Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Előző hónapba kimaradt, most...

Előző hónapba kimaradt, most késik, de negatív a teszt… ilyenkor mi van?

Figyelt kérdés

A párommal a múlt hónapban kezdtünk próbálkozni baba ügyben, mert mindketten nagyon vágyunk már rá. Utána ki is maradt a menzeszem, 2x teszteltem, egyszer 2 napos késéssel, majd még egyszer egy héttel később. Mindkettő negatív lett. Nem tulajdonítottam neki nagyobb jelentőséget, mert maradt már ki korábban is és semmi jelét nem éreztem, hogy terhes lennék. Próbálkoztunk tovább. Azonban most ismét 5 napja késik, a teszt pedig negatív lett. Mik lehetnek ennek az okai? Egyébként jól vagyok, nem érzem semmi jelét most se a terhességnek, de kezdek aggódni, hogy mitől van ez. :(

Nőgyógyászhoz természetesen megyek, de itt csak időpontra lehet menni és csak január 16ra volt leghamarabb szabad időpontjuk (megjegyzem úgy, hogy az orvosok között nem is válogattam). Még megpróbálok máshova hamarabb bejutni, addig is ha van ötletetek, hogy miért lehet ez, vagy volt veletek már ilyen, megköszönném, ha leírnátok!



2022. dec. 22. 02:18
 1/8 anonim ***** válasza:
90%

Ha kimaradt akkor mihez képest késik?

Ha jól értem több mint 2 hónapja nem menstruáltál.

Ha ilyen rendszeresen van akkor valamilyen hormonbetegség áll a háttérben.

2022. dec. 22. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

A következő menstruációm időpontjához képest késik.

Azt nem mondtam, hogy rendszeres előfordul, csak hogy nem az első eset lenne, 1-1,5 évente egyszer marad ki kb. Egyébként max 1 hetet szokott csúszni, de az is ritkán. Nem tökéletes a hormonháztartásom, ezt nem kétlem, de egyéb panaszom nincs és még nem találtam meg azt a dokit, aki kezd is ezzel valamit. Ha 6 hónap alatt nem jön össze a baba, akkor megyek egy teljes kivizsgálásra, hogy mi is lehet ennek az oké, ha nálam nem találnak semmit, akkor a férjem is kivizsgáltatja magát, ez a terv. Egyenlőre az érdekelni, járt már e valaki így, és mi volt a háttérben, vagy mire lehet ilyenkor gondolni, hogy amíg nem jutok el dokihoz, valami elképzelésem legyen róla. :)

2022. dec. 22. 03:05
 3/8 anonim ***** válasza:
96%

Valószínűleg hormonokkal lesz valami, mint ahogy írtad is. Tudtommal leggyakoribb gondok pcos, ír és/vagy pajzsmirigy alulműködés.

PCOS: doki tudja megállapítani, látja a cisztákat a petefészekben

Pajzsmirigy gondol: egy TSH-ból már lehet rá következtetni, de a pontos diagnózishoz kell még pár dolog

IR: 3 pontos cukorterhelésből lehet látni, ha egészséges teljesen te is látod, ha nem akkor doki kell hozzá (fontos mekkora az inzulinválasz, illetve hogy a 120 perces ne essen az éhgyomori alá) ez szerencsére diétával kezelhető, súlyosabb IRnél gyógyszer is kellhet

2022. dec. 22. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem ciszta, és nagyon kicsi hormonzavar okozta. Én a helyedben nem várnék a laborral és esetleg inzulint is nézethetnel,mert ha gond van akkor időben kiderul és tudsz tenni ellene. Mert várnál és idegeskednel 6 hónapot?

Én a gyerek vállalat rögtön egy nagylaborral és nőgyógyásszal kezdtem, mert ha gond van és csak 1 év után megyek orvoshoz, csak az időmet vesztegetem.

2022. dec. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Mind a hormonzavarra gondoltok, hogy az lehet az oka, nem mondom, hogy nem az, de hogy 1,5 évig semmi bajom, aztán pont mikor próbálkozni kezdünk, akkor jön elő már az első hónapban és szűnik meg a mensim, ez csak nekem abszurd? :D Persze lehetséges, hogy éppenséggel pont így alakult. Azt még hozzá tenném, hogy több, mint egy éve nem szedek gyógyszert, így azt se lehet mondani, hogy azért jött ez most ki, mert most tettem le.

4es, ha olvastad, januárban megyek dokihoz és mindennek utána nézetek, de alapvetően nem tartottam sürgősnek elmenni már a legelején orvoshoz, tekintettel arra, hogy nem kapkodunk, nem kell, hogy azonnal sikerüljön a baba, mert nem hajt a tatár minket, csak szerettük volna elkezdeni és nyugodt, kényelmes tempóban haladni előre. Ettől független mostmár mindenképp kivizsgáltatom magam, mert ez egy igen aggasztó helyzet és ismét negatívat teszteltem, szóval valóban elég kicsi az esélye, hogy gyerek van a háttérben. Persze az se lehetetlen, csak nem valószínű. :)

2022. dec. 24. 00:56
 6/8 anonim ***** válasza:

4-es vagyok.

Sajnos igen lehet, hogy pont a baba tervezés előtt lesz gond. Tapasztalat.

Mi tavaly szeptemberben döntöttuk el, hogy akkor legyen még egy gyerekünk. Előtte soha nem volt hormonzavarom, néha késett max 3 napot de az is időn belül volt még.

Majd onnantól kezdve, hogy ezt eldöntöttuk, folyamatosan késett, egyre több napokat. Nem értettem, hisz előtte minden oké volt, orvos szerint is.

Most egy évre rá lettem terhes, úgy hogy az étkezésre és a mozgásra is nagyon odafigyeltem.

Talán az a kis stressz, izgalom a második baba gondolatatol ilyen gondot okozott.

2022. dec. 24. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Válaszolok és kérdező meg születtek a gyerekeitek?
2023. okt. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Sajnos azóta sem sikerült még teherbe esnem. Most van egy éve, hogy próbálkozunk

Év elején még előfordult, hogy kimaradt a menstruációm, az elmúlt pár hónapban viszont max 2 hetet késett, de baba sajnos még nincs

Megfelelő dokit pedig még nem találtam, kb hülyének néznek, amikor mondom, hogy milyen vizsgálatokat szeretnék kérni, hogy azt mégis mire fel :/

2023. okt. 12. 00:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!