Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Magas anti-TPO-val teherbe...

Magas anti-TPO-val teherbe lehet esni?

Figyelt kérdés

Voltam pajzsmirigy szakrendelésen, pénteken megyek endokrinológushoz.

Röviden annyi, hogy a TSH-m normális (1.50 mIU/L), a T3 és T4 hormonok is referencia értéken belül vannak. Csak az ATPO-m van 1000 (U/mL) felett (1-16-ig normális).

Volt már valaki hasonlóan?

Van erre valami kezelés?

Oka lehet ez, hogy még nem jön a baba?


Köszi a válaszokat, előre is!


2011. márc. 22. 19:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Az anti TPO önmagában nem befolyásol semmit. A TSH és a pajzsmirigy szint ami számít.

A magas TSH és alacsony PM szint megnehezitheti a teherbeesést. Ha még normálisak mint Nálad akkor nem befolyásol semmit az anti TPO csupán rendszeresen kell ellenőrzésekre járni, mérni kell rendszeresen a szinteket és ha romlik akkr kezelni. Ha kezelve van és normalizálódott akkor ismét lehetséges a teherbeesés.

Remélem segitettem. Én is Hashimoto-s vagyok sajnos :(

2011. márc. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, kicsit megnyugtattál!

Neked van már babád?

2011. márc. 22. 19:29
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem, még nincsen és nem is lesz pár évig sajnos. Nemrég szakitottunk a vőlegényemmel. :( Bár talán amugy is fiatal lennék hozzá, még csak 23 vagyok.

Pedig jó lenne minél előbb mert később már csak nehezebb lesz ha a betegség elpusztitja a pazsmirigyet életünk végéig gyógyszert kell majd szednünk a kiesett hormonok pótlására. De talán ez még odébb van. Az sem biztos hogy egyáltalán eljut odaáig a folymat. Nem akarlak ijesztgetni de ez is benne van a pakliban. Sok év után persze. Most még nálam is jók az értékek. Csak a TPO nagyon magas. De ki tudja mikor jutok oda hogy gyermeket vállaljak :( jobb lenne minél hamarabb

Szerintem -ha megteheted- ne várj sokáig vele mert most még jók az értékek, különösebben nem zavar be de később ahogy az értékek romlani kezdenek nehezebb lesz meglehet sokat kell majd küzdeni egy babáért. :(

Terhesség alatt is nagyon fontos végig, hogy nézzék mert az alacsony pajzsmirigyhormon szint káros a babára, értelmi fogyatékosságot is okozhat.

Remélem sikerülni fog hamar!! Sok sikert!!

2011. márc. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

:( Nagyon sajnálom, hogy szakítottatok! Bár nem ismerlek, de szurkolok neked nagyon, hogy megtaláld a másik feled! Még előtted az élet! Fel a fejjel!

Az a durva ebben az egészben, hogy nem tudhatod mi miért történik... csak később, talán!

Már rajta vagyunk a babaprojekten fél éve... remélem nem várat magára sokáig!

Köszönöm a válaszod még egyszer, sokat segítettél!

Minden jót Neked!

2011. márc. 22. 20:03
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem is ez a problámám, mint Neked. Annyi különbséggel, hogy nekem az első terhességemnél a hormonszint rossz volt. Túlműködött a pajzsmirigyem. Kaptam rá gyógyszert. Aztán a terhesség után megszűnt a túlműködés, és azóta magas az Anti TPO-m. Folyamatos kontrollra járok. A második terhességemnél végi magas volt az anti tpo. De a hormon szerencsére még jó volt végig, úgyhogy semmi gyógyszert nem kellett szednem. A mai napig ez a helyzet. Most szeretnénk kistesót. Remélem nem lesz semmi gond. Az a baj ezzel az Anti tpo-val, hogy tényleg egy idő után kinyírja a pajzsmirigyet, és ugye, akkor már nincs visszaút. Addig kell összehozni a babát, amég a hormon jó. És a terhesség alatt szigorú ellenőrzés!!!
2011. márc. 23. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is Hasimoto-s vagyok már 15 éve.

A TSH, T3, T4 -em jó, az Anti TPO-m magas, hasonlóan mint neked. Gyógyszert régen szedtem, de már évek óta nem.

Amikor a kislányomat vártam (most 2,5 éves) az egész terhesség alatt jók voltak a hormon szintjeim (kivéve Anti TPO) nem kellett gyógyszer, de ajánlották a jódos vizet a megfelelő szellemi fejlődés érdekében.

Most 29 hetes vagyok. A hormon szintjeim jók (kivéve Anti TPO).

A kettő között volt két vetélésem, de mivel a hormonok jók voltak (kivéve Anti TPO) nem ez volt az oka.

Szóval lehet teherbe esni magas Anti TPO mellett, ha a többi hormon jó. A terhesség alatt pedig rendszeresen ellenőrzik majd a hormonokat. Az a "szerencse", hogy ezek a hormonok lassan változnak és időben észre lehet venni a változást.

Az Anti TPO önmagában "csak" azt mutatja, hogy valami nincs rendben a pajzsmiriggyel.

Jó egészséget kívánok!

2011. márc. 23. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm a válaszokat! Legalább most van már némi információm erről a "betegségről"... A neten szinte csak az alul ill. a felülműködésről vannak cikkek, de ugye az nekem (még) nincs!


Mennyi idő alatt sikerült nektek a baba?

Mi már lassan egy éve hogy próbálkozunk... az nem lehet, hogy mivel ilyen agresszív az immunrendszerem elölöm a spermákat is? Vagy ez független ettől a pajzsmirigy betegségtől?

2011. márc. 23. 17:18
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! 08:39-es vagyok. Nekem az első terhességem 6 hónap próbálkozás után sikerült. Ekkor jött elő a túlműködés. Sajnos közben toxémiás is lettem, ami nem lett rendesen kezelve, így a 31. héten be kellett fejezni a terhességet, mert a kisfiam nem fejlődött. Sajnos nem is maradt köztünk. Ez a tragédia viszont nem a pajzsmirigy miatt történt, hanem utólag kiderült, hogy van egy másik autoimmun betegségem is sajnos. Ennek Antifoszfolipid szindróma a neve. Ez a véralvadással áll kapcsolatban. Másodszorra első próbálkozásra sikerült teherbe esnem. (Ekkor már a pajzsmirigy hormonszintem normális volt, viszont az Anti TPO-m azóta is magas.) Viszont nem volt elég a vérhígító, amit kaptam, és valószínűleg ebből kifolyólag a 6. héten elvesztettük ezt a babát is. A harmadik terhességem 3 hónap próbálkozás után sikerült. Nagyon sok aggodalom és orvosi konroll mellett sikerült rendesen kihordanom a kisfiamat. Egészségesen, időre született. Most lesz 29.-én 9 hónapos. És tervezzük a kistestvért. Szóval ezzel azt akartam szemléltetni, hogy igenis teherbe lehet esni a magas Anti TPO-val normál idő alatt teherbe lehet esni. És, ha nekem ezzel a két autoimmun betegséggel is sikerült egy egészséges gyermeknek életet adni, akkor Neked is biztosan sikerülni fog. Ne aggódj, csak járj el lekiismeretesen az orvosi vizsgálatokra!
2011. márc. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!

9:36-os vagyok.

Előfordulhat, hogy ölöd a spermákat, de az nem a betegség miatt lehet. Erre szoktak egy PCT teszt csinálni. Ez nekem is volt.

Nekünk a kislányom miután "felkészítettek" és öld utat kaptunk az első hónapban sikerült. Most a kis pocakos a 2. hónapban. És úgy, hogy mind a kettő előtt orvosi javaslatra fogamzásgátlót szedtem: elnyomja a szervezetet, aztán ha kiürül annál nagyobb intenzitással kezdenek dolgozni a hormonok (legalább is nálam).

Tulajdonképpen a két vetéléssel végződő terhességeim is 2 hónapon belül sikerültek, csak akkor más miatt volt a vetélés.

Igazából kell egy jó nőgyógyász, aki kompletten ismer, kivizsgál és "ráérez" arra, hogy még mindig miért nincs baba. De szerintem nem a magas Anti TPO az oka.

2011. márc. 24. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Meg kérdezhetem te mennyi vérhigitot szedtél terhességnél mert nekem van egy véralvadási problémám
2015. júl. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!