Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Pszichológus tud abban segíten...

Pszichológus tud abban segíteni hogy lemondjak a gyerekvállalásról?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék gyereket de sajnos nem vállalhatok gyereket,nem egészségügyi probléma miatt.Hanem más miatt sajnos nemlehet.Nagyon régóta szeretnék de szembesülnöm kellett vele hogy nem lehet babám.És egyedül nem tudok ezzel megkűzdeni.Ha pszichológushoz megyek ilyen problémával ugye nem fog kinevetni vagy ilyesmi?
2023. febr. 6. 15:36
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
84%
Egyébként miért nem lehet gyereked, ha nem egészségügyi probléma?
2023. febr. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
39%
Kinevetni egész biztosan nem fog, de hogy segíteni tud-e, azt nem tudom. Ha tényleg komoly akadálya van, akkor magadtól is le kell hogy tudj mondani róla. Egyébként mi az oka?
2023. febr. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
73%

A pszichológus abban segíthet, hogy kellő önismerettel nézd a helyzetedet, és jó döntéseket hozz.

Mivel nem egészségügyi okot írsz, hanem "nem lehet" babád, emögött lehet olyan ok is, ami nem kizárja a gyerekvállalást, csak te érzed annak. Ebben is segíthet a szakember.

De arra nem fog rábeszélni, hogy mondj le a szülőségről.

2023. febr. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
76%
Már kérdezted.
2023. febr. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
84%
Na, ez megint az a kérdező, aki albérletbe tud csak gyereket vállalni vagy az anyósához a kisszobába, de tenni nem akar azért, hogy jobb legyen az anyagi helyzete.
2023. febr. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
34%
Jaj ne bankodj. A jo isten aldjon meg. Tied a vilag. Utazhatsz, azt csinalhatsz amit akarsz. Nincs 20 ev vagy orok elet felelosseg,idegeskedes, gyomorgorcs. A ferjeddel majd kikapcsolodhatsz, nem az allando bogest ,cirkuszt hallgatod, amire ramegy a hazassagod.nem kell ejszakazni, a korhazban a foldon fekudni a gyerekosztalyon. Estig sorolhatnam, milyen nehez es mennyi szorongassal,idegeskedessel jar egy kisgyerek. Jut idonhobbira,kikapcsolodasra, szules utan 10 evig ezt felejtsd el.a testi valtozasrol nem is beszelve, hogy tonkremennek a nok bele.
2023. febr. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
80%

#15


Ja, emlékszem arra. Ha valóban ő az, akkor nem értem, mit mártírkodik.

2023. febr. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
49%

"Te nyilván ezzel a szkeptikus hozzáállással mentél szakemberhez, és a saját részedet nem tetted bele, csak vártad, hogy úgy oldja meg a problémád a pszichológus, ahogy beveszel egy pirulát fejfájás ellen: elmúlik."

Egyáltalán nem így mentem oda, én is hittem benne. De az évek tapasztalata során rájöttem, hogy nem értenek semmihez.

Az összes ismerősöm ugyanezt mondta, szóval én nem értem, hogy ti hol éltek. A gyerekemet vittem oda, fél éves beszélgetés után a hölgy megállapította, hogy szorong az iskolában. Hát, na, gratulálok, ezért kellett ám a diploma. A másik meg mindenáron a kutyáját akarta ráuszítani, mert az milyen jó terápia, miközben a gyerek meg félt a kutyákból. Hagyjuk már. Beszélgetni bárkivel lehet, ha nagyon magányos valaki, akkor hívja fel a lelki segélyszolgálatot, az legalább ingyen van.

2023. febr. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

#18


A férjem és a legjobb barátom is jár terápiára, érezhető a javulás. Pszichoterápiát tudom ajánlani. Igaz, magánúton járnak, de ennyit bőven megér.

Én csak munkahelyen jártam pszichológushoz, nekem sokat segített a meddőségi problémáim kapcsán.

2023. febr. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
0%
18-as vagyok, 7 különböző terapeutánál voltam a gyerekekkel. Köszi, de engem nem tudsz meggyőzni, hogy elmenjek egy 8.-hoz. A gyereket sem. Annyit elértek, hogy visítva menekül, ha meghallja a szót, hogy pszichológus. Nagyon kártékonyak.
2023. febr. 7. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!