Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mikor érdemes a második...

Mikor érdemes a második gyereket vállalni?

Figyelt kérdés
Lányom most 7 hónapos és szeretnénk egy kistestvért mellé.
2011. jan. 25. 13:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ezt mi nem tudjuk eldőnteni helyetetek, sokak szerint jó ha nincs nagy korkülőmbség a gyerekek közt, ahogy ti gondoljátok.
2011. jan. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Amikor anyagilag, lelkileg és testileg felkészültetek rá.

A szervezetnek hüvelyi szülés után egy évet nem árt ha pihen császár után a doki döntése a mérvadó ezügyben.

2011. jan. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

amint tudjátok, vállaljátok :)


sok boldogságot a pici(k)hez!

2011. jan. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Ha úgy érzed hiányzik még egy kisbaba! Ha eljött az időszak amikor a nagyobb már eltud játszani egy-két órát magában! DE ha csak nagyon vágysz rá,akkor is itt az ideje.
2011. jan. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Ezt neked kell eldönteni.


Pl mennyi segítséged van a kicsi mellett?


èn nem díjaztam gyerekként a 4 év korkülömbséget ezért nagyon szeretnék 2 évet a gyerekeim között. de egyedül vagyok a férjemmel. a nagyszülök nagyon távol. a terhességet utáltam. itt még a szülés idejére sem lenne aki vigyázna a kislányomra. így elgondokkodtató mikor akarok babát.


de szerintem még is 1 éves lesz a babánk akkor elkezdjük a tesó programot. habár a kislányom is másfél év volt.

2011. jan. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

ez hülyeség, hogy kell egy év hüvelyi szülés után

az én dokim szerint (elismert, nagy tudású orvos, aki a természetes szülést részesíti előnyben), a szervezet 3 hónappal szülés után már kész a következő babára. Tehát simán ki lehet hordani. Mi is ilyenkor kezdtünk el gondolkodni a tesón, így 8 hónappal az első után már a pocakomban volt a második, az első próbálkozós hónapban megfogant.

2011. jan. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

kedves 13.41-es.


aki szoptat annak kell a szervezetnek pihenés mert kialakulhat vashiány és más hiánybetegségek is.

a hormonháztartás is jobban helyreáll a köztes pihenő alatt

gyakran kialakul vetélés azoknál a hölgyeknél akik szülés után sokáig szoptatnak és utánna pihenés nélkül jön a baba.


endokrinológus és nőgyógyász főorvos véleménye volt ez saját tapasztalat után a kérdésre válaszolva adták ezeket a tanácsokat.


ettől még lehet vállalni babát nem azt mondtam hogy nem lehet és tilos csak kockázatosabb.


de ahogy gondoljátok két főorvos biztos téved...

2011. jan. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
nekem nem volt, nincs is, segítségem, sosem tudtam kire hagyni a kisfiam, én most éreztem azt, hogy már elég könnyű ahhoz, hogy jöhet a tesó. 2 éves múlt a fiam, remélem hamar összejön, akkor kb. 3 év lesz köztük. Lehetséges, hogy ha egy picit könnyebb lett volna, előbb bevállalom, de nekünk így jó, mostanra készültem fel minden szempontból, főleg lelkileg, és már nagyon várjuk. :)
2011. jan. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

13.45-ös

Te azt írtad, hüvelyi szülés után 1 év, akkor írd azt, hogy szülés után

a mondatodból az jön le, hogy a hüvelynek kell 1 évet pihennie, ez pedig továbbra is badarság

Tehát akkor a Te nézeted az, hogy szülés után kell legalább egy év a regenerálódásra, ez így másképp hangzik.

2011. jan. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"szervezetnek hüvelyi szülés után egy évet nem árt ha pihen "


a szervezet az emberi szervezet nem csak egy szerv hanem a vérképző szervek a mellek is a sziv is minden!


"egy év a regenerálódásra,"


gyakorlatilag ugyanazt irtad csak nem ugyanazokkal a szavakkal.


Nem sértő de mivel ugyanaz elnézést se kérek.

2011. jan. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!