Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nem vagyok túl fiatal? Van...

Nem vagyok túl fiatal? Van ideális kor a szülésre/gyermekvállalásra?

Figyelt kérdés

28. szülinapom előtt egy hónappal fog megszületni az első babám. lehet, hogy a hormonok játszanak velem és emiatt filozofálok már ezen is, de szerintetek ez ideális kor? menni fog a babázás, tudni fogom mit hogy? a mai világban ez reális kor a szülésre? tudom, régen Anyáink, Nagyanyáink sokkal hamarabb vállaltak gyermeket, de más világ volt...


minden véleménynek nagyon örülnék


2010. dec. 8. 09:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

26 vagyok,és hamarosan érkezik a kis tesó! :)

Szerintem 28 évesen már minden értelemben eléggé érett vagy egy kisbabához! :)

Gratulálok! 37hkm

2010. dec. 8. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg nem kor függő. Van olyan aki már 18 évesen is szuper anyuka lesz, és van aki 30-32 évesen se tud felnőni a feladathoz. Szóval szerintem ne az életkoroddal kapcsolatban filozófálj a dolgon. Hidd el menni fog. Sok sikert kívánok hozzá!
2010. dec. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ez mosolyogtató. Te túl fiatalnak érzed magad, én most érzem ideálisnak (24 vagyok), de már gondolkodtam ezen és én 26 alatt szeretném az első babám. Bár lehet én falusi "paraszt lyány" vagyok és ezért gondolkodom így, a környezetemben mindenki 20-22 évesen szülte az első gyermekét, kivéve, azt akik a környező nagyvárosokba mentek egyetemre.
2010. dec. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
25éves vagyok és két gyerekem van...Bár ez lehet hogy nem kor kérdése,mert a tesóm is szerintem "túl fiatalnak"érzi magát a babázáshoz,pedig 32éves...agyban dől el minden.
2010. dec. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

hát a tények ugye adottak, változtatni már nem tudok ezen, és várjuk a picit, csak a nagy jó dolgomban gondoltam megkérdezem Ti mit gondoltok erről :)


az első válaszolónak boldog babavárást és jó szülést kívánok, azoknak, akiknek pedig van gyermekük, le a kalappal...bennem még csak most tudatosul ez az egész, épp rettegek mindentől, azt sem értem hogyan fogom tudni megszülni a picit, vagy fel merem e majd emelni...na majd lesz valahogy :)

2010. dec. 8. 11:12
 6/13 anonim ***** válasza:

Szia!Én most vok 22 éves és 17 hónapos a babám.Fiatalnak tartottam magamat,de hátterem meg minden megvolt hozzá hogy megmaradjon ha már "becsúszott":-)

Felnőttem a feladathoz.Attól nem féltem hogy nem fogom tudni ellátni,mert minden ment simán,első fürdetés...stb(sokan meg is lepődtek mennyire simán vettem mindent)Bár ha beteg az nagyon megvisel még mindig mert tehetetlenek érzem magamat(lázas állapotokra gondolok,semmi nagyobbra szerencsére:-))

A szüléstől nagyon rettegtem bevallom,de szerencsém volt mert gyors és nem volt olyan fájdalmas(már amennyire nem fájhat egy szülés)de van olyan is amikor sokat szenvednek tudomásul kell venni ezt is.

Ne stresszelj rajta majd jön magától:-d

Boldog babavárást és legalább olyan könnyű szülést kívánok mint ami nekem volt:D

2010. dec. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szia!Első vagyok!

Mielőtt megszületett a kislányom,én is folyton ilyeneken agyaltam,hogy hogy fogom majd felvenni,hogyan merem majd fürdetni és hasonlók.A szüléstől való félelemről már nem is beszélve.

Aztán eljött a nagy nap,és a félelmem felváltotta a tudat,hogy hamarosan láthatom az én kis csodámat!Még így utólag visszatekintve is azt mondom,hogy az első pillanat amikor megláttam,és megérintettem feledtette velem a szülés minden negatívumát! :)

Felvenni nem mertem a kórházban,csak néztem és simogattam.Kicsit irigy is voltam az anyukákra,hogy milyen jó nekik,bátran felveszik a babájukat,Aztán egyszer épp mentem be a csecsemős osztályra,és az én kislányom egy hatalmas adag tejet büfizett magára!Abban a pillanatban odamentem,felkaptam és szóltam,hogy valaki cserélje ki legyen szíves a takarót ami alatta volt.Amikor ez a mondta elhagyta a számat,akkor tudatosult csak bennem,hogy a karjaimban van,és bizony én vettem fel!Onnantól kezdve nem volt baj!

Hidd el,hogy majd ösztönösen jönnek ezek a dolgok!Szerintem egy kicsit minden nő fél az első pillanatoktól! :)Nem te vagy az első,és nem is az utolsó! :)

2010. dec. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
23 vagyok es 1 honap mulva megszuletik az elso gondosan megtervezett babam! Nem hiszem hogy fiatal vagy,de akkor kell szulni amikor ugy erzed hogy kesz vagy ra!
2010. dec. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
miért lennél fiatal?ugyan...talál kicsit kései is,szerintem.én is 28 leszek márciusban,van eegy 14hos fiam.ugy tervezem hogy mire 30 leszek már utban legyen a 3.
2010. dec. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szia. Én májusban leszek 27 és aug.-ra várható a babám. Én is nagyon meg vagyok rémülve. Engem nem csak a korom zavar, hanem az is bánt, hogy még mindig nem állunk úgy anyagilag, ahogy szeretnénk, viszont már nagyon vágytunk a babára. Bennem is most kezd tudatosulni, hogy mekkora felelősség lesz, ha megszületik ez a baba. Félek attól, hogy mi lesz, ha néha türelmetlen leszek, mi lesz hogyha zavarni fog, hogy nem lesz magamra elég időm...stb.

Tudom, hogy nagyon fogom őt szeretni és jó anyuka leszek, azt is tudom, hogy nem leszek türelmetlen, mégis vannak bennem ilyen félelmek is.

2010. dec. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!