Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hőmérőzést, ovu tesztet,...

Hőmérőzést, ovu tesztet, teákat hogy kell használni? Ma sajnos megint megjött és mivel nagyon szeretnénk már babát gondoltam kipróbálok mindent.

Figyelt kérdés
Fogalmam sincs,h melyik teát hánadik napon kell inni,és mikor kell ovu tesztet csinálni. Nagyon örülnék minden tanácsnak!
2009. ápr. 3. 08:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Hőmérőzés:

Minden reggel azonos időben, felkelés előtt szájban vagy hüvelyben 5 percig.

Ovu teszt:

Attól függ hány naposak a ciklusaid, de a várható peteérést megelőző 2-3 napon kell elkeztdeni.Pl.28 napos ciklusnál a 14. nap ovuláció, tehát a 11-12. napon már lehet tesztelni, de a tájékoztatón írja.

Teák:

első naptól a pé-ig cickafark, pé-után pedig palástfű. Napi 1-2 csésze.

Remélem segítettem.

2009. ápr. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!

1. Hőmérőzés: az a lejobb, ha minden nap ugyanabban az időben méred a hődet (reggel). Higanyos hőnérőt használj ha van és lehetőleg a szádban, nyelv alatt mérd 5 percig. Minden nap jegyezd fel a mensid első napjától (a ciklus 1. napjától). A lényege az, hogy ha megtörtént az ovuláció, akkor a hőd legalább 0,2 fokkal megemelkedik. Van akinek ovu előtti napon leesik egy kicsit a hője, majd másnap szépen emelkedik, de az is előfordulhat, hogy pár nappal ovu utn kezd emelkedni a hő.

2. Ovuteszt: én a DM-ben vettem Corax LH tesztet (rózsaszín dobozos). Abban van egy tájékoztató, hogy hány napos ciklus esetén hányadik napon kell elkezdeni a tesztelést. Nekem pl. 32 naposak voltak a ciklusaim, így elkezdtem a 14-en, akkor nega lett, majd másnap pozitív és a 16. napon újra negatív. Az ovuláció a pozitív napot követően 24-36 órán belül következik be. Ezért ilyenkor érdemes együtt lenni, illetve a pozi napot követő negatív napon megint. Előfordulhat, hogy valakinek 2 napig is pozi a teszt, akkor még van egy plussz nap, amikor szintén lehet szeretkezni.

3. Én a mensi első napjától málnalevél teát ittam az ovuig, majd utána palástfű teát. Én naponta 2x ittam mindkettőt, egy-egy csészével. Rá van írva hogyan kell elkészíteni, gyógynövény boltokban lehet kapni.

Ez a 3 módszer együtt már igazán biztosan behatárolja azt az időt amikor együtt kell lennetek. Ja és ne vigyétek túlzásba, elég egy nap 1x szeretkezni, hiszen a kiskatonáknak is kell idő regenerálódni. :-)

Én együttlét után párnát tettem a popsim alá úgy 20 percre és hatékony ha a párod hátulról élvez el benned.

Remélem tudtam segíteni, sok sikert és mindent bele!

2009. ápr. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtöknek a tanácsokat! Nagyon sokat segítettetek:) Ti mióta akartok babát? Mióta isszátok a teát meg hőmérőztök+ovu teszt?
2009. ápr. 3. 10:35
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia! Én a 2. vagyok. Igazából én tavaly aug-ban terhes lettem első próbálkozásra, de akkor csak a folyásomat figyeltem meg a petefészek fájdalmat (szerencsés vagyok, mert éreztem). Sajnos az a baba nem maradt meg.

Decemberben elkezdtem a fenti 3 módszert együtt, akkor ne jártunk sikerrel, viszont januárban igen! Most 13 hetes vagyok és eddig minden oké, remélem így is marad. Ti mióta próbálkoztok?

2009. ápr. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon gratulálok a babádhoz!:)November végén hagytam abba a gyógyszert,ugyhogy ez volt a 4.hónap. Tudom,hogy ez még nem sok idő,de már nagyon szeretnénk babát és egy kicsit félek,hogy eddig miért nem jött össze spontán.
2009. ápr. 3. 12:11
 6/6 A kérdező kommentje:
Kedves második válaszoló,elkezdtem mérni a hőmet ma 36,2 volt, mivel midnig ugyanakkor kelek pontosan fogom tudni mérni. Akkor most akkor lesz ovulációm mikor a hőm felmegy 0,2 fokot? Akkor aznap kell együtt lenni vagy másnap? Ebben nagyon kezdő vagyok, a 8.naptól fogok venni ovu tesztet is,szerinted a vizeletminta alapján működő jó vagy a mikroszkópos?
2009. ápr. 6. 08:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!