Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mit lehet ilyenkor tenni a...

Mit lehet ilyenkor tenni a terhesség megelőzése érdekében?

Figyelt kérdés

A barátnőmmel 2 napja részegen egymásnak estünk, és betettem neki gumi nélkül. Nyilván nem sikerült időben kivenni, ezért a barátnőm vett be egy 72 órás esemény utánit. Utána ugyanúgy gumiba csináltuk mint eddig. Tegnap este viszont mikor elmentem, és kihúztam, akkor vettem észre, hogy kiszakadt a gumi... sose volt még ilyen eddig, nyilván most történik meg...


Mit lehet ilyenkor tenni? 2. Tabit nem vehet be, az nem megoldás ilyen hamar. De más lehetőségről nem is tudok.. Konkrétan ilyenkor csak az abortusz van mint terhesség-elleni opció? Tudom hogy elbasztuk. És vállalom hogy hülye voltam, és nem kéne ennyi ésszel szaporodnom meg közösülnöm.



2022. okt. 20. 08:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát, most màr csak imádkozni tudtok hátha nem terhes. Amúgy igen, ha most összejött, akkor csak az abortusz van.
2022. okt. 20. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Amilyen szerencsétlen balfasz vagyok biztos összejön... ha ez így alakul fixen levágom a farkam...
2022. okt. 20. 08:56
 3/7 anonim ***** válasza:
62%
Csak reménykedni tudtok, de ha pozitív is lesz simán lehet a korábbi aktusból (nekem felesleges volt bevenni, pedig papíron alig volt esély a terhességre)
2022. okt. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha bevette pár napja a 72 órásat, akkor most nem tud teherbeesni.
2022. okt. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem lesz gond, hiszen a tabi pont, hogy megzavarja a hormonokat és meggátolja a mostani ciklusban a peteérést. Persze ez nem azt jelenti, hogy védekezés nélkül csinálhatjátok. Az óvszer kiszakadt ugyan, de na...előfordul.


Ez a tabletta egy olyan hormonbomba ami a következő akár 3 ciklusát is boríthatja, jöhet hamarabb a mensije vagy épp később.



A lényeg, hogy ne pánikoljatok, amit lehetett megtettetek. Nagyon minimális egy terhesség esélye ilyen események után. Azért, ha valóban aggódtok két héttel, de inkább 15 nappal a kritikus aktus után csináljon egy tesztet.

2022. okt. 20. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A megnyugvásotok érdekében, csináljon a barátnőd egy érzékeny tesztet, az aktus után minimum 14 nappal. Viszont, könnyen meglehet, hogy nem fog megjönni neki várt időben, de őrizzétek meg a nyugalmatokat, hiszen mindez lehet a tabletta miatt is.
2022. okt. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mi történt azóta kérdező ?
2022. nov. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!