Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hány hónap együttlét vagy...

Hány hónap együttlét vagy járás után döntöttetek úgy, hogy babát vállaltok?

Figyelt kérdés
Azért a kérdés,mert én április óta vagyok együtt a párommal.De Én már nagyon szeretnék babát.Nekem már volt egy vetélésem tavaly májusban, de akkor még az előző pasimmal voltam.Szóval mit gondoltok korai lenne a dolog?
2010. okt. 5. 13:57
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
Szia!Mi 3 hónapja voltunk együtt mikor elhatároztuk hogy jó lenne baba.Mondjuk mindkettőnknek volt már egy házassága.Ahogy elhatároztuk rá 3 hónapra teherbe estem,most 5 hónapos a lánykánk:-)))Szerintem ha stabilnak érzed a kapcsolatot,és a párod is szeretné akkor miért ne jöhetne a baba?
2010. okt. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
50%
Azt mondják a pszichológusok, hogy évi együttélés után ismered meg a párod igazán. Mi 10 éve ismertük egymást és 6 éve voltunk együtt, amikor az első babán gondolkodtunk. Azóta megvan a második is, minden rendben a kapcsolatunkkal is. Szerintem korai, de persze mindenkinek lehet mákja.
2010. okt. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
75%
szerintem nem az számít, hogy hány hónap után, hanem az, hogy mennyire érzed biztonságban, boldogságban magadat a párod mellett!
2010. okt. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
75%
19 évesen jöttem össze a párommal. Egy év után összeköltöztünk. Két év együttélés után összeházasodtunk, rá két évre megszületett a kislányom. Rá 14 hónapra a kisfiam, és rá 18 hónapra fog megszületni a harmadik gyerekem. Őszintén szólva szerintem tök mindegy, hogy mennyi ideje vagy együtt a pároddal, szerintem abszolút nem ez számít. Inkább az, hogy meg mersz-e bízni benne. Rá mersz-e hagyatkozni, bízol-e benne, hogy jóban, rosszban melletted lesz. Kibírja-e, amíg hisztis, terebélyes kismama leszel, kibírja-e, amíg zombi szoptatós anyuka vagy, kibírja-e, hogy már nem csak körülötte forog a világ ezentúl. Szerintem ez inkább életkor, jobban mondva érettség és életkörülmény függvénye.
2010. okt. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem mindegy hogy mások hogyan csinálják, mert minden kapcsolat más.


Először is részvétem az elvesztett baba miatt!

Én azt kérdéseket tenném fel:

1)Ő-e az a férfi, akivel életemet le akarom élni?

2) Én vagyok-e az a nő, akivel ő az életét le akarja élni?

(Egy baba nem lehet egy kapcsolat megtartó ereje, hanem egy erős kapcsolat gyümölcse a gyermek!)

3) (1,2 igen-igen esetén)Nyitott-e már a babára mindkét fél?


Beszélj a pároddal mindenképp és közösen döntsetek!

Legjobbakat!

2010. okt. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
Szia! Én már férjnél voltam mikor szültem, 2 és fél év után házasodtunk össze, 1 évre rá jött a lányunk. Ehhez képest korai :)
2010. okt. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:

Első perctől tudtuk,hogy mi egy család leszünk.

Már az első hetekben tisztáztuk,hogy kinek mi az álláspontja gyermek témában,de kb fél év telt el,mikor gyakran emlegettük,hogy milyen jó lenne.

Aztán megkérte a kezem mikor kb 1 éve voltunk együtt,és eldöntöttük,hogy ha összejön a baba,akkor babázunk,ha nem sikerül összehozni tavaszig,akkor esküvőnk lesz.

Most 1,5 éves a kislányunk.

Már a 2.-at tervezzük,az esküvő meg ráér.

2010. okt. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha az előző "pasidtól" megszületik a babád, akkor most ő sem az apukájával élne... (szóval szerintem ne siesd el!)
2010. okt. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
49%

Nem az a mérvadó, hogy mennyi ideje vagytok együtt, hanem az, hogy mennyire érett a kapcsolatotok erre.

Ha mindketten úgy gondoljátok, hogy számotokra a másik az igazi és a jövőt együtt képzelitek, illetve mindketten készen álltok egy új jövevény érkezésére és felelősségteljes felnevelésére, akkor vágjatok bele. Ha ezek közül bármelyik is hiányzik, várjatok vele!

Sok sikert!

2010. okt. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
67%
Egyettertek a 15:17-es valaszadoval. Szerintem se siesd el, ismerjetek meg egymast egy kicsit jobban. Nagyon sok kapcsolat tokeletes es gyonyoru az elso honapokban aztan...
2010. okt. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!