de pár hónapon múlt, most itt van e kicsi és egy csoda, mindenki oda van érte, kár lett volna nem megszülni. Meddig élek senki nem tudja, de az én szüleim az 50 et sem élték meg a testvéreik 80 körül járnak, nem gondoltam soha hogy jajj mért születtem meg, ha fel sem tudtak nevelni, ez van ilyen az élet.

2022. aug. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
2 vagyok ugyan az az apa, tervezett terhesség.
2022. aug. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
87%

Szeretnék még gyereket, de most nem ideális, de ha negyven körül lesznek olyanok a körülmények, akkor csak a korom nem fog visszatartani.

Manapság kevés nőnek vannak negyven évesen felnőtt gyerekei, tehát azért nem egy extrém dologról van szó. Kb atlagosan 10-13 év korkülönbséggel született testver lenne (az átlagéletkor 1. gyereknél ma 27)

2022. aug. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
92%
Új házasság. Nővéremnek 2 nagy gyereke volt (középiskolások) mikor a mostani férjével összeházasodtak és 42 éves korában jött a kicsi. A pasinak is volt már egy általános iskolás gyereke.
2022. aug. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
82%

Mi a férjemmel néha eljátszunk a gondolattal, hogy negyvenévesen vállalunk még egy ráadás gyereket a meglévő három mellé. Szeretünk szülők lenni, gyerekeket csinálni és nevelni őket.

Persze simán lehet, hogy már örülni fogunk neki, hogy végre nagyok a gyerekeink, szabadabbak vagyunk, és nem akarunk majd többet. De ha vágyunk rá, akkor csinálunk még. Ilyen egyszerű. Lehet, hogy csak 20-30 éves koráig élünk, de ettől még lehet boldog és jó élete. (Lakást tuti kap tőlünk, mielőtt meghalunk, azt minden gyerekünk kap, szóval anyagilag el fogjuk tudni indítani az életben.)

2022. aug. 6. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!