Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Teherbeesés előtt bármi...

Teherbeesés előtt bármi vitamint érdemes szedni? Szedtetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Februártól szeretnénk próbálkozni.

Most fogok menni vérvételre, ahol majd kiderül van-e bármi probléma, hiány a szervezetemben.

Évente szoktam járni egyébként.

25 éves leszek pont februárban.

Szimplán érdekel jó, árt, esetleg használ. Könnyebb vajon általa teherbeesni. :)

Mi a véleményetek, tapasztalatotok?



2022. nov. 29. 20:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%

2x estem teherbe első hónapban úgy, hogy semmi vitamint nem szedtem előre, nem nézegettettem labort.


Nyilván ártani nem fog, de nem is ezen múlik

2022. nov. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%
Egyetértek az elsővel :) jó a vitamin de nem ezektől lesz előbb baba
2022. nov. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
76%
Nem, a terhességhez szexelni kell.
2022. nov. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
83%

Terhesvitamint már most is lehet szedni és folsavat.

A férfiaknak is érdemes vitamint szedni és nekik is ajánlott a folsav cink szedése.

Én márkát nem tudok írni mert nem Magyarországon élek.



"Különösen fontos a folsav a várandós kismamáknak a terhesség első trimeszterében, mert a folsav segítségével jelentősen csökkenthetőek a súlyos, központi idegrendszert, agyat és gerincvelőt érintő fejlődési rendellenességek . A szakemberek szerint a nőknek már a várandósság előtt érdemes folsavat szedniük, még akkor is, ha nem terveznek rövid időn (1-2 hónapon) belül teherbe esni. Egy 2009-es kutatás szerint ugyanis azoknál a nőknél, akik a várandósságuk előtt legalább egy évig folsavat szedtek, a felére csökkent a koraszülések kockázata."

(Már léteznek a férfi szervezetet felkészítő komplex készítmények , amelyek jótékonyan hatnak a sperma mennyiségére és a spermiumok mozgására, ezáltal növelik a megtermékenyítő képességet.)

2022. nov. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Folsavat állítólag érdemes szedni, én szedtem is vas+c+folsav készítményt terhesség előtt, de főként azért, mert ha nem figyelek a vasra, könnyen vérszegény leszek.
2022. nov. 29. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
35%
Egy jó fajta multivitamin nem árt, sőt.
2022. nov. 30. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
Elevitet ajánlom már most
2022. nov. 30. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
77%
Folsavat is ajánlják.
2022. nov. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem szedtem , 27 évesen első próbálkozásra sikerült. Utána kezdtem femibiont szedni.
2022. nov. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
miért vagyok lepontozva azért, mert ajánlom az Elevitet?
2022. nov. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!