Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Címeket szeretnék, ahova...

Címeket szeretnék, ahova meddőségibe jártok és véleményeket tapasztalatokat? Mennyi utánajárás, idő, pénz. Mire számíthatok?

Figyelt kérdés
5 nap késéssel tegnap megjött. 3,5 éve nem esek teherbe, vagy nem tudok róla 2szer-3szor szokott késni 5-8 napokat a vérzésem egy évben, amúgy pontos 26-28 naposak a ciklusaim. Már ami az orvosomtól tellett megtette. Irány a meddőségi.
2011. ápr. 29. 08:32
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
28 éves vagyok, már nem szeretnék sokáig várni.
2011. ápr. 29. 08:40
 2/15 sumergo ***** válasza:
100%

Tapolcáról tudok írni. Mindig sokan vannak, de az ott dolgozók rettentő kedvesek, nekem soha semmi problémám nem volt velük. Sajnos én sokáig jártam oda, nehezen lett baba, de most itt van a pocimban.

Pénz: alapvizsgálatokért, beavatkozásokért nem kell fizetni (ha van TB-d), csak az inszemhez vagy lombikhoz felírt gyógyszerekért, szurikért. Meg nekem a folyamatos pajzsmirigy vérvételért is kellett, mert van néhány olyan vérvétel, amit nem támogat ott a TB (3 ezer). Ha lombikot csinálnak, és van olyan embrió, amit le lehet fagyasztani, akkor a fagyasztást is fizetni kell. kb 17 ezer. Ha nem sikerül a lombik, és a fagyasztottakat ültetik vissza, akkor kell fizetni a beültetésért, ezt pontosan nem tudom, de azt hiszem 30 ezer.

Az inszemes gyógyszer árát nem tudom, de kell hozzá venni tüszőrepesztő szurit, az nem drága, 1-2 ezer Ft.

A lombikhoz szükséges szurik egy ciklusra kijöhetnek 50 ezerből is akár, de ez kerülhet 250 ezerbe is. ez attól függ, hogy reagál a petefészek.

Van még a progeszteronpótlás, az Utrogestan hüvelykapszuláról tudok nyilatkozni, 3 dobozzal kb. 5 ezer, ez a beültetés után mindenképp kell, és a tesztelésig tart ki a 3 doboz, ha pozitív a teszt utána még kb. 2 hónapig kell használni az kb 10-11 doboz még, dobozonként 1660 ft.

A vizsgálatokat hamar megcsinálják, nem érdekük az időhúzás. Persze előfordul, hogy olyan vizsgálatot kérnek, amit ott nem tudnak elvégezni, akkor adnak beutalót, és nem rajtuk múlik, hogy az mikor lesz meg.

Először lesz egy megbeszélés, viszed minden papírodat ami van. Visszarendelnek vérvételre, és ha kérnek vmi vizsgálatot, akkor arra adnak beutalót. Ha jól emlékszem 2x kell menni vérvételre. Ha megvan minden, újabb megbeszélés, aztán ott megmondja a doki mit lehet tenni.

Ennyi. Hamar el lehet jutni a konkrét beavatkozásokhoz, hacsak nem találnak egyéb problémát, amivel ők nem tudnak mit kezdeni.

Sok sikert.

2011. ápr. 29. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Mi is oda járunk.Annyira kedvesek az orvosok,aszisztensek hogy az már hihetetlen.Mi marc.24-én mentunk elösször.Most 2.án már megyünk az eredményeinkért meg a konzultációra.14500.- volt idáig + az utazás.De tényleg aranyosak,kedvesek,segítőkészek.Még nem tudom mi lesz a vége,de nem bántam meg hogy itt kezdtük el,még akkor sem ha 45km helyett 160km-t kell utaznunk.Gyönyörű hely,már maga a környezet is olyan megnyugtató,de az elöttem szoló is tudja szerintem tanusítani.keress rá a neten.Remélem nem lett túl hosszú.Ha gondolod kérdezz nyugottan,ha tudok segítek.Ja és Győrbe minden fizetős-hiába fizeted a TB.
2011. ápr. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat.
2011. máj. 1. 17:41
 5/15 anonim ***** válasza:

Kaáliba jártunk pestre. Nagyon rendesek voltak 10-15 percnél nem kellett többet várni. Nekem PCOS-em van és a férjemmel sem volt minden rendben. Clostylbegit-et szedtem a peteérés elősegítésére. 1. inszemináció nem sikerült, a következőt nem csinálták meg, mert 6 petesejtem érett meg, a 2. inszemem viszont sikeres volt és most van egy 20 hónapos kislányom. Nyáron tervezünk újra menni, mert az én bajom továbbra is fennáll.

Az egész mutatvány kb 150.000 Ft-ba került (1 inszem 40.000 volt).

Nem mondom, hogy sétagalopp volt, de úgy emlékszem sokkal több hercehurcára számítottam. Hétvégén is fogadtak, ha akkorra esett a peteérés és mindennel teljesen elégedett voltam.

2011. máj. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Ha gondolod priviben megadom a doki nevét. Előző.
2011. máj. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Szintén Budapest, Kaáli.

Csupa jót tudok mondani róluk.

Az első konzultációért fizetni kell, nekünk még anno 12ezer volt, ha jól emléxem. Innentől csak azon múlik, hogy mennyi idő és pénz, hogy milyen vizsgálataitok voltak meg, mi kell még, és mi a probléma.

Bár náluk a vizsgálatokért fizetni kell, de nem muszáj ott megcsináltatni őket, elfogadják a hozott leleteket is. Megcsináltathatod TB-re, ingyen, csak úgy tovább tart szerintem. Én inkább rászántam a vérvételre azt a pár ezer forintot, amit kértek érte, de még aznap megcsinálták, vagy ha éhgyomri kellett, mehettem másnap, és mire legközelebb mentem a dokihoz, ott volt minden leletem. Árlistát adnak, amikor odamentek, ez alapján el tudod dönteni, megcsináltatod-e ott, vagy inkább TB-re.

Az inszemináció sajnos náluk nem TB támogatott, nekünk 60ezer körül volt úgy emléxem, bár a múltkor valaki azt írta, hogy nekik csak 47ezer volt. A hozzávaló gyógyszereket ugyanúgy támogatja a TB, mint máshol. A closti nem volt drága, a tüszőrepi olyan 3ezer körül volt, az utrogestan is pár ezer dobozonként. A lombikhoz való injekciók már jóval drágábbak voltak, nekem 60ezer körül volt, de ez mindenkinél más, attól függ, hogy reagál a szervezeted a hormonokra.

Maga a lombik eljárás már teljesen ingyenes, az első ultrahangtól kezdve az első terhesultrahangig bezárólag. :-)

Hogy a várólista milyen hosszú, azt nem tudom.

Nagyon profik, nagyon kedvesek, és olyan dolgokra figyelnek oda, amikre máshol nem : pl nem vagy közszemlére téve a vizsgálatok, beavatkozások alatt, a doki csak akkor jön be a vizsgálóba, amikor már felfeküdtél, és letakartak(!). Nincs más jelen, csak akinek ott kell lenni.

Lehet, hogy ez sokaknál nem szempont, de nekem nagyon sokat jelentett. :-)

Majd írd meg, hogy döntöttél, és írd meg a saját tapasztalataidat is, ha nekivágtok.

2011. máj. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Mi is a Bp-i Kaáliba árunk, hasonló jók a tapasztalatok. Húsvétkor is voltak, mindent Hozzád igazítanak.
2011. máj. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Budapest, Forgách I.

2 inszemen voltam, nem sikerültek. 3 éve 40000 Ft volt + az injekció, gyógyszerek, 10000 a konzi.

Szimpatikusnak tűntek, de én már nagyon ki voltam idegileg, és a 2. inszem után vissza se mentem, kiábrándultam az orvosokból és az is megfordult a fejemben, hogy csak üzlet az egész, és a kedvességük is ebből ered.

Aztán rátaláltam Szabó Gyuri bácsira (neten megtalálod, füvesember), és lám, sikerült a baba! Azóta már többeknek is ajánlottam, páran már visszajeleztek, hogy sikerült.

2011. máj. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Tapolca,PRI központ!

Csatlakozom a többiekhez, baromi rendesek!!!:)

2011. máj. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!