Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mit javasoltok magas tesztoszt...

Mit javasoltok magas tesztoszteron szintre? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Szept-ben voltam vérvételen, ami megállapította a magas hormont,Diane 35-öt írt fel a dokim rá, 3 hónapig szedtem, rendbe jött a hormonszint, most megint azok a tüneteim vannak (szőrösödés, vérzés,rossz kedélyállapot stb.)Már próbálkozunk a babával, ezért nem szeretnék gyógyszert szedni megint. Van esély így teherbeesésre, vagy kezdjem előröl az egészet? Természetes úton nincs valami módszer erre a hormonemelkedésre?

Köszönöm a válaszokat!


2011. jan. 21. 17:58
 1/8 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Rosszul kezdték, sajnos a fogamzásgátló csak elfedi a problémát, nem megoldja. :-(

Endokrinológus meg tudja neked mondani, hogy mitől magas a tesztoszteron szinted. Nekem ez PCOS-nak tűnik, bár nem vagyok orvos. Annak pedig cukoranyagcsere zavar az oka általában, amit cukorcsökkentő gyógyszerekkel, diétával és mozgással lehet rendbetenni. Egy vérvétellel ez megállapítható. Na jó, kettővel. :-) Ha ez a gond, és elkezded szedni a cukorgyógyszert, pár hónap alatt rendbejöhet a hormonháztartásod magától, és jöhet is a gólya. :-)


A homeopátiás bogyók ugyanazokat a hatóanyagokat tartalmazzák, mint a gyógyszerek, csak nem orvos mondja meg személyre szabva, hogy mennyit kell belőle használni. Vagy jó neked az adag, vagy nem. Én nem kísérleteznék.

Mielőbbi babásodást kívánok!

2011. jan. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszi választ, ez a baj akkor végképp megakadályozza a teherbeesést? Ha jól értelmeztem a túlsúly is baj lehet igaz?

2011. jan. 21. 18:49
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem is diane35 volt a gyogyszer amit szedtem.

Pcos vagyok,2ev metszedes nem javitott a helyzeten.

4ev meddoseg utan jott spontan a babank,kozvetlenul a diane abbahagyasa utan,nekem fel evig kellet volna szednem 5honapig szedtem,ezalatt lement ideg alapon 10kg,nem volt konnyu a babatervezes ideje alatt fogit szednem.

brutalis magas tesztoszteronom volt,irto szoros vagyok ma is.

2011. jan. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem Prednisolont kellett szednem,hogy levigye a tesztoszteronszintemet.Ezzel+ ovulációstimulációval lettem terhes.Szintén pcos vagyok.
2011. jan. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Igen, a túlsúly bizony probléma, bár az is csak az egyik tünete. :( Ha a cukoranyagcseréval gond van, akkor az emberre nagyon könnyen felugrálnak a kilók, és nagyon nehezen mennek le. Nekem a legtöbb fogyókúrás recept hízókúrának számít. :-))

A legjobb diéta, ha megpróbálod lecsökkenteni a szénhidrát bevitelt. El kell felejteni az élelmiszeripar reklámjait, hogy mi az egészséges, és dokit kérdezni erről. Fontos kerülni a cukros és lisztes kajákat.


Kedves 20:46!

A met önmagában nem elég, diéta és mozgás is kell hozzá, neked valószínűleg a fogyás segített a babásodásban, ugyanis akkor is csökken az inzulin és a cukorszint a szervezetben, ha lemegy pár kiló.

2011. jan. 22. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

07:08.


Igen tudom hogy a fogyas is segitett,de ha nem szedtem volna a dienet nem maradt volna meg a babam.olyan magas volt a tesztoszteronom hogy ezen nem segithetet a met,mozgas dieta.

2011. jan. 22. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én ezzel a problémával küszködök 11 éves korom óta. Nem írom le, hogy mekkora kálvária volt, mire eljutottam oda ahol most vagyok. Ha már a kamaszkoromban rájöttek volna az orvosok, hogy PCOS-m van, akkor nem küzdöttem/küzdenék a szőrökkel, a rendszertelen menzesszel,a sok-sok kilóval évek óta. 24 évesen kerültem endo.doki kezében, aki megállapította a diagnózist-és diétáztatott-eredmény -26kg, de még így is 115kg voltam, mikor spontán lettem terhes. A fiam ma már 2 éves:) Gondtalan, nyugodt terhességem volt.

Most nyáron-28 évesen-hála a nőgyógyászomnak megkaptam a merckformint! Csodák csodája rögtön 30 napos ciklusaim lettek és kb. 6-7 hónap után ismét terhes lettem:) A várandósság alatt is szednem kell a bogyót. Ennek örülök, mert végre olyan vagyok, mint egy normális ember-nem éhezem, nem vagyok rosszul 2 óránként az éhségtől! A szőrökről meg annyit, hogy az endodoki kozmetikai kezelést ajánlott-köszi gondoltam-hát a szoptatás után beneveztem egy lézeres szőrtelenítésre, ez vált be, végre nem szőrös az arcom!

Ne hagyd magad, járj utána, hogy megkapd a megfelelő kezelést!

Minden jót!

2011. jan. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Akkor nem is reménykedem a teherbeesésben, meglátogatom sorra a dokikat. Endok dokit már mondták, úgyhogy először is hozzá megyek, hátha rendbe rak. Nekem ez lenne az első babám 29 évesen, de nem akar jönni, pedig tényleg szerelem gyerek lenne, de hát ilyen az én formám.....

Nagyon köszönöm a segítségeteket, egy kis reménysugár a felhők mögött. Mindenkinek jó babázást, és sok sikert a továbbiakhoz!

2011. jan. 22. 12:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!