Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Azalia fogamzásgátló szedése...

Azalia fogamzásgátló szedése mellett volt, aki terhes lett? Terhes lehetek?

Figyelt kérdés

7,5 hónapos a kislányunk. Szoptatás miatt azalia fogamzásgátlót írt fel az orvos. Sosem volt normálisan menstruációm (évente 2-3 alkalommal jött meg magától gyógyszer nélkül), orvoshoz is jártam párszor, egy évig próbálkoztunk, mire megkaptuk az élettől csodás kicsi lányunkat.

Fogamzásgátlót szedek. Igazából a kerti munkákról jutott eszembe, hogy mióta elkezdtem, azóta tuti nem volt menstruációm, március közepe óta. Volt már, hogy csúszott egy hetet azalia fogamzásgátló mellett, meg sokkal kevesebb volt a vérzés, de most egyáltalán semmi sem volt. Nem is tűnt fel korábban, mert szedtem rendesen a gyógyszert.

Szeretnénk második babát is majd. Csak most azért kissé megijednék, hogy képes lennék-e két picikével rendesen foglalkozni, hiszen kislányunk kb másfél éves se lenne.


Párszor kicsit fájt lent a hasam kb egy hete több nap főleg este, mint menstruáció előtt szokott, meg a mellem is kissé megdagadtak. Viszont mintha az első terhességemnél is lett volna ilyen.


Tesztet férjem majd csak holnap tud venni.



2023. máj. 12. 06:40
 1/9 anonim ***** válasza:

Fuu, ez a gyógyszer szerintem egy rakat szar. Már bocsi.

Első gyerek utan szedtem, de soha többet.

Az első 3 levél alatt nonstop véreztem. Akkor volt 2-4 hónapis a fiam. Utána meg sem jött egyáltalán. 8hónapos volt a fiam, már csak éjjel szoptattam, így egyre többet véreztem onnantól. Volt, hogy 21napig is eltartott. Aztán 12hónapos korában furán éreztem magam nagyon. Terhességet első körben kizártam, mert véreztem elötte neksokkal. Nameg a gyógyszert is szépen szedtem, nem szedtem más gyógyszert, hasmenés, hányás sem volt. Aztán mikor 4.napja voltam szarul, reggel hányással kezdtem, na akkor teszteltem pozitívat.

Fiam 1.szülinapja után 2 héttel. Mi kis különbséggel akartunk babát, de nem ennyire.

2023. máj. 12. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Oh, ettől féltem, hogy ilyen hatással lehet ez a fajta gyógyszer.

Mi is kis korkülönbséget szeretnénk, de inkább 2,5-3 évre gondoltunk, nem pedig másfél évre.

Ezt írta fel az orvos, nem olvastam utána. Szedtem rendesen, ahogy kell. Nem szedtem mást. Nem volt hasmenés vagy hányás se. Emiatt eddig fel sem tűnt semmi.

Neked nagyon sok vérzést okozott. Kellemetlen lehetett.

2023. máj. 12. 08:23
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat, hogy leírtad saját tapasztalatodat.
2023. máj. 12. 08:23
 4/9 anonim ***** válasza:

En sem olvastam utána akkor sajna.

A sok vérzés miatt visszamentem párszor a dokihoz, de ő egy legyintéssel mindig elintézte, hogy ez normális. Én naív meg hittem neki.

Azóta 2 gyerek van (az említett terhesség vetélés lett végül), a 2.szülés után dokit és gyógyszert váltottam.

Ez a gyógyszer sem volt 100%ig olyan, mint akartam, de az azáliánal klasszisokkal jobb. Most meg mar nem szoptatok, szedhetem a rendes gyógyszert 🙏

A szoptatás mellett szedhetők amúgy nem egy életbiztosítások baba terén. Kb egyik sem. Mindről olvasni rémtörténeteket. Többet mint jót.


1#

2023. máj. 12. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem tökéletesen működött eddig kétszer. Míg szoptattam egyáltalán nem mensturaltam mellette, ez normális ennél a fajtánál. Mikor már csak egy cici volt reggel, akkor már nem volt jó, mert össze vissza vérezgetni kezdtem. Szóval nekem abszolút működött.
2023. máj. 12. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
2 hónap szinte folyamatos vérzés mellett azért nem terhes, mert egyáltalán együtt sem tudtunk lenni. Visszamentem az orvoshoz, ő sem akart váltani. Én abbahagytam és vártam pár honapot, a aztán normál gyógyszert kértem. Azzal már nem volt gondom.
2023. máj. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nem szedtem, de itt már többször is voltak kint kérdések és az alapján is gyakori volt a terhesség mellette.

Az a baj, hogy amit szoptatás melett lehet szedni, annyit ér mint halottnak a csók.


Ha nagyon nem akartok még babát, akkor pluszba védekeztek is. (bár akkor fölös a gyógyszer szedése.) Ha rendszeres ciklusod lenne, akkor lehetne ügyeskedni, hogy rizikós időben nem vagytok együtt... de így... hát marad az óvszer, ha még nem szeretnétek babát :S

2023. máj. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia! Megkérdezhetem, hogy mi lett az eredmény?
2023. júl. 18. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm kérdésed, nem voltam terhes. Voltam orvosnál többször is emiatt a kérdés feltevése körül és utána is. Úgy láttam, hogy az orvos is meglepődött kicsit, hogy ennyi idő hogyan maradhatott ki fogamzásgátló mellett. Végül június végén megjött a menstruációm, előtte E vitamint és jód tablettákat kellett szednem az orvos javaslatára természetesen. Kíváncsi leszek, hogyan fog alakulni, most is megjön-e vagy sem.
2023. júl. 18. 10:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!