Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hányadik dpo-n érdemes először...

Hányadik dpo-n érdemes először tesztelni?

Figyelt kérdés

Olvasom sok helyen, hogy már 9. Dpo-n pozitívat tesztel valaki.

De olyat is, hogy 14 nap után mutat biztosat a teszt.

Szóval, korán és későn sem érdemes tesztelni?

Akinek a 14 napon negatív, az tuti nem terhes? Vagy később is lehet pozitív?

Nem akarok krónikus tesztelő lenni. De nehéz megállni.

Milyen tünetekre figyeljek, amikor érdemes teszthez nyúlni?



2023. márc. 15. 10:00
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
Én már 8.DPO vagyok de mai negativ úgy hogy érdemes várni
2023. márc. 15. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

"Milyen tünetekre figyeljek, amikor érdemes teszthez nyúlni?"


Késő menstruáció.

Semmi más nem tünet.

2023. márc. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az első és legfontosabb tünet, ami tesztelésre ad okot, az a menstruáció elmaradása. Terhességi tüneteket a hcg hormon jelenléte okozza, ugyanez hormon jelenik meg a vizeletben, amitől pozitív lesz a teszt. Általában a teszt előbb pozitív, mint tünet jelentkezik. Szóval ha nem akarsz itt havonta feltenni olyan kérdést, hogy "9. Dpo-n halvány a tesztem, de csak én látom, most akkor terhes vagyok?", akkor várd meg míg késik és tesztelj. 3szor voltam terhes , 3 pozitív tesztem volt. Negatív egy sem, mert megvártam míg késett, így csalódás sem ért.
2023. márc. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%

Ha késik. De az sem garancia. 15. Dpo-n teszteltem, erősebb volt a tesztcsík, mint a kontroll, mégis csak kémiai lett.

És nagyon szarul esett. Biztos nem tesztelgetnék menzesz előtt, hogy aztán bőgjek, ha mégis megjön.

2023. márc. 15. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is akkor ha késik. Másképp csak csalódást okozol (esetleg) magadnak.

Én is annyiszor beképzeltem mindenféle tünetet már szinte az aktus után... de a teszttel mégis vártam mindig nemvárt napjáig legalább. És így nem volt akkora a csalódás... szoríok hogy hamar összejöjjön!

2023. márc. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
75%

Nekem semmi rosszullét nem jelentkezett az egész terhességem alatt, viszont a mellfájdalom árulkodó volt már a kimaradt verzés előtt is.

Az első terhességemnél a teszt előtt a lépcsőn csak úgy tudtam lemenni, ha fogtam a mellem, annyira fájt, sajnos mégis missed ab lett a vége.

Másodjára is éreztem, de közel sem volt olyan durva később sem, viszont a kisfiam baj nélkül megszületett :)

Vérzéskimaradás előtt csak akkor jó tesztelni, ha tudod fenntartással kezelni az eredményt. Annak, aki már régóta próbálkozik, szerintem egy negatív teszt ugyanolyan csalódás, mint mikor megjön, csak hamarabb, ha pedig pozitív, akkor nem kell egyből beleélni magát, de esetleg lehet jobban tud vigyázni magára, míg a doki meg nem erősíti a terhességet. Sajnos akkor is lehet baj, ha már kimarad a menstruáció, szóval nem garancia az sem, ha csak a késés után tesztelsz pozitívat, igaz, minden nappal több az esély, hogy egészséges baba lesz belőle.

Sok sikert kívánok! :)

2023. márc. 15. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek ☺️
2023. márc. 15. 10:26
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha a dpo biztos 10 dpon a predo mutatja.
2023. márc. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!