Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A ciszta miatt elmaradhat a...

A ciszta miatt elmaradhat a peteérés? Van okom aggódni?

Figyelt kérdés

Két hét késés után nőgyógyászhoz fordultam. Az utóbbi 3 hónapban elég rendszertelen volt a menstruációm, nemrég látott uh-n a nőgyógyász egy érett petét, viszont a tegnapi vizsgálat alkalmával a jobb petefészkemben nem volt, a bal oldaliban pedig csak egy 3 centis ciszta. Tehát úgy tűnik, mivel nem jött meg, meg sem értek :( Januárig szép 24-26 napos ciklusaim voltak, azóta vagyunk rajta a baba témán.

Ne haragudjatok, ha hülyeséget kérdezek, de annyira nem vagyok témában. Soha nem volt problémám ezzel.



2023. ápr. 20. 22:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Az a 3cm-es ciszta valószónűleg a nem megrepedt domináns tüsződ. Majd, ha megjön a mensivel távozik.
2023. ápr. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Sajnos elmaradhat ettől a peteérés és az egész ciklust befolyásolhatja (nekem nagyon rövid és túl hosszú ciklust is okozott, mindkettő anovulációs volt, sajnos) Nekem ennél nagyobb cisztám volt. Aztán szépen elment egy vérzéssel együtt és a köv. ciklus már rendezettnek látszott.

Viszont olyasmit is hallani, hogy valaki teherbe esik ciszta mellett, mégis van peteérés, tüszőrepedés. De ez a ritkább eset.

2023. ápr. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Kaptam egyenlőre 3 hónapra fogamzásgátlót , ami eléggé lelombozott 🥺 nagyon vágyunk már babára. De reménykedem benne, hogy hamar felszívódik/távozik. Két hónap szedés után vissza kell mennem, hogy nézze meg hogy áll.
2023. ápr. 21. 10:23
 4/5 anonim ***** válasza:

Azonnal gyógyszert írtak? Mondjuk biztos, az orvos látja a helyzetet tisztán és az is lehet, egyes orvosi szemléletek között is van különbség, de ahová járok, egymástól függetlenül 3 orvos véleménye is az volt, hogy 3 hónap után menjek vissza, ha akkor is ott van még, akkor kapok gyógyszert, mert elég gyakran ezek maguktól is "eltűnnek".

Megértem, hogy babatervezés alatt ez az, ami legkevésbé hiányzik. Mi novemberben kezdtük és azonnal belefutottam a cisztába, aminek nálam más jelei is voltak. Pedig előtte sosem volt ilyen, viszonylag gyakran járok ultrahangra, már vannak gyerekeim is. Nekem összezavarta a ciklusomat, peteérés sem volt, azóta a legutóbbi ciklusom volt "normális" , aminek most a vége felé járok, meglátjuk, milyen sikerrel.


Gyorsan elszalad az a pár hónap, utána sikerülni fog!

2023. ápr. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2-es válaszoló voltam. :)
2023. ápr. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!