Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Pajzsmirigy alulmükődéssel...

Pajzsmirigy alulmükődéssel hogyan sikerült teherbe esnetek? Lehet egyáltalán? Mit szedjek ellene? Van vény nélküli gyógyszer/csodaszer rá?

Figyelt kérdés
2011. márc. 20. 12:08
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Honnan tudod, hogy pajzsmirigy alulműködésed van?
2011. márc. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Vérvizsgálat mutatta ki.
2011. márc. 20. 12:18
 3/20 anonim ***** válasza:

Akkor szerintem keress fel egy endokrinológust! A pajzsmirigy alul és túlműködése egyaránt nehezíti a teherbeesést, én nem kísérleteznék a helyedben! Csomó gyógyszer van, amivel szépen be lehet állítani a működést.

első voltam

2011. márc. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Köszi, és van valami vény nélküli gyógyszer?
2011. márc. 20. 12:28
 5/20 anonim ***** válasza:

Szia!

Természetesen lehet, ne izgulj, simán! Vény nélkül semmi nincs. Kizárólag receptre, de pár száz forint!

A vérvétel eredményével jelentkezz be egy endokrinológushoz! A TSH eredményed alapján kapsz gyógyszert.

Négy év telt el mire rájöttek.

Fontos, hogy NE nőgyógyásszal, és ne háziorvossal, hanem csakis endokrinológussal!

OKtóberben kezdtem el szedni a gyógyszert, februárban már terhes voltam. :)

Mennyi lett a tsh-d???

2alatt kell lenni a babához elméletileg!

2011. márc. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Miért akarsz minden áron vény nélkül???

TB finanszírozott az endokrin szakrendelés is! Tehát nem fontos magán endokrinológushoz menned!

Az euthyrox pár száz forint!

2011. márc. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

A pajzsmirigy alulműködése egy betegség, amit gyógyítani csak a pajzsmirigyhormonok pótlásával lehet. Ezeket a gyógyszereket nem kapod meg sehol vény nélkül!!! Mellesleg, ha sikerül normalizálni a pajzsmirigy működést utána is rendszeres orvosi kontroll szükséges!


Ha a TSH-d magas, akkor jód tablettával lejjebb lehet vinni, azt kapsz vény nélkül, de most a japán mizéria miatt hiánycikk lett a jód tabletta...


Miért nem akarsz szakorvoshoz fordulni?


Előző voltam

2011. márc. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
mármint első előző :D
2011. márc. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Általános vérvételre mentem, ahol a TSH nekem:4.89 és 0.27-4.20 között kellene lennie. A háziorvosom nem foglalkozott ezzel, a nőgyógyászom egy öreg ****. Az a baj, el kell utaznom családi okok miatt több hétre a párommal, ezért itt nem tudok orvoshoz menni, mert mire időpontot kapok...húúú... És jövöhéten utazunk. Viszont már 2 éve várunk a babára, és nem tudom mennyi idő kell a rokonoknál töltenünk. (ápoljuk párom apukáját). Ezért gondoltam vlmi vénynélküli csodaszerre.

2011. márc. 20. 12:38
 10/20 anonim ***** válasza:

...én meg az előző előtti... :)

engem letiltottak a jódról! Semmit nem szabad amiben van. Külön sószóróm van itthon sima sóval.

Nem biztos hogy a jóddal jót tesz.

Tényleg érdemes szakrendelésre menni

2011. márc. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!