Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Bevehetem az esemény utáni...

Bevehetem az esemény utáni tablettát menstruáció mellett is? Az együttlét tegnap történt.

Figyelt kérdés
Tegnap voltunk együtt, megszakításosan. Tisztában vagyok vele, hogy felelőtlenség volt, sosem csináltam még ilyet és az fix hogy többet nem is fogok. Írattam fel még ma reggel esemény utáni tablettát a biztonság kedvéért, de még nem volt lehetőségem kiváltani, és azóta megjött a menstruációm (holnap kellett volna az app szerint, de 1-2 nap eltérés szokott lenni). Bevehetem így is a tabit, ugye? Ebben az esetben ebbe a mostani menstruációmba bekavarhat?

2023. jan. 30. 11:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Minek? Kb nulla az esélye így a terhessegnek
2023. jan. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
Be, de teljesen felesleges. Nem csak ebbe a menstruációdba kavarna be, hanem az egész ciklusod tönkrevágja. Ez nem cukorka. Ilyen esetben egyetlenegy nőgyógyász se javasolná, főleg ha a megszakítás időben történt. Menstruáció előtt egy nappal nincs érett petesejt, ami megtermékenyülhetne. Ha a következő 2-3 napban lenne, amire az esély úgy 0,0000001%, akkor is valószínűleg hiányzik hozzá a hímivarsejt, ami megtermékenyítse.
2023. jan. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Semmi értelme, az esemény utáni ugyanis az ovulációt akadályozza meg, menstruációkor pedig nincsen peteérés (mert 2 héttel azután szokott lenni) vagyis teljes mértékben felesleges bevenni, főleg ha még beléd sem élvezett rendesen.
2023. jan. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen, tudom hogy baromi kevés esélye lenne, csak mégis ráparáztam eléggé, hogy mivan ha valami miatt van egy érett petesejt vagy bármi... És ha tegyük fel most bevenném, akkor az majd a következő ovulációt akadályozná meg? Vagy már azt sem, hanem csak felborítaná az egész ciklust?
2023. jan. 30. 13:09
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Odáig nem tart a hatása és a sperma sem él ennyi ideig, tehát megint csak feleslegesen kapnál egy lórugásnyi hormont.
2023. jan. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nehogy bevedd, mi a fenétől lennél már terhes?

Jó eséllyel csak tönkrevágod a ciklusod, totál feleslegesen. Nekem annak idején hónapokig 2 hetente volt menstruációm tőle.

2023. jan. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

#4! Hiába lenne ott érett petesejt. Eleve miért lenne ott? Nem csak úgy ott lesz. Terhességhez az egész hormonrendszer összehangolt működése szükséges. Menstruáció alatt nem megfelelőek a feltételek. Pl.alacsony a progreszteron szint, ami így nem tudja fenntartani a terhességet. Azonkívül épp leválik a méhnyalkahártya, tehát az esetleges megtermékenyített petesejtnek(aminek az esélye ugye közel 0), nincs is hova beágyazódnia.

Tedd el szépen azt a gyógyszert arra az esetre, ha legközelebb rosszkor lennél hülye.

#2

2023. jan. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
81%
😐 Oh my good 🤦‍♀️
2023. jan. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Imádom a 7-es féle válaszokat. Nem olyan lenéző, szépen elmagyarázza.

Több ilyen kéne.


Egyébként 50-50, hogy felborítja a ciklusod. Van akinek igen, van akinek nem. Ez ilyen, mások vagyunk.

2023. jan. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne vedd be. Teljesen felesleges. Csak felesleges hormonlöket. Mi a párommal ilyenkor nem védekeztünk még megszakítással sem. Hisz peteérésem mindig középidőben van. Tudtam, hogy menzesz környékén kb.esélytelen teherbe esnem. Szerintem nyugodj meg, és felejtsd el a gyógyszert. Még ha valami csoda folytán mégis elkezdődött valami odabent a vér úgy is kimossa 😘😊
2023. jan. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!