Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Tegnap derült ki, hogy PCO-m...

Tegnap derült ki, hogy PCO-m van, mi történik (szerencsés) Esetben ilyenkor?

Figyelt kérdés

Pénteken tudok elmenni leghamarabb az orvosomhoz.

Mit fog csinálni?Milyen vizsgálatokat stb?Minden érdekel aki hasonló esetben van/volt.

Babát tervezünk és dec 8-án volt meg utoljára a havim és ezért küldött el a dokim uh-ra.Az uh-os doki írta leletemre és még tök kezdő vagyok.

Köszönöm!


2011. jan. 25. 20:45
 1/3 anonim ***** válasza:
nem biztos, hogy bármi baj lesz. Nekem 2 éve diagnosztizálták, és spontán teherbe estem, ráadásul úgy, hogy nem is most terveztük. (persze azért nagyon örülünk neki:)) Mondjuk én diétát csináltam (180 g-os cukorbetegdiéta) és metformint szedtem, (pusztán egészségmegőrzési okokból) nem tudom ez hozzájárult-e hogy nem volt semmi probléma.
2011. jan. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

A metformint mi csoda mire való?

Azt mondta a doki,hogy nincs pete érésem uh alapján.

Akkor kapok vmi closty vagy mi a neve.

A gond ott kezdődik,hogy már van 2 lányom akik teljesen spontán jöttek össze és félek nehogy ikrek legyenek.

2011. jan. 25. 21:04
 3/3 anonim ***** válasza:
előző vagyok, szerintem a closty előtt próbáld meg a diétát meg a metformint, kisebb beavatkozás a szervezetednek (a closty eléggé felboríthatja a hormonháztartásod) Olvass utána a PCOS.hu-n, ott nagyon jól elmagyarázzák, hogy miért. A metformin növeli a szervezeted inzulinérzékenységét, ez azért jó, mert a PCO az anyagcsereháztartás zavara miatt alakul ki, így ha azt helyrehozzák, általában helyrejön a többi gond is(ciszta, terméketlenség, pattanás stb.). Egyébként nekem is azt mondták, hogy nincs peteérésem, de ezt még a diéta és metformin előtt, valószínűleg attól helyrebillentek a dolgok és lett peteérés is. Egyébként endokrinológust jobb lenne ezzel felkeresned, mert a nőgyógyászok nem annyira értenek hozzá, általában clostyt javasolnak padig az csak látszólag segít.
2011. jan. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!