Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Milyen érzés a HSG vizsgálat?...

Milyen érzés a HSG vizsgálat? Nagyon rossz?

Figyelt kérdés
2009. jan. 22. 13:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ha el van záródva a petevezetőd, akkor nagyon borzalmas, és nagyon fáj!

Én gyakorlatilag majd, az ájulás határán voltam!

Nekem a jobb oldali petevezetőm teljesen zárt, és az orvosom azt mondta, azért fájt nekem annyira, mert ezzel a kontraszt anyaggal, amivel megnézik, hogy átjárhatóe, ezzel megpróbálta jobban, hátha átjárhatóvá válik a petevezető.

Mert van, mikor azt látják, h el van záródva egy petevezető, és akkor abbahagyják a vizsgálatot, de van, mikor kicsit még próbálkoznak, hátha szabaddá válik az elzáródott rész.

Van akinél bejött, h megnyílt az elzáródás.

Nálam nem....:(

2009. jan. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem kellemetlen volt,nem fájt.Mindkét petevezetőm átjárható.Egyetértek az előző válaszolóval.Akinek nem átjárható annak fájdalmas,mivel a kontrasztanyag amit a méhbe juttatnak nem tud távozni az elzárodott petevezetéken.

Én fel voltam készülve a legrosszabbra,de nem volt vészes!HSG után mentem dolgozni.Utána két napig vérezgettem.Ne félj!!!Kitartás!

2009. jan. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem kb. egy éve volt, de egyáltalán nem fájt, pedig azt olvastam róla a neten, hogy milyen szörnyű, és féltem is tőle. Az az igazság, hogy nekem átjárható volt, és lehet hogy annak fáj akinek nem az, erről azonban nem tudok nyilatkozni.

Az egész nem tartott tovább tíz percnél. Felfeküdtem a nőgyógyászati vizsgálóasztalra, a doki bevezetett valami műanyag katéterfélét ,amit leginkább az enyhe mensis görcshöz tudnék hasonlítani. Azután átmentünk a röntgenbe, beadta a kontrasztanyagot, amit meg sem éreztem, és szinte azonnal mondta, hogy átjárható, semmi gond.

Utána felöltöztem és már mehettem is haza.

Remélem neked is ilyen "kellemes" élményeid lesznek a beavatkozás után.

Ne félj tőle, sok sikert!

Ja és hozzáteszem, hogy pár hónapra rá teherbe is estem, áprilisra várjuk a kislányunkat!

Hajrá! :)

2009. jan. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Első hozzászóló vagyok.

Nálam, mikor megcsinálták a vizsgálatot, 2 órahosszáig még fekve kellett maradnom, annyira nem jól viseltem ezt az egészet!

Persze neked azt kívánom, h legyen mind2 átjárható, s ne fájjon!

Cak gondoltam leírom az én sztorymat is, h ha nem átjárható,az milyen, és hogy ilyen is van...

2009. jan. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat és a bíztatást mindenkinek! Nálam valószínűleg átjárható lesz (99%), mert már megvan a gond a férjemnél, csak lombikot nem csinálnak HSG nélkül :-( Vérzés másnál is volt? Úgy emlékszem, csak 1 válaszoló írta.
2009. jan. 22. 13:54
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
2.válaszoló vagyok.Vérzés nem mindenkinél van.Sok sikert neked!
2009. jan. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
76%

El voltam záródva mindkét oldalon, nekem nagyon fájt!! Csak műtéti úton tudták megoldani az elzáródást!!

Kívánom, hogy neked ne így legyen!!

2009. jan. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

szia.

Én a HSG vizsgálatot végig üvöltöttem annyira fájt , nem kívánom a legnagyobb ellenségemnek sem azt a fájdalmat még egyszer nem tenném meg soha és én igen véreztem utána kb 1 órán keresztül de akkor is csak pecsételő volt , de a jobb vezetőm teljesen el van záródva a bal csak egy kicsit volt de állítólag ki nyitották de mennék laparra. Neked remélem nem fáj majd nagyon , mert ha nyitva van mind a kettő akkor azt mondják nem is vesz fel az ember , kívánom hogy neked így legyen.

Sok sikert!!!!

Miért kell mennetek lombikra?

Nincs más megoldás?

2009. jan. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszi! (Lombik a párom kevés spermája miatt lesz)
2009. jan. 22. 16:38
 10/14 anonim ***** válasza:
50%
Nem csodálkozom, ha zárt vezetéknél fáj és vérzik: gondolom, olyankor jól megnyomják a folyadékot, hátha szétszedi az akadályt. Aztán vagy az akadály esik szét - vagy a petevezeték durran ki valahol. Főleg, ha eleve sérült, ugye az akadály miatt... mindkettő fájdalmas, és egyiket se kívánom senkinek.
2009. febr. 12. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!