Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Pcos betegségben szenvedő...

Pcos betegségben szenvedő nők! Milyen házi praktikákat alkalmaztok? Szedtek gyógyszert? Mit alkalmaztok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ma voltam ultrahangon, a bal petefészkembe 1, a jobb petefészkembe több apró kis tüsző látható. Most hagyom abba a fogamzásgátlót. Volt már tavaly júniusban egy ciszta műtétem, a bal petefészkembe volt.

Az egyik ismerősöm javasolta, hogy igyak cickafarkfű és csalánteát, körömvirággal esetleg. Hatásos lehet ez?


2011. márc. 3. 09:49
 1/2 anonim ***** válasza:

Az életmód nagyon fontos,legyen benne testmozgás!!! (létezik kifejezetten speciális torna PCO-s betegeknek.

Ha elhízott az illető igyekezzen leadni a súlyából,már 10 % fogyás is elég,de akkor azt tartani és nem visszahízni,mindemellett Merckformin rendszeres szedése egy életen ár,függetlenűl attól,hogy babát szeretnél e éppen.

2011. márc. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Ha fogamzásgátlóval és műtéttel kezel a dokid, akkor sürgősen cseréld le!

Endokrinológus, kivizsgálás IR-re (és pajzsmirigyre), mert a PCO-nak oka van, csak egy tünet. Cukorgyógyszer, cukros diéta és mozgás rendbeteszi a petefészkeket.

Én nem kísérleteznék teákkal.

2011. márc. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!