Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Akik a teherbeesés előtt...

Akik a teherbeesés előtt rendszeresen, de nem versenyszerűen sportoltatok, milyen mozgásformákat végeztetek az első trimeszterben és mi az, amit nem mertetek?

Figyelt kérdés
2023. febr. 27. 21:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy sportoltam, mint a terhesség elött, az orvos egyetértésével. Azt mondta, amig nem túleröltetö, addig nincs gond.
2023. febr. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi. És mit sportolál?
2023. febr. 27. 21:32
 3/8 anonim ***** válasza:
53%

Gimnasztika, karate (itt a hasra történö támadásokat kihagystuk, föleg az alapmozgásokat gyakoroltam) - természetesen mindent kényelmesen végeztem csak, meg ami jól esett.

Kb a 35. hétig még minden ment, utána több mindenben "útban volt" a hasam, meg egyre kevesebb kellett ahhoz, hogy elfáradjak.

2023. febr. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Folytattam a munkahelyi gerinctornát végig (de aki vezette, tudta, hogy terhes vagyok), nyilván a végén már nem feküdtem hasra.


Az első két trimeszterben kisebb távokat még bicikliztem (korábban napi rendszerességgel így jártam dolgozni meg mindenhova, mielőtt terhes lettem, már inkább otthonról dolgozott mindenki, de néha be kellett menni). A szokásosnál óvatosabb voltam, hogy biztosan ne essek el. A versenybiciklim pihent addig (nem versenyeztem sosem, csak van egy jobb országúti biciklim és azzal szoktam a környező települések közötti utakon menni).


Túrázni végig jártunk a férjemmel, de lassabb tempóban, több pihenővel, kevesebb szintet tartalmazó és rövidebb túrákat tervezve, úgy, hogy ha elfáradok, akkor haza tudjunk jönni. A cuccomat is a férjem vitte.


A síelést teljesen kihagytam abban az évben. Ott azért szoktam esni egyet-kettőt.

2023. febr. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kikértem az orvos és a védőnő véleményét, mindketten azon az állásponton voltak, hogy bizonyos speciális eseteket kivéve (kickbox hasbarúgással és hasonlók) nyugodtan csináljam azt, amit eddig, ameddig jól esik. Nem vagyok egy sportőrült, de tenisz talán az 5. hónapig volt (utána Covid miatti zárás), óvatosabban kerékpározás is ment még az elején, túra az utolsó 2 hónapban már nem volt, de a kutyát a szülésig én vittem sétálni, legfeljebb a végén már nem alkalmanként 1+ órára (pontosabban: nagyon csúszós időben a férjem ment). Sí, korcsolya kimaradt az esések miatt.
2023. febr. 28. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is sportoltam ugyan úgy, orvossal egyeztetve. (aerobic, saját testsúlyos edzés) a pulzusomra figyeltem, nem jó ha 150 fölé megy. Semmi gond nem volt a terhesség alatt.
2023. febr. 28. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Pozi teszt után se hagytatok ki semennyit? Tudom, kicsit alaptalan, de most lett csak pozitív a teszt, éppen csak 4 hetes vagyok, nincs panaszom a normális görcsölésen kívül, mégis kicsit félek elmenni edzeni :D
2023. febr. 28. 14:31
 8/8 anonim ***** válasza:
6-os vagyok. Nem hasaztam a pozi teszt után már egyáltalán, és ugrálós edzéseket se nagyon csináltam. Inkább karra, hátra, combra, popsira edzettem. A 8.hónapig csináltam, akkor már abba kellett hagynom mert rövidült a méhnyak. De ez sem az edzés miatt, és végül a babám is időre született :) Most próbálkozunk a kistesóval és most is ugyan úgy edzek.
2023. febr. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!