Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szex utan hany nappal erdemes...

Szex utan hany nappal erdemes legkorabban tesztelni erzekeny teszttel?

Figyelt kérdés
A kovetkezo menziig nem fogok varni, ez tuti. Elso terhessegem is mar 10nappal akcio utan kimutatta a teszt.
2010. okt. 19. 00:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ovu után minimum 10 nap, mire a legérzékenyebb teszt bármit is mutat.


Hogy mikor szexeltek, és mikor fogansz meg, az két külön dolog. A hímivarsejtek sokáig elélnek benned. Lehetséges, hogy hétfőn szexeltek, és te csak pénteken esel ettől teherbe.

2010. okt. 19. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ezt ertem. De szerintem nekem most valoszinuleg joval hamarabb volt peteeresem, mint szokott, ugyanis egyuttlet utani nap (6. ciklusnap) iszonyatosan fajt csak a bal petefeszkem egesz nap, pont ugy, mint minden honapban mikor peteeresem van. En azon nok egyike vagyok, aki erzi es tapasztalja, mikor peteerese van, mert nagyon faj, meg a nyak is olyan, mint a tojasfeherje. Nem minden nonek vannak ilyenkor kozepidos fajdalmai. Es az egy tevhit, hogy csak a 14.nap korul lehet peteerese az embernek, ill. csak kozepidoben. Orvosi weblapon is irtak, meg statisztikai adatok is alatamasztjak, hogy a noknek a KET harmada nem a nagykonyvben megirt kozepidoben ovulal... Nem egy no lett terhes a menzesz elmulasa napjan tortent aktusbol.
2010. okt. 19. 08:30
 3/8 A kérdező kommentje:

Meg az kimaradt, hogy ma vagyok a 14. ciklusnapon, es azota a 6. ciklusnap ota nem fajt a petefeszkem viszont tobbszor volt hosszabb-rovidebb ideig hol erosebb, hol enyhebb menzeszes (mindjart megjon) erzesem.


A lanyommal is elsore probalkozasra teherbe estem. Anyukam is termekeny volt nagyon. Kivancsi vagyok, hogy az lettem-e. Ha igen, akkor ez is csak azt cafolja meg, amit azok mondanak, akik szerint csak a nagykonyv szerint mukodhet termeszet anya, pedig volt mar ra pelda, hogy nok extrem alkalmakkor estek teherbe.

2010. okt. 19. 08:33
 4/8 A kérdező kommentje:
Es miutan a 11. ciklusnapon teherbe estem a lanyommal, utana vegig a kimaradt menzeszig mindjart megjon erzesem volt, meg az esedekes nap elott 1 hettel ,ami joval peteeres elott, de joval menzesz elott volt. Tehat azert nemi tapasztalatom van, meg valamennyire (eleg jol) ismerem a testemet is. A lanyommal valo terhessegem elott nem igazan volt kozepidos fajdalmam, miota megvan o, azota minden aldott honapban rettentoen fajt mikor peteeresem volt. Ez a fajdalom most sokkal hamarabb jelentkezett, hiaba nem volt tojasfeherjes nyak. Na ebbol gondolom, hogy terhes lehetek, mert mar 14.napon jarva hogy ne legyen ilyen huvelyvaladekom, es a petefeszkem se fajjon, csak menzeszes erzesem legyen neha.... na ez a gyanus.
2010. okt. 19. 08:37
 5/8 anonim ***** válasza:
Neked még tesztelned sem kell :) Mindent tudsz :) Reméljük összejött!!!
2010. okt. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Koszi! A parom 100%-ig biztos, hogy nem lettem terhes, de en tudom, hogy konnyen teherbe esek, tehat nem lepodnek meg. hihi :)
2010. okt. 19. 09:47
 7/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok.


Még a nagykönyv szerint sem félidőben van ovu, hanem a várható menszesz ELŐTT 12-16 nappal. Azaz 40 napos ciklus esetén a 24-28. nap körül, 25 napos ciklus esetén meg a 9-13. nap körül. (Nekem 28 napos ciklusnál mindig a 16. napon.) Hogy tényleg volt-e ovud, arról az ébredési hő mérésével tudsz megbizonyosodni, de csak akkor, ha az egész ciklus alatt méred. Ovu után felugrik a hő és fenn is marad.


Ovu után a 10. naptól lehet tesztelgetni, aztán embere(nője) válogatja, hogy kinek milyen gyorsan nő a HCG szintje, kinek hány nap után vált pozitívra a teszt, ha teherbe esett. Nekem erre 12 napra volt szükség egy 10-es ézékenységű teszttel ovu után; a 10. napon még negatív volt a teszt.


Jó babásodást!

2010. okt. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Koszi szepen. Aranyos vagy. :)
2010. okt. 19. 14:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!