Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Pozitív ovulációs teszt...

Pozitív ovulációs teszt jelenthet terhességet ?

Figyelt kérdés
A terhességi tesztjeim negatívak lettek és már jó ideje késik. Akkor ez azt jelenti, hogy most ovulálok és 2 hét múlva fog megjönni ?
2022. nov. 5. 18:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésed és az alatta lévő leírás nem igazán van összhangban egymással, de mindegy.


Szóval ha jól értem, akkor most éppen hosszú ideje késik neked, de terhességi teszt negatív, viszont most csináltál ovulációs tesztet, ami pozitív lett? Ha így értetted és nem az a kérdés, amit eredetileg feltettél (vagyis, hogy pozitív ovulációs teszt jelenthet terhességet?),akkor erre a válasz, hogy mostanában fogsz ovulálni, tehát mostantól kb 13-15 nap múlva fog legközelebb megjönni.

2022. nov. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, kicsit rosszul fogalmaztam, viszont igen, az lett volna a kérdésem, hogy ugye nem egy pozitív terhességi teszttel ér fel ?
2022. nov. 5. 19:12
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem.


Az ovulációs teszt az LH-ra érzékeny, a terhességi teszt meg pedig a HCG-re.

tudom, hogy olyat olvasni, hogy az LH tesz jóstesztként működik, de ha az LH teszt amiatt lenne pozitív, akkor a terhességi tesztek is pozitívak lennének.


Vagy 2 hét múlva fog megjönni, vagy ha folyamatosan, minden nap pozitívat mutat, akkor most nincs peteérésed.

2022. nov. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az ovulációs teszt nem terhesség kimutatására van. Az ovu teszt lh hormonra, míg a terhességi teszt hcg hormonra reagál. Nem, a pozitív ovu teszt nem jelez terhességet.
2022. nov. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Pontosan ez zavart meg, hogy itt azt olvastam, hogy jóstesztként működhet.
2022. nov. 5. 19:21
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Működni éppen működhet úgy, de akkor már a terhestesztek is két csíkosak lennének.

Nálad a terhességi tesztek negatívak, tehát az ovuteszt nem terhesség miatt mutat pozitívat.

2022. nov. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Bár korábban teszteltem terhességi teszttel, viszont 12 napos késésnél, az aktus után pedig egy hónap elteltével, emellett hcg vérvételen is voltam. Így már biztosan nincs baba ?
2022. nov. 5. 20:43
 8/10 anonim ***** válasza:
Nincs.Most viszont lehet ha időben vagytok együtt.
2022. nov. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Az ovulációs teszt esetén a halvány pozitív is pozitív ? Ebben az esetben valószínűleg ezután fog bekövetkezni a peteérés ?
2022. nov. 5. 21:07
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Az ovulációs teszt esetében csak az a pozitív, amikor a teszt csík ugyanolyan vagy erősebb, mint a kontroll. Gondolom volt a tesztekhez betegtájékoztató.
2022. nov. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!