Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Milyen érzés volt nektek és a...

Milyen érzés volt nektek és a párotoknak, amikor megtudtátok, hogy jön a baba?

Figyelt kérdés
Persze ha tervezett gyerek volt.

2022. szept. 24. 08:12
 1/9 anonim ***** válasza:
60%
Örültünk, mivel terveztük és vártuk... nem értem milyen mád reakció lehetett volna egy tervezett gyereknél
2022. szept. 24. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
44%
Csak a 2. volt tervezett, nyugtáztuk, hogy sikerült
2022. szept. 24. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Jó.
2022. szept. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%
Én megrémültem a pozitív teszt láttán, pedig tervezett volt. Férjem örült.
2022. szept. 24. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A hatalmas öröm mellett elfogott a pánik, ahogy ráébredtem, hogy ez a valóság és meg kell majd szülni és, hogy csak 8 hónap van rà felkészülni/berendezkedni :D

Párom is örült természetesen, még pont el tudta mondani a papájának, aki rá pár nappal meg is halt.

2022. szept. 24. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
6 év küzdelem után, mintha a szentlélek szállt volna meg hirtelen. 😄 A férjem is a föld fölött lépdelt. A kicsiknél is nagyon örültünk, hihetetlen volt, hogy a mi előzményeinkkel mennyire gyorsan megfogantak. ❤️
2022. szept. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
76%
Nem hittük el, nem mertük elhinni. Első próbálkozásra baba lett. 12 hetes vagyok, de még mindig nem hiszem el néha... Nagy az öröm. 😻
2022. szept. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
84%

Öröm és rettegés egyszerre, majdnem 7 év után siker.


Lebegtem a boldogságtól melyre árnyékot vetett, hogy ha ő bent van ki is kell jönnie xD..

Az ismeretlentől való félelem erős ösztön :)

2022. szept. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Az elsőt nem terveztem, de állatira örültem neki, mintha kiderült volna az ég fölöttem, fantasztikus érzés volt. Félve, de vidaman újságoltam az akkori páromnak munka után. Ő hullámzóan reagált. Hol lelkesedést mutatott, hol abortuszpárti volt. Megtartottuk, később szétmentünk. Életem legjobb döntése volt (a megtartás és a szakítás is).

A másodiknál madarat lehetett volna fogatni velünk a férjemmel. Még meg se száradt a teszt, amikor elújságoltam neki is és az első gyerekemnek. Terveztük, és az első hónapban összejött. Örömmámorban úsztunk.

A harmadikat megint nem terveztük, pánik és kétségbeesés volt az első érzés. Sírva, és sűrű sajnálomok közt mondtam el a férjemnek, szintén azonnal. Pont két nappal azelőtt beszéltük nagy egyetértésben, hogy bár mindig ódzkodtunk az abortusztól, azért ha most teherbe esnék, lehet, hogy érdemes lenne elgondolkodni rajta. Elgondolkodtunk,

majd megtartottuk, és jött az öröm is, de sok félelem vegyült bele. Szégyelltem is magam kicsit. Idő kellett hogy beleengedjem magam a boldog babavárasba. Például eleinte néha viszolyogtam a szextől is, mert valahol bennem volt, hogy ez tevékenység hozott most ilyen nehéz helyzetbe, és úgy érezten, felelőtlen dolog élvezni a szexet (tudom, nem racionális, de az érzések nem mindig azok). És a terhességi rosszullétektől is jobban szenvedtem. Szerintem simán benne volt, hogy azért is, mert azt éreztem, nem én hívtam most ezt az állapotot, nem én akartam, csak ha már jött, akkor jöjjön, de nem ment egyik pillanatról a másikra a befogadás. Most vagyok a harmadik trimeszterben, mostanra már lelkesen várom, szeretem, dédelgetem a fejemben, de sok félelem és stressz van bennem a jövőtől még mindig.

2022. szept. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!