Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Túl későn kezdtünk el próbálko...

Túl későn kezdtünk el próbálkozni, ha már 25 éves vagyok?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Őszintén kíváncsi vagyok a véleményetekre. Engem aggaszt, ahogy olvasom mások véleményét, hogy sajnos az időt nem lehet visszarepíteni és az idő múlásával csökkennek a teherbeesési esélyek.

Én mivel egyetemre jártam és dolgoztam nem tudtam hamarabb próbálkozni, pedig már 22 évesen is nagyon vágytunk közös gyermekre.

Szeretnénk vagy 3-4 gyermeket, nagyon örülnénk neki, ha nagy családunk lenne, de már fél éve nem jön a gyermek és megfordult a fejemben akár az is lehet sose lesz közös gyerekünk.


Bánom, hogy elkezdtem dolgozni, hogy nem akartam diplomás gyedre szülni.


Igazából saját házunk így se úgy se van. Mert 20 milliónk az a minimum amiért lehetne venni valamit kb. sehogy sincs csak majd olyan 4 év múlva lesz, de akkor már 29 leszek és nem várok addig.


Baba nélkül babavárót nem veszünk fel, és hiába dolgoztam 1,5 évet nem sok a pénz, én meg tovább nem vagyok hajlandó vàrni, hogy gyűljön a pénz, mert az idő telik és már vágytunk a babàra.


Ki hogy érzi? Ti nem bánjàtok, hogy nem 25 alatt kezdtetek el próbálkozni?ti könnyen teherbeestetek, akik 25 felett próbálkoztatok?


Igazából nem is az aggaszt, hogy nem jön fél éve, elfogadtam, nem jön valamiért.


Hanem inkább, hogy nem próbálkoztam hamarabb, mert valahogy azt hallom ma másabb teherbeesni, mint régeny sokkwl több a meddő pàr. Bàr rokonságnál mindem gyerek elsőre jött:D


Persze remélem lassan nálunk is bekopog a gólya.


Nem kattogok ezen folyton, csak kiírtam ezt magamból, alapból a munkámon, meg a közös házunkról álmodozom, gondolkodom. Sporttal kötöm le a figyelmem.



2023. ápr. 25. 23:24
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
80%
Nálunk pont fél év után jött. Amúgy ugyanígy éreztem 30 évesen. De beláttam, hogy korábban éretlen lettem volna hozzá.
2023. ápr. 25. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
32%
Ja, és a babavárót felvehetitek, ha már terhes vagy. (Amíg nem biztos a baba, tényleg nem éri meg felvenni.)
2023. ápr. 25. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
14%
Ennyi idősen már komoly egészségügyi kockázat a teherbeesés.
2023. ápr. 25. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
81%
Igen, túl későn. Szerintem abba is hagyhatjatok, 25 évesen öregek a petesejtek. 13 évesen kellett volna próbálkozni, amikor először megjött.
2023. ápr. 25. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
69%
Manapság 11 12 évesen már megjön az első, akkor kellett volna elkezdeni, már elkéstél.
2023. ápr. 25. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
55%

Én 21 évesen szültem most. Becsúszott. Amúgy is akartunk csak egy olyan 3-4 év múlva. Egyáltalán nem vagy elkésve. Nekem meg mindenki azt mondja, hogy ilyen fiatalon még élni kell, bla bla. A 25 év az szerintem még pont rendben van. Se nem idős , se nem fiatal. Szinte tökéletes.

Fél év még semmi. De ha megnyugtatna, akkor menjetek el vizsgálatra és akkor még nyugodtabban tudtok próbálkozni.

2023. ápr. 26. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
83%

Ne haragudj, de nem tudtam eldönteni, hogy komoly-e a kérdésed 😂 Ha csak azok vállalnának gyereket, akiknek 25alatt összejön, akkor szerintem max.50 év alatt kihalnánk. Egyre jobban kitolódik a gyermekvállalás ideje, de biológiailag még mindig te vagy a legoptimálisabb korban.

Amiről te írsz, az nálam aktuális. A te korodban is bőven akartam már gyereket, de nem úgy alakult sajnos az életem. Ha visszaforgathatnám az időt, mindent máshogy csinálnék és már rég lenne. Most 41 vagyok és nem adtam még fel. 5hónap alatt lettem terhes, havi egy próbálkozással. Sajnos elvetéltem. 😥Na, neked kb.100x jobbak az esélyeid.

2023. ápr. 26. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
77%

Nem, pont ideális korban vagy. Konkrétan ez a termékenység csúcsa úgy, hogy nincsenek meg a túl fiatal életkor rizikói (mert hogy vannak, bőven az alulképzettség és rosszabb szociális háttér miatt). Ha bármi okból rásegítés kell, akkor is kiválóak az esélyeitek arra hogy hamar egészséges gyerek szülessen.


28 évesen szültem az elsőt, öt hónap alatt jött össze. Most a második 31 évesen, szintén 5 hónap. 25 éves korom előtt nem volt semmink csak a pucér fenekünk. Egy pillanatig nem bántam. Bár kettő gyerekben egyeztünk meg, egy harmadikat is be tudnánk vállalni kor alapján.

2023. ápr. 26. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
73%
Elkésté há, micsinátá eddig angyalkám? Én 15 évesen má a másodikat szütem, há gondód el menyi segíjrö lemaradtá így 10 év alatt
2023. ápr. 26. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
90%
32 eves vagyok,tavaly szultem..
2023. ápr. 26. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!