Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Menstruáció eltolodasa gyógysz...

Menstruáció eltolodasa gyógyszerttől?!

Figyelt kérdés

Egy ideje párommal dolgozunk a baba projekten, azonban 5 hete végtag fájdalmaim jelentkeztek és kiderült, hogy 2x gerincsérvem van... a fájdalom enyhítésére Analgesin-t kaptam, kb 17 napja szedhettem, napi két szemet amikor olvastam a betegtájékoztatót, hogy 100-ból 1 nőnél menstruációs zavart okozhat és a termékenységet is gátolja... a gyógyszert leraktam aznap mikor megkellett volna jönnie... de azóta eltelt 3 nap és még mindig semmi. Az előjelek (mellfeszülés) megvoltak, de a nem várt első napján mintha el is vágták volna.

Egy facelle tesztet csináltam első nap... de az negatív lett... peteresemet sajnos nem tudom mikor lehetett...

Az első terhességemnél másfél hete késett mikor kimutatta teszt... egy elhalt terhességemnél kimaradást követő 2 nap kimutatta....

Töprengek, hogy esélyes e baba, vagy a gyógyszer zavart volna ennyire be? De ha az, kb mennyi lehet az idő mire a hatóanyag már nem befolyásolja a mensit... én lennék az az 1%?

Elnézést hogy ilyen hosszan írtam le, de rövid leírással, nem a buta nőt szerettem volna magamról itt kialakitani.

Köszönöm a normális válaszokat, tanácsokat vagy akár gondolatokat.



2023. máj. 30. 23:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

"Töprengek, hogy esélyes e baba, vagy a gyógyszer zavart volna ennyire be".

Mindkettő lehetséges, de azért 3 nap késés, nem "ennyire". Ha rá is van írva, hogy zavart okozhat, akkor elég valószínű, hogy okozhat pár nap késést, hisz az pont a zavar egy formája. Szerintem most késik, de a következő ciklust már nem befolyásolja, ha nem szeded.

A "termékenységet is gátolja" meg inkább gátolHATja, szóval akar terhesség is lehet. Én nagyobb esélyt látok az elsőre, de bármelyik lehet.

2023. máj. 31. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Uristen,nyugodj mar le.

Teszt negativ, kesik,majd megjon.


Okozhat zavart, de nyilvan kb addig, amig szeded es ki nem urul a szervezetbol. Ez nem azt jelenti,hogy soha tobbet nem jon meg.

2023. máj. 31. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Legutobb mikor gyógyszert szedtem 2 hetet késett a menzeszem.Nyugodj meg, jobb ha a következő ciklusban fogan, akkor már nem leszel gyógyszerezve
2023. jún. 1. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Normál esetben vagyis az előző ciklusokban tudtad mikor volt peteérés?Mert ha nem tudod pontosra akkor beletelhet pár hónapba a próbálkozás.
2023. jún. 1. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Kedves 3-as!

Sajnos legalább félévig szednem kell, de az ia lehet, hogy életem végéig...


4-es, már sajnos 2 éve próbálkozunk,és lombik miatt se mindegy...


Sajnos most tanacskozva az orvosainkkal, azt kell elődöntenunk, hogy baba és fájdalom vagy fájdalom mentes évek, de nem lesz baba :(

2023. jún. 2. 20:48
 6/7 anonim ***** válasza:
Sajnálom hogy így " belédrúgtam" 3as vagyok. Kitartást nektek🙏🙏
2023. jún. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen 3-as.

Nehéz az egész ;(

2023. jún. 2. 23:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!