Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Meg lehet különböztetni, hogy...

Meg lehet különböztetni, hogy vajon petefészek ciszta vagy terhesség eredményezte a pozitív terhességi tesztet? FONTOS?

Figyelt kérdés

Két határozott pozitívat teszteltem múlt héten, még nem tudtam elmenni a nőgyógyászhoz (a hétre nem tudtak időpontot adni, a jövő hetemet pedig még nem tudom, így nem tudtam időpontban tárgyalni a köv. hetet illetően), ma viszont teljesen bepánikoltam, hogy mi van, ha nem is vagyok terhes és csak egy vacak ciszta járatja velem a bolondját.

Ciszta esetén van valami eltérés a tünetekben? Ciszta okozhat a beágyazódás várható idejében pecsételő vérzést és egy nagyon kicsi barna folyást? Én csakis ezért gondoltam arra, hogy esetleg terhes lehetek, ezért is csináltam meg a tesztet. Határozott pozitív lett, azóta már késik is rendesen 5 napja. Időnként érzem a mindjárt megjön érzést, de mégis azt is érzem, hogy nem fog megjönni.

Már szedek terhesvitamint és folsavat, napról napra egyre jobban érzem magam, igaz a hasam puffad és feszül, a derekamba sugárzik egy kis sajgás, de egyébként jól vagyok, talán ezért is pánikoltam be, hogy ez nem is terhesség.

Akinek volt már olyan tapasztalata, hogy ciszta eredményezte a teszten a pozitív eredményt, az kérem írja le, hogy mit tapasztalt? Míg el nem jutok az orvoshoz, addig is magamtól hátha ki tudom logikázgatni.

Köszönöm


2010. nov. 30. 14:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%

Nem saját tapiból mondom,de kolláganőmnek cisztája volt.

Úgy indult,hogy késett neki,majd csinált tesztet ami pozitív lett,pár napra megismételte és az is pozi volt.

Tipikus terhestüneteket érzett.

Mellfeszülés,hányinger stb.

Kb majdnem 6 hetesen elment dokihoz,aki megállapította,hogy a petevezetékében van egy szép nagy ciszta! :(

Kapott gyógyszert és pár nap múlva megjött neki! :((

De nem szabad ilyenekre gondolni!!!

2010. nov. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Egyszerű huszonéves ***** válasza:

Háziorvoshoz menj el és kérjél beutalót. Akkor el tudsz menni úgy, hogy nem kell időpont, de kell, hogy fogadjanak.

Én is így mentem el a nőgyógyászomhoz más problémával.


Amikor petefészek gyulladásom volt nem voltak ilyen tüneteim. Hirtelen nyilalni kezdett a hasam, bevittek a kórházba, ultrahangoztak, benntartottak 2 napig, visszarendeltek 2 hét múlva, újból ultrahang, aztán ennyi. Szerencsére az enyém magától eltűnt.

22/L

2010. nov. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Szóval szimplán tünetek alapján nem tudom magamban eldönteni, csakis uh-al lehet?
2010. nov. 30. 14:44
 4/13 anonim ***** válasza:

én ilyennel bemennék a sűrgősségire (nőgyógyászati, ingyen van), megmondanám hogy pl.fáj a hasam, van pozitív tesztem, nézzék már meg hogy terhes vagyok-e vagy sem.... Sokan mások mondták már ezt hogy így nézették meg hogy kismamák-e vagy sem... Úgyis megnéznek és akkor biztos választ kapsz és megnyugszol :)

Próba szerencse. Kívánom a legjobbakat.

Amúgy én már 2x szültem, nekem a második terhességemnél nagyon megjön érzésem volt, még tampont is tettem be, mert nyaralni voltunk és csak így mertem elmenni kirándulni, mert attól féltem hogy biztos megjön, de nem!

ne aggódj, kismama vagy:)

2010. nov. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, aranyos vagy. Komolyan mondom, teljesen összezavarodtam. Eddig meg voltam győződve róla, hogy terhes vagyok, de amiket most utána olvastam a témában, már nem is vagyok benne biztos, hogy terhes vagyok.
2010. nov. 30. 14:56
 6/13 A kérdező kommentje:

Még két kérdésem lenne.

Ciszta esetén is változik a mellfájdalom intenzitása?

Nekem mindig máshogy fáj. Amikor meg kellett volna jönnie, akkor csak a mellbimbóm fájt, utána egy-két nappal elkezdett a mellem körbe, mintha a melltartó elnyomta volna, akkor duzzadt meg egy picit. Utána alig fájt, még ma reggel is, most meg fáj az egész. Persze ez sem vészes, de jobban, mint pl. reggel.


Lehet ebből következtetéseket levonni?


Az éhségérzetemben is történt változás.

Étvágyam az nem igazán van, viszont mivel én sohasem voltam egy nagyevő, annyi feltűnt, hogy hétvége óta nagyon fájdalmas éhségérzetem szokott lenni. Gyakran vagyok éhes, és akkor viszont nagyon, szinte fáj a gyomrom az ürességtől.


Remélem néz még valamelyikőtök felém és kapok még hasznos válaszokat. Addig is előre is köszönöm!

2010. nov. 30. 15:11
 7/13 anonim ***** válasza:
68%
Én csak annyit olvastam ezekről a cisztákról, amik pozitív terhességi tesztet produkálnak, hogy nagyon ritka. Gondolj erre. Nekem van petefészek cisztám, de nem lett tőle pozitív tesztem, remélem most sem attól van:)
2010. nov. 30. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Egyetértek az előttem szólóval, ezek a ciszták nagyon ritkák. Gyakorlatilag elhanyagolható százalékban, tehát ha pozi a teszted, babás vagy! A tünetekből nem lehet következtetni, de talán a tesztekből igen : ha egyre erősebb a második csík, akkor az bizony baba! Nekem 1ébként semmilyen tünetem nincsen, nem is volt!

Nyugodj meg, és menj el lassan dokihoz, mert azért 5 hetesen már ha mást nem is, de a petezsákot láthatja!

2010. dec. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm a válaszokat. Kezdem már lassan elhinni, a reggeli hányinger is elkapott ma reggel egy kicsit. Tegnap voltam nőgyógyásznál, de semmilyen formában nem volt hajlandó megvizsgálni. Azt mondta, hogy 1 hetes késésnél még nem látna semmit. Nagyon csalódottan jöttem haza. Másfél órát vártam a nagy semmire. Szerintem érzéketlen alak. 1-2 hét múlva kell visszamennem, ha nincs problémám, még később is mehetek, ezt mondta. Ennyit a körzeti rendelőkről. Az asszisztens nője sem volt valami kedves, nem értem én ezeket az embereket. Miért választanak ilyen foglalkozást, ha ennyire közömbösek az emberek érzelmeivel szemben?
2010. dec. 2. 10:31
 10/13 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Ha jót akarsz magadnak és a kicsinek, keress magánrendelést. És nem igaz, hogy nem látna semmit!! Az sztk-s rendelésen is tartják a markukat, és még te érezheted magad rosszul, ha nem tudod kitalálni, vajon mennyit szeretne a zsebébe kapni. Sokkal egyszerűbb, ha elmész magándokihoz, megmondja, mi mennyibe kerül, és nem hajt el azzal, hogy úgysem látna semmit! Ne hagyd magad, a te gyermekedről van szó!

2010. dec. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!