Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Bevállalnád a 3. gyereket, ha...

Bevállalnád a 3. gyereket, ha nagyon vágynál rá, de már 39 vagy?

Figyelt kérdés

Minden adott, ami az anyagiakat illeti.

Az egészségi állapot átlagos.

Mi alapján mérlegelnél és hogyan döntenél 39 évesen?



2022. nov. 19. 23:11
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
91%

Én most várom a negyediket (16F,14L,2F)

Anyagi körülmények

A testvérek mit szólnak hozzá.

Az apajelölt szeretne e gyereket.

Munka mellett megtudod e oldani nevelést, vagy otthon tudsz e maradni vele.

2022. nov. 19. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
17%
Nem. Ha nem szeretnéd, akkor minek?
2022. nov. 19. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2022. nov. 19. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
62%
Nem. Ilyen idősen nem vállalnék gyereket.
2022. nov. 19. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Csak a másodikat fogom, de ha már kettő lenne, akkor vállalnám a harmadikat. Így valószínűleg megállunk kettőnél.

Az nyilván döntő tényező lenne, hogy a férjemmel mindketten akarjunk még gyereket.

2022. nov. 19. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
87%

Most, hogy így 41évesen készülök az elsőre igen, simán vállaltam volna😂

Nem nagyon tudom értelmezni ezeket a korból fakadó akadályokat. Van rá esély, hogy idősebben nehezebben, vagy sehogy nem jön össze. Akkor nincs min gondolkodni, mert el van döntve helyetted. Ha nem jön össze, nem lesz🤷🏼‍♀️

A másik, ami érv lehet, hogy bizonyos rendellenességekre nagyobb az esély, erre érdemes felkészülni és átgondolni, hogy akkor mit tennétek. Ha anyagi akadálya nincs erre vannak szűrések, el lehet végeztetni.(Az átgondolást arra értem, mit tennének, ha az derülne ki, hogy beteg. Fiatalon kevésbé gondol erre az ember, pedig esély akkor is van, de tény, hogy idősebben nagyobb.)

Nem írtad, hogy hány évesek a meglévő gyerekeid, de ha mondjuk van köztük kicsi, azt nem nagyon szoktam érteni.Sokan arra hivatkoznak, jaj, mekkora felelőtlenség 40 évesen szülni, hát meg se éled, hogy felnő! Az meg senkit nem érdekel, hogy a "nagytesó" 5 évvel idősebb. Na igen, 55évesen nem lehet meghalni, de 60 évesen már kötelező 😂

Ugyanez vonatkozik az egészségi állapotra. Te érzed. 40 éves nem tud már szaladgálni utána. Érdekes, de én valahogy 25 éves anyukákat se nagyon látok a játszótéren fogócskázni a gyerekkel, inkább a padon ülve, telefont nyomkodva. Hát, szerintem az 40 évesen is megy😂

2022. nov. 19. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
79%
Megtettem, 20és22 évesek voltak a nagyok a kicsi 40 előtt pár hónappal született, a legjobb döntés volt, és ha sikerült volna 4.et is beválaltam volna.
2022. nov. 20. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
59%
Be, akár később is.
2022. nov. 20. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
75%

38 évesen szültem a harmadikat! Életünk legjobb döntése volt! Imádjuk, fantasztikus kisember.

Nekem az előző kapcsolatomból van két Fiam (15 és 11 évesek), velünk élnek, a Férjemnek szintén az előző kapcsolatából egy Fia 14 éves), aki szintén velünk él, és most egy éves a közös kisfiúnk.

2022. nov. 20. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
88%
Ha van megfelelő anyagi, családi háttér és ki tudnám fizetni a drágább tesztet simán. Persze megnőhet a kockázata a genetikai betegségeknek, császárnak, terhességi cukorbetegségnek, de ha akarnék ez engem nem tartani vissza, csak jobban figyelnék magamra. Hajrá!
2022. nov. 20. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!