Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 22 éves vagyok és nagyon...

22 éves vagyok és nagyon szeretnék már gyereket, a párom is, de ő fél, mert tartozásaink vannak. A kérdésem: Be lehet így vállani egy gyereket, biztonságban? Vannak segítőink, mindkét oldalról, és a párom is jól keres.

Figyelt kérdés
2009. márc. 20. 16:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
vannak olyanok akiknek sokkal nagyobb gondjaik vannak mint neketek aztán van 6-7 gyerek!de tényleg én személy szerint ismerek ilyet!szóval ha tényleg nagyon szeretnétek mind a ketten akkor hajrá mindenkinek arra van pénze meg ideje amire szánja4ugy is majd ki lábaltok belölle segitséggal meg még elöbb!jó afel vetés amugy!de ezt akkor is csak ti érzitek hogy mennyire tudtok oda állni mind a két oldalra!azért sok sikert!
2009. márc. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A mai világban sajnos semmi nem biztos. Én 28 éves vagyok. 13 éve vagyunk együtt a férjemmel, 5,5 éve házasok. Egészen eddig vártunk a babával, mert mindig mi is az anyagi biztonságot tartottuk szem előtt. Legyen rendben a házunk, autónk, legyen egy kis félretett pénzünk, stb. Amikor ez sikerült, akkor úgy gondoltuk, hogy akkor most itt az ideje, és vállalunk babát. Januárban próbálkoztunk, elsőre terhes is lettem. Aggódtam, mert úgy gondoltam, hogy a mai gazdasági válságban gyereket vállalni nem biztos, hogy a legjobb döntés. Sajnos két hete kiderült, hogy elhalt a terhességem, és műtéti úton meg is szakították. Ma már bánom, hogy eddig vártunk, és nagyon sokmindent megadnék azért, hogy ezt visszacsináljam, de nem lehet. Persze, azért felelőtlennek sem szabad lenni. Ti tudjátok, hogy mennyi a tartozásotok és kik állnak mellettetek. De egy biztos, csodálatos érzés, ha gyermeket vársz. És biztos, hogy hatalmas boldoságot jelent, amikor megszületik.

A döntés a tiétek, de ahogy az elején is írtam, nem lehet tudni, hogy mikor mi következik be, és mikor lesz jobb vagy rosszabb a helyzet. És hogy érdemes-e várni.

Sok szerencsét, bárhogy is döntötök!

2009. márc. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a kedves szavakat! Én is így gondolom, ha jön, akkor szeretnék mindent megadni neki, és biztonságban, nyugalomban felnevelni.
2009. márc. 20. 17:23
 4/6 A kérdező kommentje:
és miért van az, hogy a környezetemben mindenki le akar beszélni??
2009. márc. 20. 20:15
 5/6 anonim ***** válasza:
Biztos több oka van. Lehet, hogy fiatalnak tartanak, féltenek benneteket ebben a mai világban. De ha gondolod, kérdezd meg azokat, akik le akarnak beszélni, hogy miért gondolják így. Olykor érdemes meghallgani és megfontolni mások véleményét, de ehhez a döntéshez úgyis csak ketten kelletek. És a lényeg, hogy ti ketten egyetértsetek, hiszen a közös jövőtökről van szó, amit utána nektek kell élni. Így járunk mi felnőttek. :) A döntéseket nekünk kell meghoznunk, és a felelősséget is nekünk kell vállalnunk!
2009. márc. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozzatok azzal,hogy ki mit mond!Ha ti most szeretnétek babát,akkor hajrá!Mi is a férjemmel szegények voltunk/és vagyunk/,van 4 gyerekünk,tisztességben neveljük őket!Ha arra vártunk volna,hogy gazdagabbak legyünk,akkor soha nem születik baba!Szegényesen,de nagy-nagy szeretetben élünk és a szeretetet nem lehet pénzben mérni!Egy gyereknek törődés,szeretet és gondoskodás kell,nem a pénz!Lehet sokan nem értenek velem egyet,de emberek vagyunk,különböző véleménnyel!Kivánok nektek sok boldogságot az életben!
2009. márc. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!