Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehetek terhes? Mit gondoltok?...

Lehetek terhes? Mit gondoltok? 22 évesen korai az anyaság?

Figyelt kérdés

1éve hagytam abba a fogamzásgátlót (3évig szedtem), párommal nyár óta nem védekezünk. Szeretnénk babát, nem jött össze. Rendszertelen volt a mestruációm. Januárban voltam orvosnál, felírt Norocurtot és Clostilbegyt napi 1 adagot.

Azt mondta az orvosom nincsen peteérésem. A Norocurt után megjött a vérzésem. Vérzés 5. napjától a 9. napjáig szedtem a clostit. Ez idő alatt sem védekeztünk. Voltam a vérzés első napjától számítva a 24. napon orvosnál, csak kontroll vizsgálat volt ami azt takarta hogy kitapogatta van e cisztám. Minden rendben volt nincs cisztám. Most tartok a 30 napon és még mindig nem jött meg. Ha most megjonne folytatnom kellene a clostit. Lehetek terhes?


2011. febr. 27. 15:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem korai az anyaság ennyi idősen! Én kedden leszek 23 már van 4 pozi tesztem, szülinapi ajándékom az uh lesz :)

Sok sikert!

Ja és nekem sem könnyen jött össze: closty és inszem is kellett. Kitartás!

2011. febr. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szerintem se korai. Én is ennyi vagyok,de már a másodikat várom(Fiunk 2 éves,Pocaklakónk 22 hetes). A lényeg,hogy legyen hol laknotok és anyagilag is rendben legyetek. A problémádra sajnos nem tudok mit írni.
2011. febr. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem korai,ha minden körülmény adott! Drukkolok!
2011. febr. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat:) az anyagi körülmények nem problémák van hol laknunk, páromnak van lakása.

Még nem csináltam tesztet nem merek kicsit félek az eredménytől, de a lelkem mélyén nagyon szeretnék anya lenni már.Ha pozitívat teszteltem, mit tegyek ?? kihez forduljak és hogyan?? tudom h hülye kérdések de nem tudom mit kell ilyenkor tenni.Mikor mondjam el páromnak h terhes vagyok? Előre is köszönöm a válaszokat.

2011. febr. 28. 00:46
 5/12 anonim ***** válasza:
18:05-ös vagyok. Ha a lelked vágyik utána ,akkor megérettél a gyerekvállalásra. Nem a környezeted véleménye és az életkorod (Na jó azért ez kicsit lényeges,ne gyerekfejjel...)határozza meg,hanem a gyerek utáni vágy. Amúgy ha pozítiv a teszted,elkell menned nőgyógyászhoz (magánhoz is mehetsz vagy a körzetishez is) minél hamarabb,hogy kiderüljön tényleg van-e ok az örömre,nem csak vaklárma. Itt elmondod,hogy menzesz kimaradásod van,ill. nem védekeztek a pároddal és az egyéb panaszaidat ha vannak. Ő kéziviszgálat alapján is megtudja mondani,hogy teherbe estél-e. Ezek után ha minden oké,akkor beutal ultrahangra és terhesgondozóba. Ultrahangon megállapítják,hogy méhenbelüli-e a terhesség vagy sem és mennyi idős. Ilyenkor az első vizsgálatok alkalmával jó ha tudod mikor volt a legutóbbi menstruációd első napja,innen számolják ki a szülésed időpontját. Teszteltél már? Írd meg!
2011. febr. 28. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Szia! Sajnos nem tudok mit írni a problémádra én sem,hidd el minden rendben lesz.Szerintem nem korai egyáltalán 22 évesen, ha te érzed magad annyira készen erre, csak hajrá.:)én szurkolok neked és másoknak is, akik szeretnének kisbabát, én is 22 vagyok és már nagyon várom, hogy ott tartsak,még egy picikét várnom kell egy két dologgal ,de ami késik,nem múlik, úgyhogy sok kitartást és boldogságot nektek!!üdv.
2011. febr. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Sziasztok:)

Még nem teszteltem, azt mondtad hogy kézi vizsgálattal is meg tudja állapítani az orvos a terhességet?Ha állapotos vagyok kb 1-2 hetes lehet a magzat.Korai stádiumban is meg tudja állapítani kézzel a terhességet?Pont egy hete voltam orvosnál, peteérés után egy hétre.De csak a cisztákat keresett hogy a clostitol lett e, de nincsenek igy minden rendben van.(azt nem mondta hogy terhes vagyok)

2011. febr. 28. 11:32
 8/12 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom mikortól lehet kézivizsgálattal megállapítani,de meglehet. Mindkét terhességemnél 5 hetesen voltam nála. Onnan látja,hogy felvan puhulva a méhszájad,ill. enyhén vöröses,vérrel telt a hüvelynyálkahártya. Nekem olyannyira vérreltelt volt,hogy amikor az orvos rákszűrést végzett és ,,betörölt" a kis lapocskával bevéreztem. Azt mondta ne ilyedjek meg és adott egy betét. 1-2 hetes terheséget még nem biztos,hogy kimutat a házi teszt. Bár rá van irva 1 napos terhességet is kimutat. Inkább várj még 2-3 hetet vele. Második válaszoló voltam.
2011. febr. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Szia:)nem bírtam ki és vettem egy tesztet(facelle) du egyből megcsináltam.Sajnos az eredmény negatív lett:(.Pár óra múlva jelentkezett a vérzés.:(Most kicsit szomorú vagyok de nem adom fel szeretnék kisbabát.Január 28-án jelentkezett először a vérzésem utána beszedtem a clostit majd (most)február 28-án jelentkezett újra a mestruációm. Mikor van most peteérésem?
2011. febr. 28. 21:36
 10/12 anonim ***** válasza:
Szia! Sajnálom! De ne aggodj,hamarosan úgy is teherbe esel! Nekem fogalmam sincs mikor lehet a peteérésed... Nem tudom kiszámolni,mert soha nem volt szükségem a taktikázásra,se a gyógyszeres kezelésekre. Azt se tudom pl. hogy mi az a closti és egyéb bogyók... Mindkét teherbe esésem könnyen,gyorsan ment. Írj ki egy új kérdést ezzel a témával (Pl. Kiszámolnátok,mikor lesz peteérésem?) Vannak itt nagyon jártas anyukák,akik percek alatt megválaszolják Neked.
2011. márc. 1. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!