Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha tudom a fogantatás pontos...

Ha tudom a fogantatás pontos időpontját - függetlenül a menzesz első napjától - hogyan számolhatom ki, hogy mikorra leszek kiírva?

Figyelt kérdés
2011. máj. 28. 17:39
 1/9 anonim ***** válasza:
51%
Nem számít a foganatatás.Mindig az utolsó menstruáció első napjától számolják a terhességet!!!
2011. máj. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Azt én is tudom, de ha tudom a pontos napot, akkor hogyan tudom kiszámolni ÉN, hogy kb mikor születik? Tudom, hogy ez sok tényezőtől függ, csakhát...na... :D
2011. máj. 28. 17:51
 3/9 anonim ***** válasza:
Általában a 12.heti uh alapján szokták módosítani a szülés időpontját mert addig elvileg ugyanakkora minden baba és ebből lehet következtetni, hogy pontosan mennyi idős. Mindig mondani fogják vagy ráírják az uh leletedre, hogy mennyi idős a terhesség a baba méretei alapján és így ki tudod majd számolni.
2011. máj. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Itt egy kalkulátor, ezen tudsz machinálni. :)
2011. máj. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
2011. máj. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Őszinte leszek, van már 2 gyerkőcöm, csak őket nem tudtam fogantatásilag akkor beazonosítani, de most biztosan tudom a foganás napját, és ezért szeretném kb kikalkulálni, hogy mikorra várjuk majd :) Nem értem ezt a számolásosdit sem az utsó menzesz első napjától sem, de most azé érdekelne, hogy ha pl ma fogant, akkor kb mikorra várható. Elvileg február vége, március eleje, de utóbbinak jobban örülnénk :D
2011. máj. 28. 17:55
 7/9 anonim ***** válasza:
ha ma fogant akkor 2012 feb. 18. a szülés várható ideje. Bármelyik kalkulátorral kiszámíthatod. A fogantatás dátumából vonj ki 14 napot (ma máj 28, tehát máj.14 az a dátum amit az utolsó mensi dáétumhoz kell beírnod.)
2011. máj. 28. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ezen a kalkulátoron tudod úgy írni, hogy kijöjönn a fogantatás időpontjának amit akarsz. Csak addig addig kell változtatgatni az utolsó mensi időpontját, hogy a fogantatás napjánál az a dátum legyen amit akarsz ill. ami a valós. Én is ezt használtam most mert nekem is a 2.terhességem és én is tudom, hogy mikor fogant. Elvileg jan.16.lenne a szülés időpontja de én biztosan tudom, hogy jan.25 vagy 26 lesz. :)
2011. máj. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egy terhességet 40 hétnek számolják. Valójában a fogantatáskor már 2 hetes terhes vagy! :)

Szóval ha tudod napra pontosan, hogy mikor estél teherbe, akkor onnan számoljál 38 hetet pontosan, akkora leszel kiírva, és majd a pici gyerkőc eldönti, hogy mikor akar kibújni :))

2011. máj. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!