Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Babát szeretnénk. Mennyire...

Babát szeretnénk. Mennyire ártalmas a cigarettafüst, ha a munkahelyemen a kollégáim cigiznek?

Figyelt kérdés
Babát szeretnénk a párommal, de a kollégáim állandóan kijönnek az irodájukból és ott cigiznek, ahol én vagyok (egy nagyobb helyiség). Mennyire árthat ez a babának, ha időközben megfogan?
2008. jan. 31. 12:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Csak gondolj bele, hogy ez neked is ártalmas, nemhogy egy ici-pici magzatnak, akinek épp fejlődnek a szervei... Szerintem még jobban kerülni kell a dohányzó embereket ebben az állapotban.
2008. jan. 31. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom, ezért félek. Tavaly év végén két műtétem is volt, de hiába szóltam nekik, nem foglalkoztak vele és még jobban cigiznek azóta. Ráadásul nem vagyok magas és mindig azt az ablakot nyitják ki, amit alig bírok becsukni. Ezért is aggódom. Köszönöm a gyors választ!
2008. jan. 31. 12:43
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
szia! mennyire egy bunkó munkatársaid vannak! Soha nem fogom az ilyen embereket megérteni, hogy miért nincsenek tekintettel a másikra, főleg, ha az kismami. nem lehetne a főnökkel beszélni, hogy szüntesse meg a belső dohányzást, és csak kint lehessen vagy csak egy kijelölt helységben ahol csak a dohányosok tarztózkodhatnak?
2008. jan. 31. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Minden munkahelyen tilos dohányozni, kell lennie kijelölt helynek, és ott dohányozhatnak. Ha munkahelyednek nincs ilyen akkor csúnyán megbüntetthetik.
2008. jan. 31. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!! Sajnos a főnököm is dohányos. Ahol én dolgozom, az egy nagy belső tér, innen nyílnak az ő irodáik, valamint a konyha is, ahová kijönnek. Ajtó nincs, egybe van az egész belső tér. Múltkor egy vendégünk megkérdezte a főnöktől, hogy hogy bírom elviselni a cigit? Azt válaszolta: Szegény mindig beteg (mármint én). Nagyon köszönöm a válaszokat!!!
2008. jan. 31. 13:06
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Ó de rendes mukatársaid vannak! Azért én még mindig azt vallom, hogy a dohányosoknak kellene alkalmazkodni a nem-dohányzókhoz, hiszen engem mondjuk nem érdekel, hogy ő az összes pénzét rákölti, meg az egészsége is rámegy: alkotmányos jog az egészséghez való jog.


Megint próbálj beszélni velük (ha kell, hazudj valami kisebb betegséget, amivel lehet dolgozni, de nem tesz jót neki a cigarettafüst, hátha megenyhülnek, vagy elgondolkoznak), vagy - ha megteheted - lépj le. A te és a leendő babád érdekében.


Meg engem akkor is zavart a füst, amikor még nem vártam babát: büdös lett a hajam, ruhám, meg hát ugye úgy egyébként is egészségtelen dolog. Dohányozzanak az irodájukban. Netán nem bírják a cigifüstöt? :o) Na, ez tényleg nem vicc, tenned kell valamit.


Mi a szomszéddal hadakozunk, aki egyedül él, és a 3 szobás lakásából jár ki a lépcsőházba cigizni, ja és erkélye is van. De egy szemét alak, néha már-már azt hiszem, hogy direkt cukkol. Vagy egyszerűen csak egy tapló.

2008. jan. 31. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Két méhnyak műtéten vagyok túl, rosszindulatú daganatom volt és ők ezt tudják nagyon jól. Ha sikerül a baba, nagyon kell vigyáznom magamra. Most egészséges vagyok (P1-es volt az eredményem 2007. novemberben és nagyon szeretnénk babát. Amint megbizonyosodom, hogy nem jön meg és az a baba miatt van, szólni fogok még egyszer (vagy többször)nekik. De attól félek, hogy mire erre rájövök, már késő lesz és sérülhet a baba. Amúgy 3-án kezdődne az új ciklusom! És csak amiatt aggódom, h nehogy baj legyen. Amúgy én sem bírom a cigifüstöt és mindig könnyezik a szemem is.

Köszönöm a segítséget!

2008. jan. 31. 13:40
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Én babát várok, és az összes kollegám dohányzik. Olyan mintha én is cigiznék, olyan sűrű a füst. Hiába kértem őket, úgyhogy hétfő óta nem dolgozom. Én nem szívom a babával együtt az ő füstjüket!!
2008. jan. 31. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Mihelyt megtudod, hogy babás vagy a dokid tudja javasolni a háziorvosodnak, hogy veszélyeztetettség miatt vegyen fel betegállományba.Akkor ott hagyod őket, és ...!
2008. jan. 31. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
nagyon ártalmas. és nemcsak az. hanem például a szalona sütés meg minden olyan ahonnan füst száll ki.
2008. febr. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!