Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Pontosan két hete voltunk...

Pontosan két hete voltunk együtt védekezés nélkül. Ma megjött, pedig bíztam benne, hogy összejön a baba. Van, hogy valakinek menzesze van, de egyáltalán nincs peteérése? Nálam ez lehetett, ugye?

Figyelt kérdés
2011. máj. 1. 14:36
 1/10 anonim ***** válasza:
48%
he? attól, hogy van érett petesejted, még nem 100%, hogy terhes leszel...és az se biztos, hogy pont 2 hete volt a peteérésed
2011. máj. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

he? - érdekes visszakérdezés.

A mensi első napjától számítva 14.napon van a peteérés - ha 28as a ciklus. ...ha van! Nem?

2011. máj. 1. 14:51
 3/10 anonim ***** válasza:
Miért gondolod,hogy nem volt peteérésed?Önmagában az,hogy megjött nem jelent semmit,csak azt,hogy nem termékenyültél meg.
2011. máj. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
"A mensi első napjától számítva 14.napon van a peteérés - ha 28as a ciklus. ...ha van! Nem?" nem feltétlen és ha akkor is volt peteérésed, az még nem garancia a megtermékenyülésre
2011. máj. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Attól, hogy peteérésed volt, azt még korántsem garantálja, hogy meg is termékenyül az érett pete. Ha megjött, nem vagy terhes, kész, pont.
2011. máj. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül a 14.napon van peteérés.Lehet előbb vagy később is.Nekem is pontosan 28 napos ciklusaim voltak,a kisfiam pedig a 23.napon fogant,akkor volt peteérésem.Ovutesztet használtam,onnan tudom,meg abban a hónapban nem is voltunk máskor együtt.

Szerintem az ovuteszt nagyon hasznos ha meg akarod tudni,van-e,illetve mikor van peteérésed.

2011. máj. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Hát ha ilyen egyszerű lenne, akkor én már vagy 15-ször teherbeestem volna. Attól még, hogy van peteérés, nem biztos hogy teherbe esünk. Attól, hogy nem estél teherbe még lehetett peteérésed! Nekem mindig volt peteérésem és mégsem vagyok még terhes, már több majdnem másfél éve!

A másik dolog, hogy attól még, hogy 28 napos a ciklusod, nem biztos, hogy pont a 14. napon volt ovulációd, lehet máskor is, sőt lehet akár többször is (ez a ritkább). De az igaz, hogy nagyjából középidőben van a tüszőrepedés.

2011. máj. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az, hogy nem lettél terhes, az nem jelenti azt feltétlenül, hogy nincs peteérésed!

A jó időben (peteéréskor) történt szeretkezésekből (teljesen egészséges párok esetén) is csak 30% az esély a terhességre.


Lehet, hogy a hímivarssejtek eltévedtek, lehet, hogy 12 órát élt csak a petesejt, és már elpusztult, mire odaértek, akár egy órán is múlhatott.

Gyakran előfordul, hogy a megtermékenyült petesejt nem tud beágyazódni, vagy a beágyazódás elégtelenül ,megy végbe, és a hormonális változások nem "törlik" a menstruációt, így a leváló méhnyálkahártyával együtt a petesejt is leválik.

Bármi lehet, annak, hogy egy együttlét után nem jött össze, nincs jelentősége, és nem jelenti azt, hogy nincs peteérés.

2011. máj. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nagyon sok nőnél hallottam, hogy aár félidőig is megvolt a mensese. Volt akinél már terhes volt de még 1x megjött, szóval az az állítás hogy ha megjött tuti nem terhes az így nem teljesen igaz.
2011. máj. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

15:26-os vagyok.

Egyetértek az utolsó hozzászólóval, tehát még így sem lehetsz biztos abban, hogy nem vagy babás, mert sokan mensiznek és mégis terhesek közben! Nekem is sok ilyen ismerősöm van.

2011. máj. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!