Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Érdemes elmenni a részletes...

Érdemes elmenni a részletes hormon vizsgálatra és sperma vizsgálatra, ha már 3 hónapja nem jön a baba?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Tudom, hogy 30 év alatt úgy írják, hogy 1 év sikeres próbálkozás után szokott jönni a baba. Az emberek 80%-nak meg fél év alatt.

Én még is azt érzem, hogy mi megteszünk mindent és minden rendben van velem látszólag.

Vérvételem tökéletes, tsh-m is.

A ciklusom 28 napos, rendszeres. A peteérésem mindig 14. napon van(ovu teszt) a termékeny napokban ovu előtt aznap és után is együtt vagyunk. Alapjáraton meg 2 naponta. Bár ovu teszt ellenére is tudom, hogy akkor van ovum, mert sűrű a nyákom, petefészkem fáj.


Azt gondolom, hogy az együtt léteken felesleges változtatni. Jövőhónapban megpróbálok hőmérőzni is.


Most azon gondolkodom, hogy elmenjek -e fizetős úton hormon vizsgálatra, ami a 3-5 és 21 ciklus napi hormonokat vizsgálja vagy próbáljam a nőgyógyászt kérni erre vagy nőgyógyász erre nem ír ki csak 1 év max fél év próbálkozás után?

Illetve azt gondoljuk jó lenne egy sperma vizsgálat is.


Igazából úgy érezzük jó lenne tudni, hogy minden rendben van -e teljes körűen, mert ha kiderül valami, akkor ha változtatnák rajta most lehet végre jönne... most 1 évet megvárni számomra nagyon hosszú.


Volt aki hamarabb elment ?..



2023. ápr. 28. 07:39
1 2 3 4
 1/34 A kérdező kommentje:

Ultrahangon voltam már, nincsenek cisztáim vagy ilyesmi.

4 hónapja szedek várandós vitamint.

2023. ápr. 28. 07:39
 2/34 anonim ***** válasza:
100%
3 hónap az konkrétan 3 esély a terhessegre, bakker. Nyugodj le egy kicsit.
2023. ápr. 28. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi. De igazából szerintem sokan elmennek magánúton megnézni, ebben nincsen semmi. Jobb tudni, ha van valami.
2023. ápr. 28. 07:49
 4/34 A kérdező kommentje:
2. Neked mennyi idő alatt jött a baba?
2023. ápr. 28. 07:49
 5/34 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem túlzásba viszed picit. Nem kell ennyire rápörögni. Ovu teszt, meg hőmérő, meg akármi. Engedd el egyelőre. Legyetek együtt, szeressétek egymást. Aztán ha eltelik pár hónap, és nem sikerül, akkor majd lehet ilyeneken gondolkodni.
2023. ápr. 28. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem felesleges, de ha te ettől megnyugszol, (nem fogsz) menj.

3 hónap, az 3 db peteérés. Ha el is találjátok a megfelelő időt, akkor is csak 25% a sikeres megtermékenyülés esélye.

2023. ápr. 28. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
87%
Én azt mondtam a nőgyógyásznak, hogy 1 éve nem jön a baba és kiírta a vérvételt. Sperma vizsgálatra nem tudott ő sem beutalót adni, csak magánban tudtuk megcsinálni. Akkor kezdtünk próbálkozni, de volt egy olyan érzésem, hogy valami nem jó. A TSH-mmal volt baj, így is 9 hónap volt rendbetenni. Ha aggódsz miatta, szerintem nem ördögtől való egy vérvétel és egy sperma vizsgálat.
2023. ápr. 28. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%

3 hónap semmi, az a ritka, ha valakinek összejön ilyen gyorsan. Sőt, szerintem inkább annak jön össze ilyenkor, aki úgy áll hozzá, hogy "vágjunk bele, úgyis kell egy kis idő, mire sikerül!" :)

Ilyenkor még ovutesztelni sem kellene, inkább csak 2-3 naponta együtt lenni és élvezni, ne feszülj rá, ez tényleg nem az a helyzet, ami aggodalomra ad okot!

(Én egyébként ilyen rendszeres ciklussal, biztosnak tűnő ovuval kb. fél év után is max. egy UH-ra mennék el ciklus közepe táján, hogy tényleg van-e ovu, meg egy spermavizsgálat nem árthat akkor talán, mert ott egyből kiderül a baj, ha van esetleg vmi, és lehet elég csak némi vitamin a javuláshoz.)

Sok sikert és nyugi!

2023. ápr. 28. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%

Mindkét gyerekem a 4. hónapban fogant meg úgy hogy teljesen egészséges voltam, nem volt semmi negatívan befolyásoló tényező.

Kicsit lazulj mert bele fogsz bolondulni

2023. ápr. 28. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%
6.hónapban sikerült
2023. ápr. 28. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!