Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mi értelme menzesz elott, meg...

Mi értelme menzesz elott, meg ovulacio után pár nappal folyamatosan tesztelni?

Figyelt kérdés

Nyilván megértem, hogy valaki nagyon szeretne babát és izgatott, de ezzel csak stresszeli magát az ember. Ha megvarna legalább a menzesz napját, vagy inkább utána , ha késik, akkor sokkal egyértelműbb lenne a teszt eredménye is, nem kéne rajta a csíkot keresni, pláne nem szetszerelni a

terhessegi tesztet.

Én egyetlen egyszer teszteltem 1 nappal azelőtt ,hogy megjött volna és tök erős pozitív lett, aztán persze kiderült, hogy kémiai terhesség volt, soha többet ilyet. Ebből megtanultam .



2022. nov. 23. 13:58
 1/10 anonim ***** válasza:
71%
Én pl türelmetlenségből. Ha lenne teszt ami szex után kimutatja hogy sikeres volt e, azt is használtam volna. mondjuk én sosem tettem fel ide, nem szedtem szét, elfogadtam hogy negatív. De tény hogy az elsőnél nagyon rágörcsöltem. Most nem tesztelgetek, nem akarom annyira görcsösen, időm sincs rástresszelni a dologra, de még így is nagyon izgatott vagyok :D
2022. nov. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
Van, aki annyira akarja, hogy már teljesen elveszti a realitás érzékét.
2022. nov. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
66%

Vannak bizonyos eü esetek, amikor kifejezetten fontos, hogy a lehető legkorábban kiderüljön, hogy van-e terhesség vagy nincsen. Ilyen esetekben indokolt lehet a kimaradó menzesz előtti tesztelés, de ez mindig orvosi javaslatra történik, jellemzően béta hcg vérteszt mellett és nem ovulációt követően néhány nappal, hanem legkorábban a vélt ovuláció időpontjától számított 10-12 naptól.


Ha nincsen különösebb eü indok, teljesen felesleges dolog. De nyilván aki rá van görcsölve a terhességre, vagy már nagyon vágyik egy babára, annak ezt nagyon nehéz megmagyarázni, illetve türelemre inteni.


Amúgy személyes véleményem az, hogy mindenkinek saját joga eldönteni, hogy mikortól tesztel mindaddig, amíg ezzel önmagában vagy a környezetében nem tesz kárt. Szóval nem igazán izgat, ha valaki előbb tesztel. Csinálja, ha neki jó így. Az már jobban bosszant, ha valaki látatlanban hülyének néz vagy elítél valakit emiatt.

2022. nov. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
13%

Nincs olyan eü indok ami miatt elmaradt mensi előtt kellene tesztelni!

Ilyet orvis nem mond! Max itt nyugtatják egymás meg magukat ezzel a türelmetlen nők

2022. nov. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
58%

Nincs olyan eü indok ami miatt elmaradt mensi előtt kellene tesztelni!


Ha csendben maradtál volna, mindenkinek jobb lett volna! Kretén.

2022. nov. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
67%

#4


Folyamatos vetélések miatt orvosi kivizsgálást követően kiderült, hogy hormonpótlásra van szükségem, ha teherbe esek. Orvos követte a peteérést ultrahangon keresztül, majd ovulációt követő 10. és 12. napra hcg vérvételt kért. De mondta, hogy akkor kell feltétlen menni rá, ha extra érzékeny vizeletsugaras otthoni teszten két csík jelenik meg a 9 vagy 1. napon reggeli első vizeletből. De te biztos jobban tudod a kanapén végzett internetes orvosi diplomád végett.

2022. nov. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
7%

Hát persze....

az internetes diplomámmal azért annyit mégis tudok h ritka esetekben kimutatható a 9dpon terhesség. Tehát a hormonpótlást terhesség előtt kellene kapnod mint a lombikosoknak!

Nem azzal tartod meg a babát h szex után tesztelsz

2022. nov. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
67%
Te isten barma te!
2022. nov. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
60%
Semmi értelme, ahogy ennek a kérdésnek se 😂
2022. nov. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
74%

Nem, én sem értem ezeket a nőket. A tesztet szétszerelőket meg még kevésbé. Mikor először hallottam, azt hittem, viccelnek, később aztán rájöttem, hogy tényleg vannak, akik még ezt is megcsinálják. Ez már elég fura. Pedig csak várniuk kellene még néhány napot.

Ha terhes, terhes, ha nem, attól sem lesz az, hogy naponta tesztel.

2022. dec. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!